Unicontsoft

Дискусионни форуми
Номера на ПКО и РКО

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 2:45 pm    Заглавие: Номера на ПКО и РКО Отговорете с цитат

Здравейте,

Имам следния проблем: преди време имах обаркани номера на приходните и разходните касови ордери. След като ги оправих се оказа, че имам празни номера между последниа номер и последно генерирания.птимерно от последен N128, ново генерирания не е N129, а N132. А в счетоводната част при автоматичното генериране този N132 излиза като Auto134. Как мога да го опражиа този проблем, за да не ми се налага да следиа постоиянно и да ги оправям ръчно.

И имам проблем от възстановяването на стара база (този проблем ми се появи при последната реализазия на програмата) незнам дали е от моята база, но след като възстановя архива и се опитам да вляза директно ми излиза съобщение за грешка с 3 вариянта: прекъсни, повтори, продължи. Носамо един е ефективен. Прекъсни, затварям програмата и стартирам на ново и нямя проблем


Благодаря за отговора Ви предварително.


Последната промяна е направена от CHefo на Пет Авг 20, 2010 3:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Сега погледнах че през Администрация | Номера на документи за съжаление не могат да се коригират номераторите на касови док., защото в списъка просто няма колона за избор на Каса, а номераторите са по тип док. спрямо каса.

Обаче можете при създаване на касов ордер изрично да въведете стойност на Док. No. (независимо че полето е сиво). Така можете да използвате някои от пропуснатите номера докато "наваксате" дупката.

Ако генерирате касовите ордери от покупка/продажба, махнете отметка Приключване в групата Плащане от и редактирайте Док. No. на ордера преди да го приключите.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Пет Авг 27, 2010 10:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравйте,

получи ми се следния проблем - преизчислих прихода на склада, след което разхода (тъй като имам допълнителни разходи за покупка) за може да се уравни стойноста им (получва се така, че все едно купувам и веднага продавам). По този начин прихдниа и разходния складов трябва да са на една и съща стойност. Обаче при преизчисляването на разхода на склада получих някакви стойности, които неразбрах как се получиха и са доста по-високи. Реших да ги поправя ръчно, но като го приключих се върнаха пак големите стойности от преизчисляването. Последното го пробвах няколко пъти.
Скадовия документ беше генериран при въвеждане на фактурата за продажба, но беше в режим на редакция но с нулеви стойности за цените (без да е бил преключван, зщото номера започвашес буквата Е). Приключих го и автоматично излязоха стойности - два от артикулите са с цената на фактурата, но третия с малко повисока цена. Влязох в режим на редакция и веднага го приклучих и стойностите се промениха още повече без да бутам нищо вътре в складовия документ.
Как да си реша проблема?

Благодаря за отговора предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 28, 2010 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

За РСД системата автоматично пресмята и попълва среднопретеглената цена на продуктите в склада, така че макар и да може да се редактира в редовете на документа при приключване стойностите се преизчисляват.

Ако за някой продукт среднопретеглената цена е некоректна, можете да използвате справка Картон на стока за нея, за да проследите движението на стоката в склада, както и среднопретеглената цена преди и след всяка от операциите.

Проверете за отрицателно салдо след разход. Обикновено това са получава при редактиране на док. дата на складов док. Т.е. издадена е продажба преди покупка, системата е спряла приключването на складовия док. и той е оставен в редакция и в последствие приключен с променена дата.

Друг проблем, който съм срещал, е за един док. за продажба да са генерирани два складови док., като във връзките със складови док единият е свързан с количество 0 от продажбата (иначе системата спира приключването). В Картон на стока това също се вижда като отрицателно салдо.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Вто Авг 31, 2010 11:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря,

Проблема май се оказа точно такъв. Парво съм направил фактурата на клиента преди да обработия фактурата на доставчика. Лошото е, че и двата складови са в един и същ ден, а номера на оперцията на разходния е по-малък от този на приходния. Може ли по някакъв начин да се коригира това. Защото след като смених датата на ПКО с един ден по-рано и всичко се оправи. Но пък така не ми е коректен ПКО. А и немога да редактирам РКО, защото ми излиза постоянно че няма достатъцхна складожа наличност към датата.

Благодая отново.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 01, 2010 2:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, обикновено корекция на датите на ПСД е достатъчна за да се оправи хронологията в склада, за да не излиза салдото на продукта на минус, което обърква среднопретеглената цена.

За повечето справки е по-важно датите на покупки/продажби да са коректни, за точни разчети с доставчици/клиенти.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum