Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Помощ за изписване на количества - сметка 304 и 702

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mariya



Регистриран на: 08 Юни 2012
Мнения: 14

МнениеПуснато на: Сря Авг 29, 2012 2:33 pm    Заглавие: [Решен] Помощ за изписване на количества - сметка 304 и 702 Отговорете с цитат

Здравейте, първо искам да ви благодаря за чудесната програма. Very Happy

Аз съм още новобранец в областа на счетоводството, но с помощта на вашата програма засега се справям Very Happy. Използвам програмата за водене счетоводство на малък хранителен магазин. След като приключих 1 месец, пуснах справка и декларация в НАП и осчетоводих банковите извлечения и плащания, но се затруднявам в изписването на количествата стоки.

В оборотната ведомост преди да изпиша стоките /сметка 304/ ми показваше оборота през периода на всички стоки - 1 059,78 в Дебит и 0 в Кредит.

Четох в други теми от форума, че мога да използвам "Изписване на МЗ по фактури от склад" - направих го, като посочих Сметка Продажби - 702, Сметка Клиенти - 4111 и Сметка Склад - 304.
Така в оборотната ведомост в сметка 304 ми показа в Дебит - 1 059,78 и в Кредит -663,90. Притеснявам се обаче, че нещо съм сгрешила, защото така имам много малко изписани стоки.
Може ли да ги променя тези изписани количества и как? Sad
Май стана доста дълго и объркано питането ми .... Извинявам се за което Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2012 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,

Правино сте направили. Такa се изписват стоките от склада, но има някои особености. Възможно е не всички стоки , които са в 702 сметка да са налични в 304 и затова системата да не ги е изписала, или да ги е изписала с нулева цена (има таква опция).

Кой модел на изписване изпоилзвахте - общо или по документи?

За да сте сигурни какво ще изпише системата, преди изписване може да използвате справката "Сравняване на обовоти по сметки". Там задавате сметка 304 и сравнителна сметка 702. От справката ще видите дали има количества, които ви излизат на минус след изписване. Ако има такива е хубаво да си набавите фактури за тях , или да проверите дали не сте изпуснали да осчетоводите някоя фактура за доставка.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mariya



Регистриран на: 08 Юни 2012
Мнения: 14

МнениеПуснато на: Вто Сеп 04, 2012 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и благодаря за отговора!

Задала съм "изписване по документи" и "изписване на всички неизписани количества по ср. цена" .

Маржът на всички стоки ми е 15%. Имам фактури за всички въведени стоки и са осчетоводени.

В прикачения файл направих - сравняване на оборотите на 304 и 702, като сложих отметка "само отрицателните разлики". И както виждате имам такива Crying or Very sad , сега се чудя какво да направя, за да ги изпиша Sad



обороти по сметки.pdf
 Описание:
Сравняване на обороти

Сваляне
 Име на файл:   обороти по сметки.pdf
 Размер:  122.85 KB
 Свален:  804 път(и)

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mariya



Регистриран на: 08 Юни 2012
Мнения: 14

МнениеПуснато на: Сря Сеп 05, 2012 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, пак съм аз ...

Днес редактирах документите си за продажба, като накрая слагах отметка на "Изписване на МЗ".

Прикачам новата справка за "Сравняване на обороти". Всъщност се оказва, че не ми изписва стоките, които съм въвела като начално количество - те не са описани от фактури за доставка, като има още 2-3 стоки, които са от въведени фактури за доставки.

Опитах се да изпиша още веднъж от "Изписване на МЗ от склад", като този път зададох - Общо, не по фактури, но въпреки това нещата не се промениха.

Може ли да изпиша тези стоки по някакъв начин ръчно? И как?



обороти по сметки 304-702.pdf
 Описание:

Сваляне
 Име на файл:   обороти по сметки 304-702.pdf
 Размер:  107.16 KB
 Свален:  703 път(и)

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
acc
Стефан Янков


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 45

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2012 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Не можах да разбера точно какво се е случило.
Най-добре звъннете в офиса (02/9523511). Търсете Стефан.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mariya



Регистриран на: 08 Юни 2012
Мнения: 14

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2012 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново Very Happy

Пиша за да ви благодаря за помощта!

Г-н Янков с ваша помощ успях да поправя грешката си, която съм допуснала при въвеждането на начално салдо на сметка 304 и след това в началните количества на склад.

Вече всичко е поправено и е наред. Още веднъж ви благодаря, лек и успешен ден!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum