Unicontsoft

Дискусионни форуми
Имам проблем с РПВ

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
severina



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2011 4:03 pm    Заглавие: Имам проблем с РПВ Отговорете с цитат

Вкарала съм грешни РПВ и не мога да ги изтрия, също така програмата не ме пуска да изляза, започва да мига и трябва да рестартирам компютъра, аз ли правя нещо грешно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1890
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2011 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Можете само да унищожите сгрешените документи, за да не участват в справки. Това става с бутон Унищожен (Ctrl+W), който се намира вдясно от бутон Приключен (Ctrl+R). В системата повечето документи не могат да си изтриват физически от базата данни, за да остава следа от грешките на операторите.

Относно "мигането", пробвайте с клавиш Esc да откажете модификациите. На въпрос дали да запази модификациите отговаряте отрицателно. Ако това не става пробвайте с Alt+Tab да превключите на друго приложение и обратно.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
severina



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Нед Яну 30, 2011 6:52 pm    Заглавие: Здравейте отново Отговорете с цитат

Унищожих грешните РПВ благодарение на вас, но нещо не мога да схвана как да напиша правилно РПВ. Въведох новите осигуровки, проценти и т.н., но като ми ги изчисли пак са грешни, а не ме пуска сама да ги напиша. Не съм свикнала програмата и ми е малко трудно. А ко не ви затруднява обяснете ми след като имам вкарани служители как да си изготвя правилно ведомостта, ако може стъпка по стъпка. Благодаря ви предварително Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni
Гост





МнениеПуснато на: Пон Яну 31, 2011 2:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В следващата реализация ще има и новите осигуровки. Вие къде ги въведохте? За да работи коректно системата, трябва в Референтни номенклатури\Процент на осигуровки, в поле От дата да въведете 01.01.2011 за тази година.

Запознавали ли сте се с ръководството за работа със системата? http://www.unicontsoft.com/forum/viewtopic.php?t=31

Поздрави,
Антония
Върнете се в началото
severina



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

изчаках новата версия, защото със старата не можех да се оправя, за което благодаря. новата актуализация е по-добра, но в рпв процента за сметка на работника е 0.8 и не излизат точни изчисленията. благодаря Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni
Гост





МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Кой процент е 0.8?
Имайте предвид, че в Референтни номенклатури\Процент на осигуровки в колоните % за сметка на работодателя и служителя, трябва да въведете процент от общия процент за този фонд. Има ли вероятност нещо там да е сгрешено?

Новата реализация ги въвежда автоматично, само ако ги няма вече въведени.

Поздрави,
Антония
Върнете се в началото
severina



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

в референтни номенклатури всичко е наред, но в рпв-то доо за ска на работника ми показва 0.8 процента
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni
Гост





МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Въвели ли сте осигуровките в ТРЗ\Служител раздел Списъци\Вноски за лицето?

Поздрави,
Антония
Върнете се в началото
severina



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте, и ви благодаря че отговаряте на въпросите ми. от служители , списъци са въведени осигуровки , за общо заболяване, пенсии и безработица, но не се вижда какъв процент, а също така не се вижда дали са за преди 59г или след 60. така ли трябва да остане, сега процента се вдигна на 1.5, но пак е грешен. а това нпз какво означава Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni
Гост





МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 5:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Така ли са ви осигуровките?



Тук се вижда и дали е преди или след 60 година. Ако се осигурява само по единия фонд, трябва да се махне втория

Процентът зависи от месеца и годината, за които се генерира РПВ. Ситемата "преценява" процента, използвайки Референтни номенклатури\Процент на осигуровки.

Освен това, проверете дали в ТРЗ\Служител раздел Реквизити Самоосигуряващ се е ДА

Поздрави,
Антония
Върнете се в началото
severina



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 6:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

точно така е,но не става въпрос за самоосигуряващ се , а за наето лице. в рпв-то когато избирам неговото име ,където е процент осигуровки ДОО-1.5, ДЗПО-2.2, ЗО-3.2 иначе се показва по начина, по който сте показали, само,че при ТРЗ, СЛУЖИТЕЛИ, СПИСЪЦИ в полето на ДОО осигуровките всички са преди 59г БЛАГОДАРЯ ВИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni
Гост





МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 9:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Изтрийте реда с този служител в РПВ и го добавете наново.
При вас в списъка с осигуровки (както съм показала) излизат замо за преди 60 година, така ли?
Бихте ли проверили в Референтни номенклатури\Трз\Осигуровки дали полето За родените след 1960 не е чекнато за всички осигурвки?

Поздрави,
Антония
Върнете се в началото
severina



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Пет Фев 11, 2011 10:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

съжалявам, че ви загубих времето, но не се получава. сега процента ДОО за сметка на работника се смени на 0.8. вече се отказах, явно аз съм объркала нещо и не мога да го оправя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum