Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Автоматично въвеждане на задълителна партида

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Съб Юни 06, 2020 12:15 pm    Заглавие: [Решен] Автоматично въвеждане на задълителна партида Отговорете с цитат

Добър ден.
Дрийм пърсънъл е настроен при продажда да изисква въвеждане на задължителна партида. Имам много продажби на дребно и се налага всеки път да кликвам и да избирам партида. Може ли да помислите да се направи програмата автоматично да избира и въвежда партидата. При мен почти винаги от един продукт има една партида в наличност. Ако са няколко партиди в настройки да задам от коя партида да въведе. Губя време по много пъти всеки ден да избирам партидите, затова питам.
И още нещо. Прави ми проблем автоматичното поставяне на отметка да се издаде фактура. Пояснявам. Последния док. продажба съм издал фактура. При следващия док. продажба програмата оставя отметка на издаване на фактура и така съм издал десетки фактури на клиенти на дребно без да искам. Просто съм бързал и не съм видял че има отметка. Пробвах от настройки да махна отметка от "запомняне последен начин на плащане" и но не промени това с отметката на фактурите. Може ли да добавите настройка за избор дали винаги да има отметка за фактруа или никога да няма и сам да си поставям (така бих избрал) и евентуално трета опция да запомня последната продажба, както сега прави.
Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юни 06, 2020 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В списък с редове на продажба на новия ред можете да избирате продуктите от списъка с партиди директно, без да минавате първо през избор на продукт и после втори списък за избор на партида на този продукт.

Настройките (вкл. отметките) във формата за генериране на свързани документи от продажба, която се показва и при приключване на продажба са пазят поотделно спрямо групата на типа документ и вида на плащането на документа. Например ако сте избрали, че продажбата се плаща по банка, настройките на отметките се пазят отделно спрямо продажба която се плаща в брой.

По принцип има начин автоматично винаги да се маха отметката за генерация на фактура, но може би колегите от поддръжката ще се включат по темата в понеделник. (Беше доста сложно.)

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Съб Юни 06, 2020 10:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава възможно ли да сложите колона "допълнително име" и в "Партиди и продукти"? Сега виждам че количеството по подразбиране не е 1, както го бях настройл, а е всичкото разполагаемо количество като продавам от "партиди и продукти" и става повече работа, отколкото като продавам както досега.
Ще очаквам да видите дали нещо може да се направи за отметката на "издаване на фактура", за която писах по-горе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2020 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кольо написа:
Ще очаквам да видите дали нещо може да се направи за отметката на "издаване на фактура", за която писах по-горе.

В списък Администрация->Потребители и групи отворете потребителя който ползвате (най-вероятно Dreem) за редакция, на втория раздел Допълнителни реквизити търсете Контрол при генериране.



Натиснете бутона с три точки за да редактирате настройките и сменете съдържанието със следният XML:

Код:
<Root>
  <Inv>
    <Form>
      <SellSectionRequiredInvDoc>
        <chkSell><Default>0</Default></chkSell>
      </SellSectionRequiredInvDoc>
      <SellSectionNoRequiredInvDoc>
        <chkSell><Default>0</Default></chkSell>
      </SellSectionNoRequiredInvDoc>
    </Form>
  </Inv>
</Root>

След Запис и изход за този потребител във форма за създаване на свързани документи от продажба би трябвало винаги да маха отметка за генерация на фактура.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2020 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кодът за отметката на "издаване на фактура" работи.
Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum