Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Некоректни връзки при КД продажба с корекция на цени

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2018 2:34 pm    Заглавие: [Решен] Некоректни връзки при КД продажба с корекция на цени Отговорете с цитат

Здравейте,
Искам на документ за продажба да му коригирам само цената.
Показвам снимка какво точно ми изписва. Може ли обяснение кто ида на връзки с документи какви точно стъпки да предприема. И ако успешно завържа корекцията на цени мога ли след това завършения документ да му направя и корекция на количество, ако се наложи? Примерно клиент съм му намалил от цената, но после поиска и да ми върне артикула.



.png
 Описание:
 Размер:  155.15 KB
 Преглеждания:  12620 път(и)

.png


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2018 3:00 pm    Заглавие: Re: Некоректни връзки при КД продажба с корекция на цени Отговорете с цитат

Кольо написа:
Примерно клиент съм му намалил от цената, но после поиска и да ми върне артикула.


Първо му намаляте цената с КД за цена, после връщате количествата с КД за количества.

Във второто кредитно ще са цитирани *намалените* вече цени.

Последователността на издаване на кредитните в случая е важна (дата на док. и док. номер ако са от една и съща дата).

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2018 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Установих че съобщението за грешка със свързани документи е защото не съм издал фактура при продажбата.
При КД с корекция цена ми слага автоматично отметка на "Кредитно известие за продахба и т.н." и не съм обърнал внимания на въпросната отметка. Това Кредитно известие е свързано с фактура..., явно затова е проблемът. Махнах отметката КИ прод. и успешно завърших КД прод. с корекция цени.
Това го пиша за други потребители, ако имат същия проблем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2020 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За да не отварям нова тема и понеже обикновено отговаряте на стари теми.
Има промяна в начина по който продаваме някои артикули и реших да попитам как е най-правилно да процедирам в Dreem.
Цена артикул примерно 95 лева + 5 лева доставка. Купувачът плаща на куриера 100 лева (тези 95 + 5), само че аз плащам доставката от 5 лева при изпращането и получавам ф-ра от куриера. Създавам Док. Продажба за 100 лв.
Клиент иска да върне артикула по причина "станали твърде много подаръци и тем подобни причини". Удържам си от клиента 5 лв. за доставката до него (напразно платени от мен) и ми се връща продукта, но вече с 95 лева наложен платеж, а съм създал док. продажба за 100 лв.
С един Коригиращ док. за количества не стана - позволява ми да променя от 100 на 95 лв., но като завърша документа отново системата го прави на 100 лв. КД Прод.
Пробвах с Коригиращ Док. Корекция на цена 95 лв и после същия док. за продажба - корекция на количества с 0 лева, но ситемата не приема 0 лв., слага автоматично останалите 5 лева до 100 лв. Знаете че само с корекция на цена продаденото количество не се връща в склада.
Създал съм с док. покупка нов продукт "приспадане на пари от клиент" и правя корекция количества 100 лева и продавам "приспадане на пари от клиент" за 5 лв. в случая?

Разчитам на вашето съдействие.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2020 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това което е практика в такава ситуация е самата продажба да има два реда
- стока за 95 лв.
- транспорт за 5 лв.

като в последствие КДПрод да е само за стоката. В момента както сте го измислили с покупката също става (т.нар. обратно начисляване), но има един доп. документ в системата.

Друг вариант е да кредитирате целия ред за 100 лв. и отделно да му продадете 5 лв. транспорт и да ги прихванете Продажбата с КДПрод в касата, така че ПКО за върнатите пари да е за -95 лв.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum