Unicontsoft

Дискусионни форуми
Цени на продукти при нерегистрирана по ДДС фирма

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
butiche



Регистриран на: 04 Фев 2010
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Чет Фев 04, 2010 7:22 pm    Заглавие: Цени на продукти при нерегистрирана по ДДС фирма Отговорете с цитат

Привет!

Системата е супер, поздравления !!! Very Happy

Ето и моето малко въпросче:

НЕрегистриран съм по ДДС. Как да си напиша цените в ценовите листи?
Бях въвел всичките си продукти с избрана отметка "ДДС вкл. в цената",
но когато приключвам покупка, програмата ми казва, че: "някои от цените в редовете са с включен в цената ДДС и те няма да могат да участват във фактури" ???

Махам ДДС-то от цената в цен. листа и въвеждам в полето "цена с ДДС" - 12.31, а полето "цена" се пресмята и става 10.258... Сега въвеждам нова покупка, избирам продукт и ми се зарежда в покупката за полето цена - 10.258 и в цена с ДДС 10.258. (избрал съм основан. "Без право на ДК")

Аз всъщност плащам 12.31 лв. за продукта, как да въведа цената в ценовата листа, за да ми се зарежда тази цена в покупка и аналогично в продажба (продажната цена с ДДС)?

Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 04, 2010 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Можете от Настройки в група Администрация да коригирате ДДС в група Стойност по подразбиране на 0. Така новите продукти ще са със ставка 0% и в ценовите листи няма да има разлика между цена без и със ДДС.

Също в Референтни номенклатури в Основания за прилагане в група Счетоводство можете да маркирате по подразбиране (отметка в последната колона) редове 1-09-1 (Без право на ДК или без данък: Доставки и внос) и 2-19 (Доставки със ставка 0% по глава 3-та от ЗДДС) съответно за покупки и продажби за да Ви ги предлага автоматично при създаване на нов документ.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
butiche



Регистриран на: 04 Фев 2010
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора!

По-скоро, обаче, за продажбите основанието трябва да е 2-99 -Неначисляване на ДДС по чл.113, ал.9 от ЗДДС

А как да се реши казуса с пок. фактури?
Ако изпълня горните указания и в настройките задам ДДС да е нула ( 0 ), как да въвеждам фактури покупки, като ако те са от регистрирано лице, цените в редовете са без ДДС, а аз плащам цените с ДДС. Лошото тук, е че трябва да смятам на ръка ДДС-тата и сеполучават разлики от 1-2 стотинки от закръгленията?

Има ли някакво решение на това Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 08, 2010 12:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Редовете на покупки най-лесно се въвеждат като се избере Продукт/материал, после се въведе Количество и накрая се въведе Стойност във валута. Тези стойности се "преписват" от фактурата, като системата автоматично смята Цена със/без ДДС.

Засега нямаме лесно решение при нерегистриран по ДДС потребител на продукта. Във Вашия случай можете да пробвате в колона Стойност във валута да напишете X*1.2, където X е сума на реда без ДДС от фактурата. Системата първо ще извърши умноженето в колоната и автоматично ще предложи цена.

Относно стотинките разлика, която със сигурност ще се получи в тотала, можете да ги "изравните" като въведете Допълнително ДДС от втория панел Допълнителни. Този реквизит се използва за въвеждане на "неудобни" фактури (например ако на бензиностанция заредим за 51.99 лв. няма число за данъчна основа на която да начислим ДДС и да получим 51.99) или откровено сгрешени фактури (някои софтуерни системи имат странно разбиране за закона за ДДС).

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
butiche



Регистриран на: 04 Фев 2010
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2010 8:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Благодаря за отговора. Относно въвеждането в панел "Допълнителни" за коригиране на разликите от 1-2 стотинки, като въведа допълнително ДДС, ДДС-то във фактурата става различно от нула. Аз не съм регистриран по ДДС и то трябва да бъде 0, а не 0.01 ст. или -0.01 ст.
Това мога ли да го реша някак?

Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 19, 2010 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Реквизит Доп. ДДС явно не върши работа. В продажби има реализирано средство Реимбурсмънт на цени с ДДС, което ако се реализира в покупки ще свърши работа за въвеждане на документи с вкл. ДДС на реда (например касови бележки), но проблемът с фактурите без ДДС на реда остава.

Обмисляме два варианта за решаване на проблема. 1. Да добавим реквизит Доп. данъчна основа, където да се обират тези стотинки разлика. 2. Да реализираме специално средство за реимбурсмънт на разликите. Засега се налага да коригирате цените на ръка, така че сумата на покупата да се равнява на получения док.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum