Unicontsoft

Дискусионни форуми
Проблеми с някои функции

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2014 12:48 pm    Заглавие: Проблеми с някои функции Отговорете с цитат

Здравейте,

1. наложи ми се да ползвам фасетите и се натъкнах на проблем с тях. Ползвал съм ги и преди и съм нямал проблем. Като първа мярка бях задал бр., а във фасетите м. и количество 0.2, т.е. една бройка има 5метра, но пробрамата не го приема и немога да изписвам стоката в метри и в номенклатури на Продукти и материали съм сложил колонка с Наличности по до. мярка и там на новата стока не излиза нищо.

2. При вкарането на нова стока и в същия ден продавам от нея при ДПрод в прозореца, който се отваря за избора на продукта/материала колонката за количества е празна, преди там имаше стойности и се ориентирах по-бързо тъй като имам доста продукти/стоки с много близки имена.

3. Също при избор на стоки за ДПрод при избора на количеството често ми излиза червен кръг (за липса на количества) въпреки че филтъра е даден на съответния склад. Задължително трябва да се даде рефреш на склада за да може да излизат количествата в последната графа.

Предните две са предимно за нововкарани стоки.

4. Равняването на цените по ДДС - как мога да го изключа, че в 50% от случаите, че и повече, редактирам фактури?

5. При перизчисляването на прихода на склада не показва на кои стоки са се преизчислили цените? При разхода на склада няма проблем.

6. Забелязах, че в последните реализации пред логото ми излиза запетая.

7. Спарвката за ДДС за годината в Мениджмънт - понеже имам суми за въстановяване, не те предимно са от преди 3-4 години, а всяка година тази сума е различна. Колонката за внасяне е равна на сбора от Платено и Прихванато, докато сумата за въстановяване е все различна и в повечето случаи няма нищо общо с данните от предната година - на какво може да се дължи това? Сметките които съм задал са 4539 и 4538, както и група 50 за плащането.

Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2014 3:22 pm    Заглавие: Re: Проблеми с някои функции Отговорете с цитат

Здравейте,

CHefo написа:
1. наложи ми се да ползвам фасетите и се натъкнах на проблем с тях. Ползвал съм ги и преди и съм нямал проблем. Като първа мярка бях задал бр., а във фасетите м. и количество 0.2, т.е. една бройка има 5метра, но пробрамата не го приема и немога да изписвам стоката в метри и в номенклатури на Продукти и материали съм сложил колонка с Наличности по до. мярка и там на новата стока не излиза нищо.

Можете да "изписвате" в мерки различни от основната само в продажби (и покупки). В складовите документи се работи винаги в осн. мерна единица на продукта.

Освен допълнителният фасет, в раздел Реквизити на продукта изберете втората мярка в реквизит Допълнителна мярка в група Основни. В тази мярка в списъка с Продукти и материали се калкулират наличностите в колона Наличност на склад доп. мярка и мярката се визуализира в колона Доп. мярка ако е настроена за продукта.

CHefo написа:
2. При вкарането на нова стока и в същия ден продавам от нея при ДПрод в прозореца, който се отваря за избора на продукта/материала колонката за количества е празна, преди там имаше стойности и се ориентирах по-бързо тъй като имам доста продукти/стоки с много близки имена.

3. Също при избор на стоки за ДПрод при избора на количеството често ми излиза червен кръг (за липса на количества) въпреки че филтъра е даден на съответния склад. Задължително трябва да се даде рефреш на склада за да може да излизат количествата в последната графа.

Предните две са предимно за нововкарани стоки.

Това се случва ако направите приход на склада (например ПСД от покупка) докато формата за продажба е отворена. Тогава списъкът който е закачен на бутона с трите точки на колона Продукт/материал не се сеща да обнови наличността. Ако формата за продажби се отвори наново наличността се опреснява ok в списъка продукти. Това поведение приемаме за задоволително и не смятаме да го променяме засега.

CHefo написа:
4. Равняването на цените по ДДС - как мога да го изключа, че в 50% от случаите, че и повече, редактирам фактури?

Най-лесно е в Референтни номенклатури | Типове ценови листи да редактирате Основна (и/или другите типове) и да махнете отметката от колона Ритейл цени. По този начин за всички контрагенти с Основна ценова листа по подразбиране новите док. за продажби няма да са ритейл а ще са business-2-business с водещи цени без ДДС, но това е коментирано вече във форума.

CHefo написа:
5. При перизчисляването на прихода на склада не показва на кои стоки са се преизчислили цените? При разхода на склада няма проблем.

Прихода на склада се преизчислява само при прехвърляне между складове. Т.е. когато цената на РСД в склада източник се промени (от преизчисляване или на ръка) само тогава цената на ПСД в склада приемник се преизчислява. Ако имате ПСД от покупки няма какво да им се преизчислява (освен ако не сте редактирали покупките с допълнителни разходи по придобиване на стоката).

CHefo написа:
6. Забелязах, че в последните реализации пред логото ми излиза запетая.

Да, това е оправено в последната реализация. По принцип там трябва да седи уеб адрес и телефон на контрагента потребител на продукта.

CHefo написа:
7. Спарвката за ДДС за годината в Мениджмънт - понеже имам суми за въстановяване, не те предимно са от преди 3-4 години, а всяка година тази сума е различна. Колонката за внасяне е равна на сбора от Платено и Прихванато, докато сумата за въстановяване е все различна и в повечето случаи няма нищо общо с данните от предната година - на какво може да се дължи това? Сметките които съм задал са 4539 и 4538, както и група 50 за плащането.

Сложно е да се отработи, работи се по въпроса.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum