Unicontsoft

Дискусионни форуми
Проблем при въвеждане начални счет.салда

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
veselka



Регистриран на: 16 Яну 2008
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Сря Яну 16, 2008 10:33 pm    Заглавие: Проблем при въвеждане начални счет.салда Отговорете с цитат

УВАЖАЕМИ ГОСПОДА,

Инсталирах си програмата, прегледах сметкоплана и след като се уверих че са създадени необходимите ми сметки. Отидох в Счетоводство>Начални салда на сметките>Нов документ и тук се опитвам да запиша например 5000лв Основен капитал към 01.01.2008, но след команда запис се отразява 5.00. Опитах промяна на всички настройки за които се сетих но се повтаря едно и също. А най-лошото е,че като направя справка за Дневник на сметка няма отразена сума за начално салдо дори и 5.00 лева.
Надявам се че ще откриете къде съм допуснала грешка.
Предварително благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2008 12:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Първо нека се уверим, че ползвате последната версия на Dreem Personal 1.0 от 6 август 2007 г. Проверете какво пише в меню Помощ->Относно -- трябва да е Версия 1.0 (2007.8.6).

Проблемът е известен в по-стари версии и е свързан с разделителят на хилядите, който е настроен на системата. Пробвайте да го промените в Control Panel->Regional Settings (Регионални настройки), бутон Customize (Персонализиране), вижте в Thousand Separator (Символ за групиране на цифри) -- трябва да е ' (апостроф) или интервал.

Относно началното салдо, за да активирате документа, той трябва да е приключен (търсете бутон Приключен в лентата с инструменти на документа). Проверете дали не сте го оставили в редакция. Също, в група общи в сметка избирате синтетичната сметка (101), а долу в редовете аналитичната (в случая пак 101).

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
veselka



Регистриран на: 16 Яну 2008
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2008 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много Ви благодаря за бързия отгвор!

В интерес на истината преди да Ви безпокоя променях почти всичко в Regional Settings, само това сам пропуснала.Сега в моя Control Panel->Regional Settings, бутон Customize, промених в Digit grouping symbol с интервал и вече мога да въвеждам дори и 500 000.00лв Laughing.

Но за съжаление проблема с началното салдо не успях да преборя. Приключвам документа, но не се отразява никакво салдо нито в Синтетична Оборотна ведомост, нито в Главна книга. Единствено в Дневник на сметка, след като избера водеща сметка се вижда въведеното салдо. Пропуснах да поясня че в дата на документа съм въвела 01.01.2007, ако има значение.

Благодаря Ви още веднъж искренно се надявам да откриете къде греша!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2008 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Датата на документа няма значение в коя година е. За началните салда е важно да се попълни коректно годината в горния ляв ъгъл на формата. Другото важно нещо е сметките в редовете. В горният ляв ъгъл на формата се посочва синтетичната сметка , а в редовете нейните аналитичности. Ако сметката няма аналитични сметки, в редовете се повтаря синтетичната сметка. Ето пример, как трябва да изглежда началното салдо на сметка 401.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
veselka



Регистриран на: 16 Яну 2008
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Съб Яну 19, 2008 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отново изпълних описаната от Вас процедура и със синтетични и с аналитични сметки, но отново не се отразява никакво салдо нито в Синтетична Оборотна ведомост, нито в Главна книга единствено в Дневник на сметка, след като избера водеща сметка се вижда въведеното салдо.
Прдполагам че нещо в настройките трябва да променя защото опитах да реша проблема по сталински: няма начални салда - няма проблеми и осчетоводих примерно 501/503 с дата 30.12.2006 и сумата от тези операция не се появи като начално салдо за периода 01.01.2007-31.12.2007.
Извинявам се за упоритото си проблемно присъствие в този форум, но Вашата програма ме впечетли и много бих желала да да работя с нея. Най-много ми харесва визията и подредбата на справките, според мен са данъчно ориентирани Wink и биха могли да разсеят проверяващите с формата от съдържанието.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2008 3:09 pm    Заглавие: Здравейте Отговорете с цитат

Ако направите записване за 2006 г., то няма да се появи автоматично като начално салдо за 2007. Началните салда се прехвърлят от една година в друга, след като се направи годишното приключване.

А за проблема, който имате с началните салда единственото което подозирам, е че документите не са приключени. Документите в системата имат 3 състояния: 1 - редакция; 2 - приключен ; 3 - унищожен. тези състояния се управляват от потребителя за всеки един документ по отделно, посредством бутоните в лентата с инструменти.

В СПРАВКИТЕ УЧАСТВАТ САМО ДОКУМЕНТИ В СЪСТОЯНИЕ ПРИКЛЮЧЕН!!!

Моля проверете дали бутона приключен в документа за начално салдо е натиснат, или в списъка с началните салда в първата колонка има икона с червена отметка. Това е знакът за приключен документ.

Ако се окаже че всичко е наред моля обадете се на тел 952 35 11; 952 35 95. Лице за контакт Петър Братов.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
veselka



Регистриран на: 16 Яну 2008
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Сря Яну 23, 2008 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН БРАТОВ,

Проверих още веднъж всички описани от Вас възможни пропуски, но не открих проблема. Опитах да се свържа с Вас няколко пъти, но секретарката Ви ме уведоми че сте изключително натоварен и сте извън офиса.
Моля посочете ми удобно за Вас верме, в което да Ви се обадя.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Сря Яну 23, 2008 7:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Удобно е да ме търсите през работно време по всяко време .. Ако ме няма или съм зает. оставете тел за обратна връзка и ще ви се обадя.. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mardo



Регистриран на: 29 Ное 2008
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Съб Ное 29, 2008 5:54 pm    Заглавие: ОТНОВО ПРОБЛЕМ С ВЪВЕЖДАНЕ НА НАЧАЛНИ САЛДА ПО СМЕТКИ Отговорете с цитат

Здравейте!
След като инсталирах програмата, опитвам да въведа начални салда по сметките, но не успявам. Опитах и с функцията "Приключен", но резултат няма. На синтетична оборотна ведомост се показва съответната сметка, но без салдо. Видях, че и преди мен други хора са имали подобен проблем, но явно и аз трябва да ви търся по телефона. Ще бъда благодарна, ако ми помогнете.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2008 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се. Обадете се на посочените телефони.

\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum