Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] ФПок в 12/2012, с ДК за ползване в 01/2013

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jecky_m



Регистриран на: 26 Яну 2009
Мнения: 133
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2013 11:31 pm    Заглавие: [Решен] ФПок в 12/2012, с ДК за ползване в 01/2013 Отговорете с цитат

Здравейте.
Имам същият казус като от този въпрос, но в 12/2012 http://unicontsoft.com/forum/viewtopic.php?t=411&highlight=4535&sid=b9458b119444364267102b12421b7ad3
Имам фактури от 12/2012, чиито ДК искам да ползвам в 01/2013, но като разходи трябва да ги отнеса в 2012.
Прочетох какво и как обяснявате да се направи това в отговора на по-горе посочения въпрос с линк, но има няколко неща които не разбирам от къде да ги направя:
- Не ми става ясно как ДА НЕ включвам първата ФПок в дневника? Откъде избирам това като опция? Нали щом се осчетоводява документ от тип ФПок, в зависимост от указания отчетен период, директно отива в дневника или има опция да се укаже да не се включва в дневника? Това чрез с/ка 4535 ли се получава? Как става НЕвключването в дневника?
- Как в копираната ф-ра да въведа ДО и ДК на ръка и къде по-точно?
Ще съм много благодарна, ако ми опишете стъпките или начина на осчетоводяването (чисто технически), т.е кое откъде и как се прави във счет.операция.

В понеделник трябва да подавам ДДС справката за 12/2012, и се надявам да успея.

Благодаря Ви предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t140978



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2013 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

в момента не съм пред моя комт където е dreem-a , на памет където се пишат сметките и горе по средата има дата просто я сменяш да е 01.01.2013 и мисля че ще влезне в януарския дневника, после долу местиш да е с датата на фактура. ако не се получи просто осчетоводи разхода в м.12 по 499 а в м.01 си осчетоводи фактурата като включиш 499 вместо сметката за разход
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2013 12:06 pm    Заглавие: Re: ФПок в 12/2012, с ДК за ползване в 01/2013 Отговорете с цитат

jecky_m написа:
- Не ми става ясно как ДА НЕ включвам първата ФПок в дневника? Откъде избирам това като опция? Нали щом се осчетоводява документ от тип ФПок, в зависимост от указания отчетен период, директно отива в дневника или има опция да се укаже да не се включва в дневника? Това чрез с/ка 4535 ли се получава? Как става НЕвключването в дневника?

Пробвайте да промените типа на документа в първия раздел на счет. документ на Мемориален ордер или някакъв друг от група Други. В дневниците по ДДС влизат само документи от групи Данъчни за покупка и Данъчни за продажба съответно.

jecky_m написа:
- Как в копираната ф-ра да въведа ДО и ДК на ръка и къде по-точно?

В първия раздел на счет. документ, от там се взимат данните за дневниците и въобще не се гледат счетоводните статии от втория раздел. Ако има разминаване в сумите от първия раздел и сумите по счетоводни статии, при приключване на док. системата предлага да изравни стойностите в първия раздел. Тогава може да отговорите с Не, т.е. "Знам какво правя, точно така искам да влязат във дневниците".

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jecky_m



Регистриран на: 26 Яну 2009
Мнения: 133
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Яну 15, 2013 12:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговорите.

Мисля, че успях да НЕ включа въпросните фактури в дневниците за 12/2012. От панела Документ изтрих съдържанието на полетата в раздел Дневници, а в панел Счетоводна статия осчетоводих със отчетната дата на фактурите. После копирах осчетоводената статия и промених отчетната дата, в панел Документ въведох на ръка ДО и ДК както и в коя колона на съответния дневник се включват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum