Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Връзка между Dreem и POS

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
БиоДарове



Регистриран на: 10 Сеп 2015
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2015 1:47 pm    Заглавие: [Решен] Връзка между Dreem и POS Отговорете с цитат

Здравейте!
Имам няколко въпроса във връзка с работат на системата:
- След като вече има попълнена номенклатура в системата и тя е заприходена в слада с Начално Салдо на Склад, как се прави връзка с ПОС системата за продажби? При тестовете, които правих не виждам да се намалява количеството в склада, иле не го търся на правилното място?
- При получаване на стока в магазина, попълвам документ за покупка на стока, който ми генерира още няколко документа, между които и заприхождаване в склад - правилно ли постъпвам? И след това когато има реализирани продажби, къде точно трябва да проверя наличностите на склад?
- Как се маркира в ПОС количество - примерно имам да маркирам 4 неща от един и същи артикул? В описанието пише, че трябва да се напише количеството в синия ред и след това се маркира с бар код четеца, но не ми се получава, явно нещо не съм разбрала.....

Благодаря за вниманието и благодаря, че винаги откликвате на момента, с което улеснявате страшно много работата ми!!!

Валентина Русимова
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
e.manolova



Регистриран на: 18 Юни 2015
Мнения: 8

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2015 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В ПОС трябва да се настрои склад и каса, в които се извършват продажбите. Това става чрез Функции||Настройки||Настройки бази данни, бутон Напред и се въвеждат локалните настройки.
1. При извършване на продажба в ПОС, системата автоматично генерира и приключва РСД в Dreem, чрез който се намалява наличността на съответния продукт в съответния склад. Ако няма достатъчно налично количество, РСД остава в редакция и запазва (блокира) съответното количеството в склада.
2. Наличностите на склада могат да се проследят в Dreem от:
- Търговска система|| Наличност на складове
- В Списък Продукти и материали може да се изведе колона Разполагаемо количество
- Движението в склада може да се проследи чрез Справки|| Оборотна ведомост на складове.
В ПОС при натискане на клавиш + се извежда форма Избор на продукт и там има колона Разполагаемо количество.
3. Избора на количество в ПОС става по няколко начина - след 4 се натиска клавиш * и тогава се маркира продукта или след като е маркиран продукта се позиционираме на реда и с "+" и "-" увеличаваме или намаляваме количеството.

Поздрави,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
БиоДарове



Регистриран на: 10 Сеп 2015
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2015 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

e.manolova написа:
Здравейте,

В ПОС трябва да се настрои склад и каса, в които се извършват продажбите. Това става чрез Функции||Настройки||Настройки бази данни, бутон Напред и се въвеждат локалните настройки.
1. При извършване на продажба в ПОС, системата автоматично генерира и приключва РСД в Dreem, чрез който се намалява наличността на съответния продукт в съответния склад. Ако няма достатъчно налично количество, РСД остава в редакция и запазва (блокира) съответното количеството в склада.
2. Наличностите на склада могат да се проследят в Dreem от:
- Търговска система|| Наличност на складове
- В Списък Продукти и материали може да се изведе колона Разполагаемо количество
- Движението в склада може да се проследи чрез Справки|| Оборотна ведомост на складове.
В ПОС при натискане на клавиш + се извежда форма Избор на продукт и там има колона Разполагаемо количество.
3. Избора на количество в ПОС става по няколко начина - след 4 се натиска клавиш * и тогава се маркира продукта или след като е маркиран продукта се позиционираме на реда и с "+" и "-" увеличаваме или намаляваме количеството.

Поздрави,


Много благодаря, сега ще пробвам да видим какво ще направя Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
biodarove



Регистриран на: 20 Мар 2014
Мнения: 15
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 18, 2015 9:22 am    Заглавие: Пак въпрос Отговорете с цитат

Здравейте отново Smile

След като два-три дни тествам системата и по-специално връзката между ПОС и Дрийм - имам следните въпроси на база тестовете:

- В оборотна ведомост на склад не ми се отразяват продажбите през ПОС в колона "Оборот през периода - разход". Каква може да бъде причината, при положение, че съм приключвала касата с отчет с нулиране и също така валидирам заведените количества на склад?

- В "Движение на стоки в склада" има отразено движение на 9 артикула за един отчетен период (1 ден), а през ПОС системата са продадени поне 60 артикула? Какво може да съм пропуснала и тук?

Идеята е - завеждам стоките в склада и продавайки ги на крайни клиенти през ПОС, да следя наличностите в склада, но нещо не ми се получава. Къде може да бъркам в цялата верига? Smile

Благодаря отново за отделеното време!

Валентина

_________________
www.biodarove.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 23, 2015 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Трябва да огледате документите в Dreem и връзките между тях, за да разберете какво се е случило. В склада РСД приключени ли са документите?

Принципно при продажба от POS, освен самата продажба в Dreem автоматично се създават ПКО за плащането в брой и РСД за изписване на стоката. В случай че няма наличност за някоя стока от продажбата в склада от който работи съответната киоска, системата генерира РСД в редакция и само запазва съответните количества (във връзка с продажбата).

Връзките между документите в Dreem са описани тук: https://www.unicontsoft.com/cms/node/75

Най-общо казано: покупки/продажби се използват за разчети с контрагенти, по касови/банкови док. следим наличност на портфейли, а със складови документи следим наличност на склад. Фактурите и счетоводните документи са само за украса :-)) -- тях само ги печатаме и подаваме в дневниците по ДДС.

По тази логика ако има проблем с количествата в оборотна ведомост на склад или с наличните количества на склад, трябва да прегледаме ПСД и РСД, защото само те формират сумите в тези справки.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
biodarove



Регистриран на: 20 Мар 2014
Мнения: 15
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 23, 2015 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! Ще огледам добре всичко Smile
Поздрав, Smile

_________________
www.biodarove.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum