Unicontsoft

Дискусионни форуми
Проблем с РПВ

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bolkan.faynensis



Регистриран на: 31 Окт 2018
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2022 1:34 pm    Заглавие: Проблем с РПВ Отговорете с цитат

Здравейте! Опитвам се да начисля РПВ за м.януари. Катоните на работниците ми са абсолютно правилно попълнени. След като въведа служителя излизам от ведомостите и пак влизам, за да се появят коректните данни. Опитах какво ли не, но не се появяват % прослужено време, осигурителен доход, суми на осигурителните вноски - появява се основното възнаграждение и накрая данъка за месеца. До снощи нямах такъв проблем. Нямам представа дали в момента не се рови из настройките... Моля за помощ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
phn
Пламен Николов


Регистриран на: 28 Юни 2013
Мнения: 156

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2022 9:42 am    Заглавие: Осигуровки Отговорете с цитат

Здравейте,

Проверете в картоните на работниците:
1. За % прослужено време - таб Допълнителни, реквизити: Други, поле: Начислява се % процент прослужено време. Трябва да е "Да".
2. За осигуровките - таб Списъци, Минимален осигурителен праг. Трябва да е избран валиден Мин/Макс осигурителен праг.

Ако нещо не е било както трябва, в РПВ ще се наложи да изтриете редовете и да направите ведомостта отново.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bolkan.faynensis



Регистриран на: 31 Окт 2018
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2022 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миналият месец, когато ви писах, че имам проблем с начисленията в разчетно-платежната ведомост, начислих ръчно и добавих процент прослужено време на всеки един работник в клетката на самата ведомост и така успях да подам данните. Този месец прегледах основно настройките, както тези в референтни номенклатури в частта "прослужено време", така и в картоните на служителите и установих, че няма причина да не ми излизат процентите. Във ведомостта вписвам служителя след това излизам и пак влизам за да се импортират правилно данните. Не става и не става. Дайте ми някаква идея има ли друго място, откъдето мога да направя някакви промени за да ми излиза % прослужено време. Предварително благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bolkan.faynensis



Регистриран на: 31 Окт 2018
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2022 8:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отпечатва се съобщение:
Конфликтът е възникнал в базата данни в таблица nom_EmpWorkedTime, колона WorkedTime_ID. Ограничение Column Reference.
За мен това съобщение е непонятно, но може би на вас ще ви отговори къде е проблема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
phn
Пламен Николов


Регистриран на: 28 Юни 2013
Мнения: 156

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2022 10:12 am    Заглавие: Клас/процент прослужено време. Отговорете с цитат

Здравейте,

За да се изчислява коректно процентът за прослужено време е необходимо да се отчетат три момента:
    1. Вдигната опция "Начислява се % прослужено време".
    2. Коректно въведен начален трудов стаж, преди началото на изчисленията в системата.
    3. Коректна начална дата на изчислението.

В "Референтни номенклатури/ТРЗ/Процент прослужено време" е заложена нормативната/масова стойност. Тя може да се коригира и допълва според бизнес логиката на фирмата. Изтриването й ще доведе до предупреждението, за което съобщавате:
Цитат:
Конфликтът е възникнал в базата данни в таблица nom_EmpWorkedTime, колона WorkedTime_ID. Ограничение Column Reference.


Прилагам примерни екрани с коректно въведени данни:



NomKlas.png
 Описание:
В референтни номенклатури.
 Размер:  36.32 KB
 Преглеждания:  8855 път(и)

NomKlas.png



EmpOption.png
 Описание:
В картона на работника. Правилно отбелязан трудов стаж и вдигната опция за изчисление.
 Размер:  34.67 KB
 Преглеждания:  8855 път(и)

EmpOption.png



EmpNomKlas.png
 Описание:
Избор на номенклатурата и начална дата на начисленията в картона на работника.
 Размер:  22.19 KB
 Преглеждания:  8855 път(и)

EmpNomKlas.png


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bolkan.faynensis



Регистриран на: 31 Окт 2018
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2022 10:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви най-сърдечно за подробното описание и насоките. Всичко това го бях изпълнила и го зная наизуст. Бях направила абсолютно всичко, което ми пишете и пак не се получаваше. В късните часове на нощта, докато отново опитвах и се ядосвах, че не се получава ми хрумна, че някак програмата не приема коефициента 0.6. В референтни номенклатури заложих 0.6001 и се получи! Изчисленията се оказаха верни, както и всички останали начисления на осигурителни вноски и данъка. Така си реших проблема. Ако с написаното мога да помогна на някой друг в моята ситуация, ще бъда много щастлива. Благодаря ви още един път за проявеното внимание към мен. Бъдете здрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum