Unicontsoft

Дискусионни форуми
Няколко покупки с една фактура
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 15, 2009 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно това е идеята на Покупки, за които настоящата покупка е разход -- да се опишат допълнителните разходи свързани с покупката и да се разпределят върху себестойността на закупените продукти/материали. Разпределянето е по суми, например ако куриерската услуга е за 100 лв. слагаме 50 лв. за първия продукт, 30 лв. за втория и 20 лв. за третия.

След такава операция, за да се прекалкулират среднопретеглените цени в склада, трябва да се използва Преизчисляване на склада от Контролен панел с опция Запис на калкулираните цени.

Във ПСД не фигурира услугата на отделен ред -- това е услуга, която не може да се засклади. В случая услугата е разпределена като допълнителен разход. Също, обикновено транспортната услуга е покупка с фактура от друга фирма, не от доставчика на стоката.

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2009 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора. Нещата излязоха Smile. Само имам въпрос - ако вече съм продал част от стоката трябва ли да се промени себестойността и за нея, защото при мен не се променя?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2009 2:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

CHefo написа:
Благодаря за отговора. Нещата излязоха Smile. Само имам въпрос - ако вече съм продал част от стоката трябва ли да се промени себестойността и за нея, защото при мен не се променя?

Продажбата на стоката е генерирала РСД. Идеята е, че системата автоматично контролира цените на разхода на склада, именно там се ползват изчислените среднопретеглени цени. Цените при прихода на склада се въвеждат от потребителя и "коригират" среднопретеглената цена. Разходите за покупка също "коригират" среднопретеглената цена. Преизчисляването на склада може да промени цените в РСД по дата след "коригираните" приходи.

Най-неприятното, което може да се случи е в един момент да се окаже, че цената в продажбата е по-ниска от цената в свързания РСД (това след преизчисляването). Значи че сте работили на загуба, но го разбирате едва след като са дошли допълнителните разходи, следователно трябва да увеличите маржа на рентабилност на продажбите (демек продажните цени).

Edit: И между другото, нали е ясно че разликата между стойността (цената по количеството) в РСД и стойността в документа за продажба формира маржа на сделката (по-известен с некорктния термин печалбаSmile).

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pgbr написа:
Здравейте.

В референтни номенклатури/основани за плащане си добавяте основание "Прехвърляне на средства м/у портфейли". След това В касата създавате приходен касов ордер с Титуляр вашата фирма и основанието което сте въвели. Разбира се сумата на ордера трябва да е тази което ще прехвърляте от банката. В последствие, когато си получите банковото извлечение, ще го отразите в модула банка, като за тази сума пак ще изберете като титуляр вашата фирма и основание за прехвърляне..


Поздрави
\\PGBR


В тази връзка може ли да се автоматизира тази оперция с Автоматичния осчитоводител.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2009 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Автоматичния осчетоводител касае генерирането на счетоводни статии от документи в търговската система. В случая осчетоводяване на банковото извлечение (генериране на статии/копие в счетоводството) или осчетоводяването на касовия ордер (пак генериране на статии/копие в счетоводството). Няма връзка със сценария за операции в търговската система, който колегата е предложил.

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Сря Яну 21, 2009 11:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора, на пак в тзи връзка ми излезе друг приблем Smile . Завеждам си БИ от дата 06.01 за период 05.01 до 05.01 (така ми го дават от банката), т.е. изтеглил съм пари на 05.01 и за това имам ПКО от 05.01, но в Главната книга ми излиза тази сума двойна, а в Дневника на сметките ми показва, че я осчетоводява два пъти като номера на ПКО е един и същ, но датите са различни - съответно 05.01 при едното осчетоводяване и 06.01 при другото осчетоводяване (т.е. разликата в двата реда на осчетоводяване в Дневника на сметките е само датата). Защо се получава така и как мога да избегна този проблем
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Чет Яну 22, 2009 3:00 pm    Заглавие: Здравейте Отговорете с цитат

Когато имате прехвърляне на средства м/у портфейли, за да не се получава двоен оборот в счетоводството, трябва или да се осчетоводява само единият документ или да се минава през транзитна сметка.

По-добрата практика е да се ползва транзитна сметка.

ПРИМЕР:
500/503 500 лв
501/500 500 лв

500 - Транзитна сметка

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Чет Яну 22, 2009 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, малко неприатно тъй като ще ми се налага да я ползвам често тази операция, но не е болка за умиране Smile .
Получи се добре, само че ги оставих като свързани документи в осчетоводяването въпреки, че го осчетоводих през Транзитната сметка 500, надявам се че това няма да ми създаде някакви неудобства по-нататък като ползвам програмата?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum