Unicontsoft

Дискусионни форуми
Прехвърляне между портфейли

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Чет Окт 06, 2022 11:22 am    Заглавие: Прехвърляне между портфейли Отговорете с цитат

Здравейте,

имам следния проблем. При прехвърляне между портфейли по погрешка при вкарването на РКО-то генерирахме ПКО, а парите са внесени в банката. Тъй като ПКО-то мога да го използвам за друга фактура, искам да освободя връзката между двата документа, но програмата в никакъв вариант не ми позволява да ги разделя като връзка.

Въпросът ми е: има ли някаква опция това да се случи (премахването на връзката РКО-ПКО) без връщането на по-стара база и само унищожаване на ПКО?

А и тази връзка вкарва заблуда, че парите са влезли в друга каса, а не в банката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 06, 2022 1:01 pm    Заглавие: Re: Прехвърляне между портфейли Отговорете с цитат

CHefo написа:
Въпросът ми е: има ли някаква опция това да се случи (премахването на връзката РКО-ПКО) без връщането на по-стара база и само унищожаване на ПКО?

Не, няма начин освен възстановяване на архив.

Ако искате да преизползвате издадения номер на ПКО за друг документ можете да подходите по следния начин:

Вкарвате в редакция грешните РКО и ПКО и изтривате реквизит Док. No., който изгрежда сив все едно не може да се редактира, но реално е редактируем.

На запис без да приключвате системата ще генерира номера на документи в редакция (примерно E123) за двата документа.

Анулирайте РКО, което ще анулира свързания ПКО, като и на двата документа ще им се запазят номерата в редакция.

Създайте нов ПКО като директно напишете в реквизит Док. No. (сив, но може да се редактира) номера на анулирания ПКО преди да запишете/приключите този нов ПКО.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum