Unicontsoft

Дискусионни форуми
ПРОБЛЕМ С РАБОТНИ ПЕРИОДИ

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
krasko28



Регистриран на: 25 Авг 2012
Мнения: 34

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2012 7:05 am    Заглавие: ПРОБЛЕМ С РАБОТНИ ПЕРИОДИ Отговорете с цитат

Имам проблем с осчетоводяване, изписва ми липсва разрешен работен период - ето и случай създал съм си нова каса от номенклатури, от дата 8 август съм осчетоводил касов документ НСК с което я захранвам със 160 лв, но не съм дал генериране на счетоводен документ и създаване на счетоводно записване. От по късна дата имам разходен касов ордер за 100 лева.

В Наличност на портфейли ми излиза салдо за 60 лева, а във справките оборотна ведомост и аналитична ведомост на портфейл за посочената по-горе каса имам отрицателно салдо от 100 лева, въпросното начално салдо от 160 никъде не фигурира. Опитах се да генерирам счетоводно записване защото си мисля, че грешката е от там, но явно не е, защо и каква е причината?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2012 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет..
Доколкото рабирам началното салдо на касата от 160 лв. няма счетоводно записване, т.е. разхода от 100 лв, който е направен в последвие е осчетоводен и в счетоводството салдото е -100 лв.

Има две решения. Първото в начални салда на сметки да се инициализира счетоводната каса със 160 лв, колкото е началното салдо.

Втори вариант: Със счетоводна статия да се прехвърлят пари от банка или друга каса по сметката на касата, която е на мимус.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum