Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Болничен обхващащ два месеца

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
novator



Регистриран на: 06 Фев 2012
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Нед Окт 13, 2013 10:22 pm    Заглавие: [Решен] Болничен обхващащ два месеца Отговорете с цитат

Здравейте,

Интересува ме как да отбележа болничен лист от август и септември така, че обезщетението за сметка на работодателя да ми бъде изчислено само за първите 3 дни от месец август и програмата да не ми начислява такова обезщетение за 3 дни и за месец септември?


Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
novator



Регистриран на: 06 Фев 2012
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Вто Окт 15, 2013 6:51 pm    Заглавие: Re: Болничен обхващащ два месеца Отговорете с цитат

Извинявам се много, но ще може ли да ми отговорите на горния въпрос, тъй като трябва да си пусна данните до другата седмица.

Благодаря предварително!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.shipkovenska
Деница Шипковенска


Регистриран на: 13 Мар 2012
Мнения: 23

МнениеПуснато на: Сря Окт 16, 2013 10:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,

Правилният начин за въвеждане на болничен лист е като се създаде един документ, в който да се посочи началната и крайната дата на болничния.
В този случай 3-те дни за сметка на работодателя се изчисляват еднократно за август.

Друг вариант е да се въведат два отделни документа за август и септември, но на втория задължително трябва да се посочи, че е продължение.
Ако бъде въведен по този начин и се пропусне отметка на Продължение, системата ще начисли и за двата месеца по 3 дена за сметка на работодателя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
novator



Регистриран на: 06 Фев 2012
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Сря Окт 16, 2013 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Проблемът се оказа друг, не точно с този болничен, но пенеже все става въпрос за септември, и аз мислех, че проблемът е в болничният от август-септември.

Същия служител е с прекратен трудов договор, но в рамките на 1 месец след това му издават болничен от 29 септември, а в такъв случай работодателят не дължи обезщетение, но въпреки че съм въвела че служителят вече не работи от 11 септември, програмата начислява обезщетение за първите 3 дни.

За да оправя нещата - на втория болничен след прекратяване на ТД зададох продължение и така програмата не ми начислява обезщетение за работодателя.

Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum