Unicontsoft

Дискусионни форуми
Продажба на компютър, но заприходени компоненти

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nbalov



Регистриран на: 03 Яну 2010
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 12:10 pm    Заглавие: Продажба на компютър, но заприходени компоненти Отговорете с цитат

Здравейте,
как е най-правилно да продам компютър, при положение че съм заприходил отделни компоненти. И втори въпрос: без да искам обърках фактура, след това не я изтрих като хората и следващата фактура ми прескочи един номер, та въпросът ми е как да анулирам фактура, тя в момента се вижда като изтрита.
Благодарява Ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1890
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Създайте документ за продажба, в който изберете компонентите и труда. В списъка с редовете покажете колони Продукт за трансформация и Група за трансформация. В първата изберете готовата компютърна конфигурация. Във втората напишете 1 или A, важното е да е една и съща група за компонентите на конфигурацията. При генерация на фактура компонентите се свързват с конфигурацията настроена в трансформацията и така влизат в счетоводството.

Ако отпечатате фактурата, тя ще съдържа готовата конфигурация само. Ако отпечатате продажбата, тя ще съдържа компонентите и труда разбити. Ако отпечатате складовия документ, той ще съдържа само компонентите без цени.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nbalov



Регистриран на: 03 Яну 2010
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за бързия отговор. Не ми стана ясно, дали първо трябва да създам компютърната конфигурация като продукт. Аз закупувам компоненти за 5 броя компютри, заприхождавам ги със съответните им серийни номера. После искам да ги продам като 5 броя компютри със зададени от мен серийни номера, като за всяка конфигурация знам кой сериен номер от компонентите в коя машина отива.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1890
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, и компонентите, и готовата конфигурация, и труда трябва да се въведат в номенклатура продукти, за да могат да се избират в редовете на документите. Най-лесно това става от самата форма за избор -- десен клик->Нов от контекстното меню.

Това което искатe да направите става по начина, по който описах по-горе, само въведете серийните номера при покупка на компонентите. В самата продажба серийните номера се избират от наличните.

Също имате предвид, че колона Серийни номера в редовете е скрита по подразбиране в покупки/продажби.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum