Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Някои от настройките станаха недостъпни

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2018 5:51 pm    Заглавие: [Решен] Някои от настройките станаха недостъпни Отговорете с цитат

Добър ден.
Налага се да питам защото не мога да видя настройките на потребителски дименсии. Просто квадратчетата с отметки са станали прекалено малки, не виждам отметките и изобщо не се появават отметки. Прилагам два скрийншота. Пробвах настройки (ALT+P) и да кликна някъде "настройки по подразбиране". За съжаление няма. Пробвах с лупата на Уиндоус 10 (Magnifier). Не знам защо са станали толкова малки квадратчетата вдясно с отметките. Не само на дименсии е така, а и на другите функции. Сигурно като ходих на индивидуални курсове за настройки по ДДС е разместено нещо. На другия ми компютър също имам Dreem Personal, ползвам я като пробна версия, понеже ми се налага някой трансформации при фактуриране и други такива и първо на пробната версия ги правя. Там няма проблем. Пак със същия Уиндоус 10 и същата резолюция - Full HD. Обикновено ако е 4K стават някой икони твърде малки.
Другото което се каня от месец насам да питам е дали мога с един коригиращ документ да направя корекция на цена и количество и как точно?
Примерно продал съм един хард диск за лаптоп за 50 лева и клиента ми го връща след време, аз му връщам обаче не 50, а 30 лева. Намирам документа за продажбата - редакция - средства - генериране на коригиращ документ и на тип известие - корекция на количества - на продукт един брой и на същия ред вдясно на цена 30 лева. Обаче след това количеството е коригирано + един брой диск в склада, но минус 50 лева, а не минус 30 от касата както аз избрах, не са върнати 30 лева на клиента и 20 да останат в касата, видях после в справките за реализация и т.н.
Като избера тип известие - корекция на цена и на продукт пак един брой диск и цената вдясно на същия ред 30 лв. се получава идеално с цената. Обаче пък количеството не е заприходен един брой диск обратно в склада. Третия тип известие - корекция като бонус не съм пробвал.
Постигнах целта като първо завърших коригиращия документ с тип известие - корекция на количества и на продукт един хард диск с цена 50 лева (както е по подразбиране). След това продадох наново същия хард диск за 20 лева. Програмата е доста интелигентна и трябва да има начин с един коригиращ документ, без нов документ за продажба.
Поздрави.



2.png
 Описание:
 Размер:  90.78 KB
 Преглеждания:  11332 път(и)

2.png



1.png
 Описание:
 Размер:  167.75 KB
 Преглеждания:  11332 път(и)

1.png


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2018 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Да, това изглежда е проблем с последните update-и на Windows към версия 1709 когато има настроен custom scaling.

Изключете го от настройки на дисплея така някак



Ако се избере макс 200% скалиране system scale (това което е оградено със зелено горе) мисля че няма проблеми с Dreem Personal.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2018 7:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, получи се чак когато го сложих на 100% мащаба. Добре че рядко ми се налага да сменям тези настройки, защото работя на 46" телевизор като монитор и 100% мащаб е твърде малък. С такъв мащаб не може да остане, само за настройките го сложих.
В разни други програми в Уиндоус 10 ПРО последен ъпдейт го няма този проблем, но благодарение на бързия отговор е решен.
Само че крайната цел не можах да я постигна. А именно сложих създадената дименсия "втора употреба" да е по подразбиране. Въпреки това при създаване на нов документ за покупка като отворя прозорчето за нов продукт/материал на група по подразбиране е празно вместо по подразбиране да бъде "втора употреба". Качвам два скрийншота. Забравям понякога от падащото меню да избера група да е втора употреба и после справката за маржа за месеца за ДДС ми е невярна - изваждам справкя всеки месец за облагане на маржа само за стоки втора ръка с ДДС.
Другия проблем за въпросната справка за маржа е че програмата усреднява покупната цена, ако си купил повече от веднъж една и съща стока, но на различна цена. Например хард дискове за лаптоп съм купил 2 по 30 лева. После пак от същите пак два броя по 50 лева. Средната покупна цена мисля че става 40 лева, освен ако не съм продал между двете покупки, определено се променя тази цена в Dreem. И после при ревизия справката за маржа излиза че съм ги купил по 40, а на фактура имам два за по 30 и два за по 50! Също би ми спестило хиляди кликвания, ако контрагент при продажба по подразбиране е клиент на дребно, а не всеки път да го избирам на ръка.



2.png
 Описание:
 Размер:  83.93 KB
 Преглеждания:  11316 път(и)

2.png



1.png
 Описание:
 Размер:  49.77 KB
 Преглеждания:  11316 път(и)

1.png


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2018 9:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Кольо написа:
Да, получи се чак когато го сложих на 100% мащаба. Добре че рядко ми се налага да сменям тези настройки, защото работя на 46" телевизор като монитор и 100% мащаб е твърде малък. С такъв мащаб не може да остане, само за настройките го сложих.

Друг вариант е да включите от настройки на shortcut към програмата [1] в раздел Compatibility [2] опция DPI scaling behavior [3] да е примерно на System (enhanced) [4]



Относно дименсията по подразбиране, настройката за формата за въвеждане на продукт се намира в Администрация | Настройки, в група Продукти и материали има реквизит Дименсия за групи. След като я смените затворете списъка с продукти и материали (или рестартирайте Dreem Personal).

Относно покупките, ако искате да ги водите двете покупки отделно можете да въведете партида на продукта на съответния ред в покупката. Така СПЦ ще се води по всяка партида и няма да "усреднява" цената от двете покупки по справки. За да не пропускате да въвеждате партидата, може на продукта да настроите опция, че партидата му е задължителна.

Относно кредитното за 30 лв. вместо 50 лв. би трябвало за 20 лв. които задържате да направите продажба (на услуга) примерно за наем на HDD. Принципно в ЗДДС този казус е обяснен: или клиентът Ви пуска продажба за 30 лв. или Вие пускате кредитно за 50 лв. и продажба на услуга за 20 лв. за да се "вържат" нещата.

Кольо написа:
Също би ми спестило хиляди кликвания, ако контрагент при продажба по подразбиране е клиент на дребно, а не всеки път да го избирам на ръка.

Две предложения: 1. В текстовото поле с име на контрагент можете да пишете кода му, примерно Клиент, за бърз избор без отваряне на списък с контрагенти. Още, на този популярен контрагент можете да му сложите кратък код като 00 примерно.

2. Създайте продажба шаблон с настроен контрагент (дори може да има редове) с дата примерно 1.1.2020 която си я дръжте в редакция. После можете от нея с Документ | Копиране на документ (Alt+C) да правите копия бързо (с Alt+C от клавиатурата е най-бързо).

Подобни шаблони можете да имате за всички видове документи и за всички видове номенклатури. В системата всеки един документ/номенклатура може да е шаблон за последващи копия.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Пет Фев 09, 2018 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за конкретните отговори. Не исках твърде често да пускам нови теми, затова в една тема въпросите.
Чак днес ми остана време и се получи идеално с размера на квадратчетата и отметките (първият ми въпрос). Просто промених в настройките на shortcut-а на десктопа в Уиндоус, според указанието.
По другите въпроси ще се наложи да посетя пак залата за индивидуална помощ.
Относно дименсията по подразбиране, изпълних стъпките - администрация - настройки - продукти и материали - дименсия за групи. Единствено мога да се избира от падащото меню за промяна от група към отстъпки. Качвам скрийншот. Промених на отстъпки, въпреки че вече бях сигурен че не правя нещата както трябва - запис - рестарт на програмата и при покупка - нов продукт единствено вместо група пише отстъпка. Целта е по подразбиране там на реда да е втора употреба.
Както и да е. Достатъчно онлайн помощ получих.
Благодаря.



продукт.png
 Описание:
 Размер:  59.52 KB
 Преглеждания:  11261 път(и)

 продукт.png



.png
 Описание:
 Размер:  84.43 KB
 Преглеждания:  11261 път(и)

.png


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 09, 2018 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Сега разбирам какво се случва: добавяте стойност "втора употреба" в списък с елементи на дименсия Група, вместо да добавите нова дименсия "втора употреба".

Ето едно видео как може да добавите подобна дименсия:



cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum