Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Проблем с наличност склад и наличност в формата за изписване

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
UnitechTelecom



Регистриран на: 24 Сеп 2009
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2019 8:27 am    Заглавие: [Решен] Проблем с наличност склад и наличност в формата за изписване Отговорете с цитат

Здравейте, имам следния проблем.
Когато правя справка "Наличност на складове", в склада има следната стока (кабел 915 бр., средна цена 0.30). Създавайки нов документ за продажба и при изписване на стоки, когато отварям списъка с налични стоки (формата за избор "Продукти и материали") гореспоменатата стока (кабела) не съществува в тази форма (списк) и не мога да я изпиша.

_________________
Emilian Sokolov
48, Gurko str.
Sofia
+359 2 8157252
+359 888 632015
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2019 9:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Списъкът с продукти по подразбиране показва само активните продукти.

В лентата на бързия филтър има бутон Неактивни (някъде по-вдясно), с който може да се превключва изглед със или без неактивни продукти.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
UnitechTelecom



Регистриран на: 24 Сеп 2009
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2019 10:35 am    Заглавие: Re: Проблем с наличност склад и наличност в формата за изпис Отговорете с цитат

UnitechTelecom написа:
Здравейте, имам следния проблем.
Когато правя справка "Наличност на складове", в склада има следната стока (кабел 915 бр., средна цена 0.30). Създавайки нов документ за продажба и при изписване на стоки, когато отварям списъка с налични стоки (формата за избор "Продукти и материали") гореспоменатата стока (кабела) не съществува в тази форма (списк) и не мога да я изпиша.


Благодаря за отговора, но нещо не мога да се оправя. В "Наличност склад" въпросната стока е със статус "Активен". Когато в лентата за бърз филтър натискам бутон "Неактивни" нищо не се променя и стоката не се появява

_________________
Emilian Sokolov
48, Gurko str.
Sofia
+359 2 8157252
+359 888 632015
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2019 12:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвайте да изчистите бързия филтър с бутона за изчистване вдясно от бутон Неактивни.

Пробвайте да търсите по името на стоката чрез бързия филтър.

Имате ли жълта лента с описание на филтър в този списък?

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
UnitechTelecom



Регистриран на: 24 Сеп 2009
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2019 5:46 pm    Заглавие: Проблем с наличност склад и наличност в формата за изписване Отговорете с цитат

Здравейте отново, преди малко се добрах до компютъра. Съжалявам много, но съм подценил ситуацията. Нещатата са точно следните. Не знам как е станало, но се оказва, че в "Наличност склад" имам два записа на една и съща стока, но с различни дименсии. Точното име на стоката е "FTP Sоlid cat.5e - acnet" с дименсия метри и още един път имам пак същата стока "FTP Сolid cat. 5e - acnet" с дименсия бр.. Когато в "Номенклатури", "Стоки и материали" рдактирам записа за тази стока като променям дименсита от метри в бройки и обратно, в списъка за изписване на материали се появява ту едната и ту другата стока със съответните дименсии.
_________________
Emilian Sokolov
48, Gurko str.
Sofia
+359 2 8157252
+359 888 632015
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2019 5:59 pm    Заглавие: Re: Проблем с наличност склад и наличност в формата за изпис Отговорете с цитат

UnitechTelecom написа:
Здравейте отново, преди малко се добрах до компютъра. Съжалявам много, но съм подценил ситуацията. Нещатата са точно следните. Не знам как е станало, но се оказва, че в "Наличност склад" имам два записа на една и съща стока, но с различни дименсии. Точното име на стоката е "FTP Sоlid cat.5e - acnet" с дименсия метри и още един път имам пак същата стока "FTP Сolid cat. 5e - acnet" с дименсия бр.

Да, възможно е да стане такова объркване. По принцип в складовете продуктите трябва да се водят само в една мерна единици. Обикновено се избира най-малката мярка (например брой) и наличността в стекове и мастер-стекове ще се измерва по 20 бр. и т.н.

UnitechTelecom написа:
Когато в "Номенклатури", "Стоки и материали" рдактирам записа за тази стока като променям дименсита от метри в бройки и обратно, в списъка за изписване на материали се появява ту едната и ту другата стока със съответните дименсии.

Това обяснява защо се е получило объркването с наличността. Това което променяте е основната мярка на продукта. Това е най-"ситната" мярка в която ще се води продукта в складовете. Решете в коя мярка ще водите продукта и не го променяйте в движение.

В момента можете да направите РСД в грешната мярка и втори ПСД в коректната мярка, за да се оправи наличността.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
UnitechTelecom



Регистриран на: 24 Сеп 2009
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2019 6:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви много. Ще пробвам по-късно. Хубава вечер.
_________________
Emilian Sokolov
48, Gurko str.
Sofia
+359 2 8157252
+359 888 632015
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum