Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Проблем при справката за маржа на някои продукти

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Сря Окт 03, 2018 5:55 pm    Заглавие: [Решен] Проблем при справката за маржа на някои продукти Отговорете с цитат

Забелязах че само за някои продукти при справка за маржа ми показва стойност на придобиване 0 лв., въпреки че при документа за покупка съм ги въвеждал за повече покупна цена естествено.
Това е сериозен проблем защото от тази справка евентулно внасям ДДС . Досега съм открил 2 такива продукта - надуваем диван и домашна потреб парт. 1. Качвам снимки за да е по ясно.
Общото между тях е че са от втора партида! Разделям ги на партиди за да не се усреднява покупната цена и оставям програмата автоматично да генерира партида, а тя го прави по дата. На различни дати са въведени в програмата и са с документ за покупка както и останалите продукти.
Не виждам грешка при док. покупка, въвел съм си дименсия, покупна цена и т.н. Не мога да разбера защо става така и защо засега само с тези двата продукта.
Също бих се радвал в справката за маржа да има възможност да се избира и марж покупна цена с ДДс до продажна цена с ДДС! Аз продавам с ДДС крайна цена предимно на краен клиент.
На снимка "Марж без цена на придобиване" (Док. номер 1694 от 01.0Coolсе вижда как свършва първата партида продажби надуваем диван с цена придобиване 9.50 без ДДС и почва втората партида с 0 лв. цена придобиване?
Поздрави!



цена придобиване 1.png
 Описание:
 Размер:  186.3 KB
 Преглеждания:  12160 път(и)

 цена придобиване 1.png



. потр. парт. 1.png
 Описание:
 Размер:  135.02 KB
 Преглеждания:  12169 път(и)

. потр. парт. 1.png



диван.png
 Описание:
 Размер:  132.85 KB
 Преглеждания:  12170 път(и)

 диван.png




Последната промяна е направена от Кольо на Сря Окт 03, 2018 6:19 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Сря Окт 03, 2018 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и четвъртата снимка за продукт домашна потреба парт. 1, понеже явно само 3 снимки мога да кача в по-горния пост и леко им е "орязано" найменованието на снимките но се вижда за какво става въпрос 0 лв., вместо 5.416 без ДДС за дом. потр. парт. 1


стойност на придобиване 2.png
 Описание:
 Размер:  192.41 KB
 Преглеждания:  12166 път(и)

 стойност на придобиване 2.png


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 03, 2018 6:32 pm    Заглавие: Re: Проблем при справката за маржа на някои продукти Отговорете с цитат

Здравейте,

Кольо написа:
Също бих се радвал в справката за маржа да има възможност да се избира и марж покупна цена с ДДс до продажна цена с ДДС! Аз продавам с ДДС крайна цена предимно на краен клиент.

Принципно процентът на марж е един и същ за цени без ДДС и цени с ДДС. Относно стойността на маржа при цени с ДДС, принципно стойността на маржа от данъка не е Ваша, а на фиска, т.е. не би трябвало да Ви вълнува в този момент когато си правите рентабилност на бизнеса.

Съмнявам се някой да го поръча да се доработи, защото и не виждам смисъл в случая да се работи с цени с ДДС, ако се работи легално.

Кольо написа:
Досега съм открил 2 такива продукта - надуваем диван и домашна потреб парт. 1. Качвам снимки за да е по ясно.

Ние нямаме достъп до Вашите данни, няма как да погледнем какъв е проблемът с които е да е два продукта. По снимките също не можем да се ориентираме.

Това което твърдите, че е проблем при покупки с автоматична партида, втората патида има проблем в справката лесно можем да го проверим като го симулираме при нас, но малко вероятно е да има някакъв проблем относно това.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Чет Окт 04, 2018 9:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога ли да архивирам едно копие от програмата на файл и да ви го пратя на имейл примерно за да проверите къде е проблема. Може да видите док. покупка домашна потреба парт. 1 и да продадете една домашна потреба парт. 1 и да видите къде има грешка и да я поправим. Аз не намирам къде има грешка при док. покупка или продажба но маржа е грешен. Има и други продукти, които са минали втора, пета партида и т.н. за тях нямам проблем със справката за маржа!
Другият вариант е отново да хода в залата за обучение на консултация!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 05, 2018 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Имате множество РСД с нулева цена, особено по КДПрод за количества. Пуснете функционалност Преизчисляване на склада от група Контролен панел със запис на калкулираните цени, за да оправи системата цените по всички свързани документи.

След преизчисляване проблем със справката не изглежда да има.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2018 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Направих преизчисляване на склада със запис на калкулираните цени преди десетина дена.
Днес забелязах, че след преизчисляването имам няколко документа за покупка с нулеви цени за покупка. Тоест покупната цена се е нулирала, въпреки че при документ покупка съм писал повече от нула!
Това не се отразява на справката за маржа. Има и документи покупка отпреди 4-5 дена без нулирана покупна цена. Не знам защо е станало така само с някои док. покупка и дали найстина е свързано с преизчисляването на склада. Трябва ли да се притеснявам и да предприемам действия, като редакция документ покупка и да въвеждам отново покупна цена. Качвам снимки, едната от архивно копие на Dreem Personal от 24 септември, преди преизчисляване на склада. Док. покупка 21 септември според архив от 24.09 се вижда че съм въвел покупни цени. Към днешна дата същия док. покупка е със занулени покупни цени!



21.09 според архив от 24.09.png
 Описание:
 Размер:  131.6 KB
 Преглеждания:  11951 път(и)

21.09 според архив от 24.09.png



21.09.png
 Описание:
 Размер:  130.11 KB
 Преглеждания:  11951 път(и)

21.09.png


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2018 8:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Функционалност Преизчисляване на склада модифицира само складови документи и техните копия в счетоводството евентуално.

На всеки ред от всеки списък в контекстното меню с десен клик имате опция Системна информация (Ctrl+Shift+I) където в секция Одит може да видите кой и кога последно е модифицирал съответния ред.

В редовете на проблемната продажба разгледайте тази Одит информация за всеки ред поотделно, за да разберете кога е станала грешката.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2018 9:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum