Unicontsoft

Дискусионни форуми
Въвеждане на митнически декларации

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gocheto01



Регистриран на: 22 Яну 2007
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Пон Яну 22, 2007 3:15 pm    Заглавие: Въвеждане на митнически декларации Отговорете с цитат

Здравейте. От началото на годината разучавам и опитвам да пригодя за работа към моите условия Вашият софтуер, но поради липсата на подробен хелп имам някои въпроси към Вас.
1. Мога ли да си направя разходна норма. Какво имам предвид. Дадена стока се състои от няколко други стоки и услуги. Как да организирам нещата така, че да може да ми се изписват от склада и съответно осчетоводяват.
2. Моля по-подробно да обясните работата с митническите декларации /за внос и износ/. Може ли към тях да се прибавят допълнителни разходи и как става това?
3. Може ли към дадени стоки в склада да бъдат добавяни допълнително разходи /някаква доработка/ и те да се отразяват съответно върху цените им.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2007 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет

За т.1 от въпроса. Може да се дефинира съставен продукт и при продажбата на този продукт от склада да излизат съставляващите го продукти. Това може да стане само в търговската система .. Програмата не може да осчетоводи автоматично съставните продукти.

за т.2 В търговската система разход може да бъде добавян към покупка или към продажба. Това става след въвеждане на разхода (под формата на покупка), преди да се приключи документа се влиза във “връзки с док.” и там се указва че това е разход по покупка или по продажба. Указва се документа към който се свързва разхода и сумите се разпределят по редовете му. След преизчисляване на склада тези разпределени суми се калкулират в цената на стоката в склада. В счетоводството това се прави отделно под формата на счетоводни статии. (за сега)

за т.3 мисля че отговорих на този въпрос в т.2
След като се укажат разходите по доставката , трябва да се пусне функцията "Преизчисляване на склада" и тогава цените ще се отразят в склада.



Поздрави
//PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum