Картон на продукт/материал

Версия за печатВерсия за печат

Въведение

В тази статия :

  • Филтър на справката
  • Справка Картон на продукт/ материал

Картон на продукт / материал ни дава пълна справка за даден продукт, като включва прихода, разхода и салдото му след всяка операция за определен период. Може да проследим тези движения винаги за един продукт в един склад. Справката е групирана по партиди на продукта, когато се използват такива.

 

Филтър Картон на продукт/ материал

1. За да генерираме справката, избираме група функции Справки || Картон на продукт/материал. Трябва да зададем критерии за справката и за целта отваряме форма Филтър - Картон на продукт/материал, която се извежда най-лесно чрез щрак с мишката върху жълтото поле.


Примерен екран

2. От дата, До дата — задължително задаваме начална дата и крайна дата за периода на справката.

3. Мярка и Валута — от полетата вдясно опционално избираме валута и мерна единица за продукта.

4. Продукт/материал — чрез бутона с трите точки в края на полето отваряме списък с продукти, от който посочваме продукт за справката. Генерираме справката винаги само за един продукт.

5. Склад — в полето посочваме един или няколко склада, в които системата ще проследи движението на избрания продукт.

6. Визуализация — тук опционално избираме дали желаем да направим справка за Стойностен или Количествен картон на стока. В първия случай справката ще ни покаже както количествените изменения за продукт, така и тяхната стойност в избраната валута. При втория ще имаме същата информация, но без стойност. Когато генерираме справка за Стойностен картон на продукт, може да посочим дали желаем излишъците да бъдат остойностени по средни цени.

7. Излишъци по средни цени — избирайки тази опция, системата сигнализира в кои протоколи за излишък цената се различава от средната за склада.

8. Ок — След като сме задали желаните критерии, потвърждаваме с бутон Ок и системата генерира справката.

 

Справка Картон на продукт/ материал

Съдържанието на справката зависи изцяло от зададените критерии във филтъра. Отгоре се намира наименованието, а под него с по-малък шрифт е визуализирано съдържанието на филтъра на справката. Справката се визуализира групирана по партиди.

Като резултат се извежда информация за прихода и разхода на продукт по складове, участващи във филтъра.


Примерен екран

1. No. — в тази колона се визуализира номер на складовия документ в списъка.

2. Първичен документ — в тази колона участват следните подколони:
 - Тип док. — колоната съдържа данни за типа на документа, с който е отразено движението на продуктите.
 - Док. No. — в колоната се визуализира номер на складовия документ, с който е отразено движението на продуктите.
 - Док. дата — в тази колона се визуализира датата на документа.
 - Операция No. — в колоната се визуализира номер на операцията на складовия документ, с който е отразено движението на продуктите.
 - Ред — колоната дава информация за пореден номер на реда с продукта от складовия документ.
 - Контрагент — в тази колона се визуализират контрагенти от складовите документи.

3. Приход: Количество — колоната съдържа данни за приходни движения на продукта, т.е. дава информация за количествата от приходни складови документи, излишъци, приемателни протоколи и т.н.

4. Разход: Количество — колоната съдържа данни за разходни движения на продукта, т.е. дава информация за количествата от разходни складови документи, липси, предавателни протоколи и т.н.

5. Салдо след операцията — дава информация за налични количества от продукта в избрания склад след всяка складова операция.

 

Заключение


Справката дава подробна и пълна информация за движението на избран продукт в един склад по партиди. Справката обработва данни от складови документи и съдържанието ѝ зависи изцяло от зададените във филтъра критерии.