Unicontsoft

Дискусионни форуми
Липса на аналитичност в РСД

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bolkan.faynensis



Регистриран на: 31 Окт 2018
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Съб Мар 06, 2021 7:33 pm    Заглавие: Липса на аналитичност в РСД Отговорете с цитат

При изписване на стока за продажба и при генериране на РСД всичко е ОК. При осчетоводяване на РСД-документа обаче липсва аналитичност,т.е.името на изписвания продукт. Опитах да променя настройките на сметките в сметкоплана, зададените стойности в склада, тези на самата фирма, но нищо не се получва. Моля, посъветвайте ме как да процедирам. Работейки така, при голяма наличност в склада са възможни грешки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 06, 2021 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

От последните две реализации има промяна в начина на осч. на складови документи.

В понеделник колегите ще могат да дадат повече информация с каква цел е направено това и какво има да се настройва по сметкоплана, но ако искате пробвайте да вкл. Признак задължителен и Съдържание на Количествена на съответните сметки от 30-та и 70-та група ако това не се е случило автоматично.

Вие за коя реализация питате/работите в момента?

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bolkan.faynensis



Регистриран на: 31 Окт 2018
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Съб Мар 06, 2021 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С последната реализация работя в момента. Опитах настройване в сметкоплана на смеки от грепи 30 и 70, но няма никакъв резултат. Проблема е, че при осчетоводяването на РСД трябва на отделен лист да пиша кодове на стоките за да не сгреша някъде. Опитах абсолютно всичко. Защо трябва да се правят такива промени в период на годишно приключване? Времето ми е до утре вечер, след това започвам голяма инвентаризация с 12-13 чсов работен ден. Моля ви, дайте ми някакви идеи да си реша проблема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 07, 2021 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Принципно модела е променен отдавна и всички наши клиенти вече работят по него, но вероятно има проблем с някаква настройка при Вас, т.е. не става дума за грешка в системата.

Не искам да влизам в обяснителен режим на база на предишният Ви (редактиран) пост, но първо, промени в системата се правят по всяко време и второ, годишно приключване удължиха срок до средата на годината.

Принципно не можете да разчитате на скоростна поддръжка в събота в осем часа вечерта при положение, че последната реализация е налична от началото на седмицата и съм предупредил колегите за Вашия случай да се включат веднага за да помогнат.

Кажете ми при осчетоводяване на складови документи кой метод използвате - една статия или ред-статия -- ще говоря по телефона с някой дали може да се включи извън работно време.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bolkan.faynensis



Регистриран на: 31 Окт 2018
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Нед Мар 07, 2021 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При осчетоводяване на РСД използвам и ред-статия и 2-реда и повече понякога. Ако документа съдържа изписване на стоки и материали са повече от рода на 702/304, 701/3021,3022,3023 и т.н.
Благодаря за бързата намеса и за това, че в събота по никое време и в неделя все пак ми обръщате внимание. Ще се радвам, ако все пак го реша този проблем. Работя с програмата от близо 9 години и съм изключително доволна. Нямам абсолютно никакво намерение да я сменям. Може да се каже, че съм един от равностните ви поддръжници и я препоръчвам с две ръце. Още един път благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bolkan.faynensis



Регистриран на: 31 Окт 2018
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Нед Мар 07, 2021 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

След няколко часа опити, деинсталиране и отново инсталиране на програмата, рестартиране на компютъра всеки път, чекване на елементите в сметкоплана на сметките, които са ми необходими за появяване на счетоводната аналитичност на РСД, внимателно оглеждане на опциите в настройки на администратор, настройките в самия склад, най-после успях. Бях чекнала и "партиди" в сметкоплана и след премахването им документа се записа с цялата счетоводна аналитичност. Познавам програмта след толкова години работа, но все пак не съм програмист, а тъпо и упорито счетоводно задклавиатурно устройство. Благодаря от сърце на вашия страхотен екип за проявеното внимание и грижа към моя проблем. Бъдете здрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Нед Мар 07, 2021 3:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

искам да на направя няколко разяснения по темата. Октомври месец 2020 г. направихме преработка в модула за осчетоводяване на ПСД, с цел лесно да се засичат разходите по придобиване на стоки в сметка 301.
При стария модел при осчетоводяване сметката на склада стоеше в редовете на счетоводната статия и нямаше вариант да разпределим разход по придобиване в статията. Старото записване изглеждаше ето така:

(КТ)301, Стока А, 100 бр., 1 лв, 100 лв
(ДТ)304, Стока А, 100 бр., 1 лв, 100 лв

При този вариант 301 можеше да се засича на ниво партида, но не и на ниво признак. Ако има разходи за разпределение, те влизаха директно в цената на стоката и по този начин, на аналитично ниво, разхода увисваше като незакрит. Като цяло равнението на синтетичната сметка беше вярно , но по аналитични признаци трудно се засичаше кой транспорт е разпределен и кой не е.

Направихме преработка така че, 301 да се води количествено. Променихме осчетоводяването и то вече изглежда така:
(ДТ) 304, Стока А, 100 бр., 1 лв, 100 лв
(КТ) 301 , Стока А, 100 бр., 0.90 лв, 90 лв
(КТ) 301, Транспорт, 1 бр, 10 лв

Тази преработка афектира всички складови документи, които се осчетоводяват като ред-статия. За целта сметките, трябва да бъдат настроени, че са количествени и задължителни изискват признак, вкл. сметките от група 70.

Ако при вас има складови документи осчетоводени по стари и по новия модел, моят съвет е да изтриете всички счетоводни записвания за ПСД и РСД. След това от списъка със складови документи да изберете всички ПСД и да ги осчетоводите. Същата операция трябва да повторите за РСД..

Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 07, 2021 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bolkan.faynensis написа:
Бях чекнала и "партиди" в сметкоплана и след премахването им документа се записа с цялата счетоводна аналитичност.

Прегледах кода за генерация на счетоводни записвания от складови документи, пробвах отделно да симулирам проблема, но стойността в колона Партида задължителна на сметкоплана не указва влияние на тази функционалност (за разлика от колона Признак задължителен).

Относно коментара на колегата за прегенериране на осчетоводяванията на складови документи това може да стане относително лесно през списък Счетоводни документи където могат да се филтрират РСД и от контекстно меню има опция Други средства->Анулиран (Ctrl+Shift+Q) след което с Del от клавиатурата могат да се изтрият така анулираните статии.

В списък Складови документи в търговската система могат да се изберат всички РСД за 2021 (или 2020) и от контекстното меню има опция Други средства->Генериране (Ctrl+D) и аналогично за ПСД същата стъпка може да се повтори прегенерация по модел ред-статия.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bolkan.faynensis



Регистриран на: 31 Окт 2018
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Нед Мар 07, 2021 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на г-н Висулчев и специално на г-н Петър Братов, който не веднъж ми е помагал. Изключително полезни бяха разясненията, които сте ми написали и вече мога да кажа, че ми е ясно от къде е дошъл проблема. Извинете ме, че ви обезпокоих в почивните дни. Желая ви лека и спокойна неделна вечер. Страхотни сте!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum