Unicontsoft

Дискусионни форуми
Липса в складова наличност

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gia



Регистриран на: 19 Ное 2011
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Пон Ное 21, 2011 12:27 am    Заглавие: Липса в складова наличност Отговорете с цитат

Здравейте!

От около седмица разучавам Вашия безплатен програмен продукт Dreem Personal и ставам все по-убедена, че именно той ще ми свърши перфектна работа.
Липсата ми на счетоводни познания леко ме препъва, но с повечко ровене из менютата и четене на Ръководството за употреба ще се оправя.

Питането ми е следното:
Има ли вариант да се въведе позиция за даден продукт в Документ за продажба, ако същият обаче не е наличен?
Понеже закупената от нас стока ни я фактурират по етапно и все със закъснение, на практика се получава, че ние трябва да изписваме количества реално преди да сме ги заприходили.
В случая програмата обаче не ми дава възможност да Приключа документа и ме стопира с недостатъчно количество. Има ли вариант въпреки всичко да приключа документа, а в НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД просто продуктът да ми излиза с минус /или да го виждам по някакъв начин, че е на минус/?

П.П. Преди да седна да се поровя из форума по този въпрос /както си му е редът/, аз реших да проявя творчество Idea и инициативност и да се справя САМА с проблема. Rolling Eyes
Та... създадох фиктивни документи за покупка с липсващите количества на продуктите, след това приключих документите, които не можех да приключа преди заради недостатъчните количества, и най-накрая опитах да изтрия фиктивните документи. С две думи: опитах някакси да излъжа тая умна програма Very Happy , за да ми излизат въпреки всичко липсите и да ми се покажат минусите... Ама на! Не станааа... Laughing Нито успях да ги изтрия, нито излезнаха онези количества, които се на минус... Стои си просто онова, което съм въвела с фиктивните документи...

Какво бихте ме посъветвали /освен, като не разбирам, да питам, а не да си вра носа, където не ми е работата Shocked Laughing /?

П.П. Дано съм обяснила разбираемо, че дори аз леко се обърках в тия разяснения...

Благодаря Ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 21, 2011 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Най-лесно можете да отработите ситуацията като при приключване на продажбата генерирате складовия документ (РСД) в редакция и само блокирате количествата в съответния склад.

Това става като при приключване на продажбата във формата за генерация на свързани документи махнете отметката на Приключване за складовия документ и включите Запазване.



По този начин разчетите Ви с контрагенти ще включват сумата на продажбата защото е приключена, но складовата наличност няма да отразява движението по нея. По-късно, като уточните доставките и генерирате приход в склада, можете отделно да приключите само тези РСД в редакция, които са свързани с продажбите "на зелено". В този момент и блокираните количества, които се водят по продажбата, ще се отблокират от съответния склад.

За повече информация вижте Как автоматично да запазим количества по продажба?.

Втори вариант е да си въведете фиктивен ПСД с достатъчни количества, така че при приключването на РСД позициите да не излизат на минус.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gia



Регистриран на: 19 Ное 2011
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Пон Ное 21, 2011 5:53 pm    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Благодаря Ви от сърце за бързия отговор!

Последен въпрос:
Как да изтрия напълно въведен и запазен документ за покупка/продажба?
Имам няколко такива фиктивно създадени и после изтрити документа, с цел да зануля липсите, но въпреки всичко наличностите в склада си стоят след изтриването на документите. Но сега искам да опитам по начина, който сте описали по-горе.

Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2011 10:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В търговската система документите могат да се вкарват в състояние Унищожен, но няма възможност за физическо изтриване на данните.

Документите за покупки и продажби касаят взаимоотношенията Ви с контрагенти (салда на клиенти и пр.). Складовите документи (и ревизиите) определят наличностите по складове. В случая за да "оправите" наличностите унищожете ПСД/РСД в складови документи.

Като отворите док. за покупка или продажба, можете да отворите свързаните складови док. директно от раздел Свързани документи.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gia



Регистриран на: 19 Ное 2011
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2011 11:11 am    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Благодаря Ви от сърце!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum