Unicontsoft

Дискусионни форуми
Дневник на сметка и начални салда

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitrova
Гост





МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 2:24 pm    Заглавие: Дневник на сметка и начални салда Отговорете с цитат

Здравейте.
Интересува ме следното:
Извеждам справка "Дневник на сметка" за периода 01.01.2010-31.01.2010, но накрая салдото е само за оборота през периода, без да е взето в предвид зададеното начално салдо за годината, т.е да е пресметнато нач.салдо + оборота през перисода = кр.салдо. Така ми се получава "грешно" крайно салдо. Виждам, че и в самата справка, отгоре редът "Нач.салдо" е 0.00., а съм въвела начални салда за 2010 г., и съм дала "ОК" на съобщението "Желаете ли автоматично свързване на салдата със счет.документи?".
Защо се получава така? Защото е първи месец от годината или?
Върнете се в началото
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Приключен ли е документът за начално салдо? Вижте дали документът за начално салдо е за 2010-та година. Проверете дали сметката на документа за начално салдо съвпада със сметката на справката.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimitrova
Гост





МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко, което пишете, че трябва да е направено, е направено. Само едно доуточнение: началните салда ги задавам от модул "Счетоводство" - "Начални салда на сметки". Да не би да искате да кажете, че трябва да създам за всяка една сметка, документ тип НС (начално салдо), т.е със счетоводен запис?
Върнете се в началото
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно от Начални салда на сметки имам предвид.

За коя сметка се получава проблема?

Ако вкарате салдо на 453 горе в синтетична сметка и долу в редовете пак избирате 453, а не някоя аналитична подсметка, то справката за подсметка 4531 няма да покаже начално салдо. Това е честа грешка за която се сещам в случая.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimitrova
Гост





МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не. Това ми е ясно, че трябва да се спазва синтетичността.
Става въпрос за 503, 501, 401, 411 и т.н.
Но това, което направих след като Ви писах, е че създадох счетоводен запис, за вид документ избрах НСБ-Начално салдо на банкова сметка, и зададох така нач.салдо на 503. Сега като дадох справка Дневник на сметка - 503, нач.салдо се показа и всичко се пресметна точно, но не съм сигурна, че попълних правилно счетоводния запис на документа за НСБ. В дебита зададох 503, но долу в редовете, в кредита пак зададох 503 и въведох салдото. Нещо не ми изглежда в ред така направен счетоводен запис за начално салдо - 503/503???. Моля, кажете как трябва да се зададат в крайна сметка началните салда? От "Начални салда" в Номенклатури или със счетоводни записи от "Счетоводни документи", или и на двете места? Ако е от "Счетоводни документи", моля обяснете как се прави такъв запис.
Върнете се в началото
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Функционалност Начални салда на сметки от група Счетовоство е коректния начин за въвеждане на начални салда на сметки.

Коя реализация ползвате?

Не съм запознат да е имало проблеми от подобно естество, но със сигурност в последната реализация работи по всички възможни начини за визуализация.

Пробвайте да пуснете справката от 2-ри януари.

Също, можете да погледнете Аналитична оборотна ведомост от 1.1.2010 до днес дали излизат началните салда в нея.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим


Последната промяна е направена от wqw на Пет Фев 05, 2010 5:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimitrova
Гост





МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента всичко е както трябва да бъде, но ...

Когато зададох въпроса, работех с предпоследната версия 24.01.2010 на Dreem Personal 1.5. Проблема си го имаше.
После видях, че има нов релийз, дръпнах го и инсталирах. Явно това е оправило нещата, защото сега всичко е наред и нач.салда си излизат в Дневник на сметка.

Ох, голяма каша, но важното е, че всичко си работи както трябва.

Благодаря за бързите отговори и успех.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum