Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Как да свържа Dreem Personal с касов апарат

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Пет Окт 11, 2019 1:21 pm    Заглавие: [Решен] Как да свържа Dreem Personal с касов апарат Отговорете с цитат

Здравейте.
Понеже Дрийм Експрес много се отложи и не искам в последния момент да се уча как да работя с касов апарат през Дрийм, затова пускам темата.
Искам само да науча как да свържа касов Дейзи Експерт 01-KL, мобилен към Дрийм пърсънъл? Значи рових 2 часа във форума и в инструкцията за употреба на Дрийм Пърсънъл, също в менютата на програмата и не намерих как се свързва.
С Уиндоус 10 съм и лаптоп с юсб. Купих преходник RJ45 ъкм RS232 и след това преходник RS232 към юсб. Защото лаптопът намя RS232 порт. Стартирах касовия в режим фискален принтер. В уиндоус, в мениджър на устройствата (device Menager) намира "Prolific сериен порт към юсб", след като сложих и драйвър. Обаче нито при устройствата където е принтера ми изписва касов апарат, нито в Дрийм. Като отворя Дрийм как да го свържа моля?
Дрийм POS към касов не искам, защото печател винаги касови, а ние касови само понякога печатим, повечето продажби не са през касов апарат.
Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 11, 2019 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Това е абсолютно безполезно упражнение, понеже в Dreem Express връзката с ФУ е напълно преработена и автоматична, като всичко което съществуваше като настройки/печат на ФУ в Dreem Personal е премахнато от системата завинаги.

Също в СУПТО версията "ние касови само понякога печатим, повечето продажби не са през касов апарат" няма като постановка. Дори само по банка да Ви плащат пак трябва да имате закачено ФУ още при създаване на продажбата за да му генерира УНП (Уникален Номер на Продажба).

След като на лаптопа нямате сериен COM порт (RS-232) а само USB, за мен е загадка защо не сте си взели касов апарат, който може да се ползва през USB. Не че е съществен проблем, но щяхте да спестите един преходник USB<->RS-232, който щеше просто да е вграден в касовия апарат (и излиза по-евтино от тази гледна точка).

Специално за модели на Дейзи нямаме поддръжка все още, защото нямаме тестови устройства. Можете да следите с кои производители и модели сме тествали на страницата на софтуерният компонент, който разработваме за връзка с ФУ: https://github.com/wqweto/UcsFiscalPrinters

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Пет Окт 11, 2019 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, извинявайте тогава. Не знаех че е премахнато от Дрийм Пърсънъл свързването с касов.
Исках да купя касов с USB, но новите мобилни касови на Дейзи са с много по-малка батерия от моя 01-KL, пък и само 108 лв. с ДДС ми излезе доработката.
В темата от линка долу пише, че Дейзи със сигурност ще ги поддържате, така че ще чакаме до последно.
Само в ръчен режим ползвам касовия, а бележката се издава на място при клиента, които често бърза, така че трябва да съм научил много добре как бързо се борави с Dreem Express и дано не забива.
Моля като е готов Дрийм Експрес публикувайте една инструкция как се издава касова, сторно, възможни грешки и т.н.
Ако Дрийм Ескпрес печата касови за всяка продажба за нас е голям проблем и ще се откажем от касов апарат или ще мислим как да стане. Това, че СУПТО генерира УНП е така. Обаче по куриер като пращаме с наложен платеж не издаваме и касова бележка, и нямаме намерение да издаваме, твърде много работа, после сторна при непотърсени пратки и т.н. Предпочитам да се разделя с касовия и да се спася от СУПТО, отколкото да се уча тепърва с друга складова програма. Идвах поне 4 пъти на обучение, има някой специфични настройки направени и си ми върши страхотна работа.
https://www.unicontsoft.com/forum/viewtopic.php?t=1232
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 12, 2019 9:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
. . . така че трябва да съм научил много добре как бързо се борави с Dreem Express и дано не забива.

Dreem Personal забива ли при Вас?
Цитат:
Моля като е готов Дрийм Експрес публикувайте една инструкция как се издава касова, сторно, възможни грешки и т.н.

Ако остане време ще напишем инструкции.
Цитат:
Ако Дрийм Ескпрес печата касови за всяка продажба за нас е голям проблем и ще се откажем от касов апарат или ще мислим как да стане.

Касови бележки се печтат за плащания (в брой например) не при създаване на продажби. Можете да създадете хиляди продажби без да отпечатате нито една ФБ.
Цитат:
Това, че СУПТО генерира УНП е така. Обаче по куриер като пращаме с наложен платеж не издаваме и касова бележка, и нямаме намерение да издаваме, твърде много работа, после сторна при непотърсени пратки и т.н.

Вече няма постановка при която не издавате ФБ по куриер освен с ППП, но мисля че и това ще отпадне. Да, идеята на НАП е да се вкарате в приключение със сторна и т.н. всичко да е заведено по конец.
Цитат:
Предпочитам да се разделя с касовия и да се спася от СУПТО, отколкото да се уча тепърва с друга складова програма.

Възможно е единствено ако като пращате по куриер Ви плащат по банка, но ми се струва малко съмнителна постановка.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Съб Окт 12, 2019 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен не забива програмата, но не съм я свързвал с касов още. Извинявам се, не съм искал антираклама да правя. Просто прочетох че с Дейзи е имало забивания и проблеми в темата на линка по-долу:
http://www.unicontsoft.com/forum/viewtopic.php?t=1056&highlight=касов+апарат
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 12, 2019 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Кольо написа:
Просто прочетох че с Дейзи е имало забивания и проблеми в темата на линка по-долу:
http://www.unicontsoft.com/forum/viewtopic.php?t=1056&highlight=касов+апарат

Честно казано не си спомням какво точно се е случило, но най-вероятно Дейзито е дало фира, защото както си е работила програмата на 10-тата бележка е отказало да продължи.

Всички ФУ имат връзка през SIM карта с НАП и вече изпращат данни през 5 минути за регистрирани ФБ. Ако връзката прекъсне по някаква причина и не се възстанови до 24 часа, то въпросното ФУ блокира и трябва да се носи в сервиз да го отблокират.

В тази връзка съветваме търговците да имат резервни ФУ за подобна ситуация -- примерно на 4 каси да имат едно ФУ резервно, защото ако сървърите на НАП откажат за повече от ден *всички* активни ФУ (такива с неизпратени ФБ) ще блокират.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum