Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Изписване на МЗ и салда от 2015 г.

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dimitar



Регистриран на: 04 Мар 2015
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Пет Дек 02, 2016 5:29 pm    Заглавие: [Решен] Изписване на МЗ и салда от 2015 г. Отговорете с цитат

Здравейте!
Натъкнах се на следния проблем
- През 2015 г. имам приход 2 бр. х 87,60 лв. - "Плакита".
- Към 01.01.2016 г. прехвърлям.
- При изготвяне на "Количествена оборотна ведомост", не ми подава че имам 2 бр. х 87,60 лв. - "Плакита" за начално салдо, а записа който фигурира е 175,20 бр. х 1 лв. .
- При изписване и изготвяне на нова "Количествена оборотна ведомост", в графата "Салдо в края на периода", остава записа от началното салдо и на втори ред с знак " - " се записва същите количества. Така показано излиза че изписвам нещо което го нямам.


Къде бъркам, как да го коригирам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Admin
Иван Братов


Регистриран на: 16 Май 2006
Мнения: 85
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2016 9:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

по примера който сте дали, имам съмнения че продукта е тип Аванс или тип Услуга. Ако продукта е стока, то трябва и типа да му е Стока.

Прегледайте Началното салдо и прегледайте тази позиция. Прегледайте и сметката, в която водите стоките. През Номенклатури -> Сметкоплан. Там сметката трябва да е: Тип - Активна, Съдържадение - Количествена, Признак задължителен - Чек. Ако сметката е настроена Стойностна може да се получи същият ефект.

Ако всички тези насторйки са коректни, пробвайте да прегенерирате начаното салдо на тази сметка и вижте дали ще има същият ефект.

Ако проблемът продължава, ще трябва да качите скрийншотове на началното салдо, настройките на продукта и справката.

Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави!

_________________
Отдел за работа с клиенти
Unicontsoft, Sofia, Bulgaria

http://www.unicontsoft.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimitar



Регистриран на: 04 Мар 2015
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Съб Дек 10, 2016 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много.
Всичко за сега си дойде на мястото. Clap
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum