Unicontsoft

Дискусионни форуми
Проблем с работни периоди

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
murra



Регистриран на: 31 Юли 2006
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2006 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте ,
програмата е добра ,но не мога да разбера как се съставят документи за продажби като фактури например.Когато вляза в Търговска система -Документи за продажбаи генерирам нов документ,попълвам го но не иска да ми го приключи.Изписва ми съобщение че не съществува работен период, но аз съм създала работен период в Администрация.Не разбирам кое не правя правилно. Моля ви обяснете ми как се генирира работен период и как се съставя документ за продажба?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 10:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

С функционалност Работни периоди в системата е създадена възможност за заключване или разрешаване на определени операции по функционалности. Критериите включват дата на документ и тип. документ и могат да се раздават различни права по групи. Трябва да се има предвид, че забраняващите права са с приоритет пред разрешаващите, т.е. ако даден потребител има права за редакция на документи за продажба, но са му забранени за редакция всички типове документи, то ефективно той няма да има право да редактира документи за продажба.

По подразбиране стандартната инсталация идва настроена с един работен период, който разрешава създаване и модификация на всички типове документи във всички функционалности за всички групи (потребители).

Ето как изглежда този работен период:



... като правата са разрешаващи всички операции (натиснете бутона с трите точки, който се появява когато активирате клетка от колона Права):



За да възстановите това състояние, най-лесно е да създадете нов работен период по горната схема -- празни от/до дата (което означава "всички дати"), празни функционалност, тип. док. и група, всички права разрешени.

След като създадете този работен период, деактивирайте другите работни периоди, останали след експериментите (отворете за редакция и махнете отметката на "Активен").

Пробвайте да създадете нов документ за продажба и ако има проблеми пишете тук.

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum