Unicontsoft

Дискусионни форуми
Въпроси за гаранционни карти, фактури и ценообразуване

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
JiN



Регистриран на: 11 Май 2009
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Пон Юни 08, 2009 4:08 pm    Заглавие: Въпроси за гаранционни карти, фактури и ценообразуване Отговорете с цитат

Здравейте.

1. Как да променя текста на гаранционните карти и да въведа сериен номер на стоката ? Как бих могъл да използвам гаранционните карти от доставчик при положение, че те се издават от доставчика ( логично ), а възможност за импортирането им в програмата няма ?
2. Как да премахна английските текстове от фактурите и вътрешно фирмените документи ? Всички английски наименования в типове документи са изтрити, но все пак дори при използване на различни шаблони (SG01)...
3.Ценовите листи са ясни, но ценообразуването ми убягва... Не би ли следвало да е нещо от вида:
за дадена група ( категория ) продукти вземи доставната увеличи я с 15 % и запиши резултата в основната ценова листа или нещо подобно ? Какво е контролен марж и контролна надбавка и как да ги използвам? Нещо не можах да разбера как трябва да стане ...

Това са някои от въпросите които искам да задам към момента и вярвам, че ще има и други потребители с подобни питания.

За да разсея съмненията, че просто ме мързи ще отбележа, че съм изчел ръководството и форума внимателно, а версията на софтуера е 1.5 (2009.4.29).
От отговорите на останалите питания във форума останах с приятно впечатление от отношението ви към понякога недосетливите потребители, какъвто несъмнено се явавам и аз Smile
Предварително благодаря за отделеното време.

Йордан Нешев
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2009 8:30 am    Заглавие: Re: Въпроси за гаранционни карти, фактури и ценообразуване Отговорете с цитат

JiN написа:
Здравейте.

Здравейте,

JiN написа:
1. Как да променя текста на гаранционните карти и да въведа сериен номер на стоката ?

Ако говорите за текста "Гаранционното обслужване се извършва в сервиза на фирмата..." в настоящата версия не е реализирана редакция на този текст. Принципно трябва да се направи template-на система за подобни текстове (като например съдържаниета на ел. писмо при изпращане на фактури и др.) и това не е започнато да се прави.

Серийните номера се въвеждат при покупка. От контекстното меню на антетката на списъка с редове на покупката изберете Изглед на списък и покажете колона Серийни номера (фиг. 1). От бутона с три точки на тази колона се показва форма Редакция на серийни номера. Серйините номера се третират освен в гаранционните карти и в покупки, продажби и складови док.
JiN написа:
Как бих могъл да използвам гаранционните карти от доставчик при положение, че те се издават от доставчика ( логично ), а възможност за импортирането им в програмата няма ?

Можете да ги въведете като Гаранционна карта от доставчик. Импортиране в истински смисъл няма, трябва ръчно да се въведат.
JiN написа:
2. Как да премахна английските текстове от фактурите и вътрешно фирмените документи ? Всички английски наименования в типове документи са изтрити, но все пак дори при използване на различни шаблони (SG01)...

Да, в продажби и покупки не виждам скин изцяло на български. Само комбинирани или изцяло английски. Наш пропуск, но не смятам, че е сериозен проблем. Какъв по-подробно е проблемът с английския в антетките на отпечатаните документи?

JiN написа:
3.Ценовите листи са ясни, но ценообразуването ми убягва... Не би ли следвало да е нещо от вида:
за дадена група ( категория ) продукти вземи доставната увеличи я с 15 % и запиши резултата в основната ценова листа или нещо подобно ? Какво е контролен марж и контролна надбавка и как да ги използвам? Нещо не можах да разбера как трябва да стане ...

Ако си представите линейната зависимост A*дост.цена + B то контролен марж е A, а контролна надбавка е B. Т.е. използвайте 1.15 за марж и 0 за надбавка ако само искате да увеличите дост. цена с 15%. След като ностроите групите (празна група е всички продукти) в панел Ценообразуване, в списъка в първия панел се калкулира колона Контролна цена (и Контролна разлика), която е сметната на база на дефинициите от панел Ценообразуване. Там можете да изберете няколко продукта и от контекстното меню (или меню 4. Средства) да изберете Ценообразуване, за да прехвърлите стойността на колона Контролна цена в Цена.

cheers,
</wqw>



ss_pokupka_menu.png
 Описание:
Фиг. 1
 Размер:  30.12 KB
 Преглеждания:  14583 път(и)

ss_pokupka_menu.png



_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JiN



Регистриран на: 11 Май 2009
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2009 4:59 pm    Заглавие: Благодаря за бързия отговор Отговорете с цитат

И трите поставени от мен въпроса получиха решението си ...
С ценообразуването нямаше да се справя без помощ, а то е мощен инструмент. Ясно е, че свеки програмен продукт си има своята логика, но не рядко тя е по-различна от тази на потребителя и от там идват проблемите Smile Да дам един конкретен пример:
- Функции > Референтни номенклатури > Типове продукти - оставил съм активни само стоки и услуги;
- Функции > Категории продукти> Тип> Стоки > Категории - имам да речем Аксесоари и др. ;
Първи проблем - Функции > Референтни номенклатури > Типове продукти и Функции > Категории продукти> Тип са две съвсем различни неща, а Тип има подкатегория наречена Категория.. Вече
се обърках от типове и категории... Коя за какво служи на този етап не ми е ясно... Да видим как мога да ги използвам. От Функции > Категории продукти> Тип създавам нов тип Разни с Категория - разнообразни.
От Функции> Продукти и материали създавам нов продукт колкото да разбера какъв тип продукт мога да създам... Виждам, че възможни са Стоки и Услуги точно както и преди създаването на Разни ( това е видно и от неактивните типове които отговарят точно на тези от Референтни номенклатури > Типове продукти, но все пак .. ). Добре значи този " Тип "и онези " Типове " нямат нищо общо... Да видим с Категориите как стои въпроса. Функции> Продукти и материали избирам произволен продукт и от контекстното меню избирам Категории. Отваря се форма за избор в която виждам всички типове продукти от Функции > Категории продукти> Тип като мога да избирам по една категория за всеки тип - чудесно. Значи мога да включа всеки продукт в няколко категории от различни типове. Преименувам Тип Разни на Ценова група и прилежащата и категория разнообразни на 10%. Избирам един продукт - например една мишка и от контекстното меню избрам Категории като маркирам Аксесоари от тип Стоки и 10% от тип Ценова група. Тук вече е ясно каква ми е идеята - автоматично ценообразуване в зависимост от ценовата група. Да ама не ... Затова и търсих помощ... Получих я ( никога нямаше да се сетя, че няма автоматично да се генерира новата ценова листа, а на марж като не ще да приеме проценти ... ), но вече съм въвел номенклатурата и всички продукти са със съответните си категории, а от ценообразуването Група ми дава само Категориите от тип Стоки ... Отново групи, категории, типове ... Ясно е - не съм планирал добре, мога от следващата форма да си избера отделни продукти като дори мога да използвам филтър по категория където вече мога да си избера 10% и после ръчно да въвждам марж.... Мога и да преправя номенклатурата.... Всичко може.
За да стане ясно защо е цялото това писане ще си позволя да дам няколко препоръки за развитието на вашия продукт:
- експорт и импорт на артикули и контрагенти от други сходни продукти или от текстови файлове и т.н. - това е ключово за налагане на пазара;
- документация - без детайлно описание на възможностите и работния процес се налага да се експериментира дълго време и да се прибягва до форума, а вярвам, че по-евтиния вариант е документацията;
- български език за българите - английски за англоговорящите - няма смисъл да разясняваме защо документите ни са на два езика без нужда;
- тази каша с категории, типове и групи според мен е един от главните виновници за неяснотата кое какво е, как може да се използва и какви ще са последствията от едно или друго решение на един по-късен етап от въвеждане на софтуера в реална среда.

Tолкова засега. Ако имам други въпроси ще отворя нова тема.

Отново благодаря за бързите и адекватни отговори не само на моя въпрос.

Йордан Нешев
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum