Unicontsoft

Дискусионни форуми
Плащане чрез банкови документи на неданъчни документи

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2010 4:55 pm    Заглавие: Плащане чрез банкови документи на неданъчни документи Отговорете с цитат

Здравейте отново,

Възникна специфичен проблем поради това че при нас амбалажът се осчетоводява чрез разчетна сметка 499, тъй като сме длъжни да го платим на доставчика без да се прехвърля собствеността.
Въпросът ми с какъв документ да създам задължението за заплащане на амбалажа в търг.система, така че да не се отрази в дневника на покупките, а да мога да го платя чрез банкови документи.
Към момента това което измислих е след като създам документ квит. и го прехвърля в счетоводството, изтривам основанието за прилагане в дневници и се получава желания резултат, но този вариант ми е малко трудоемък и се опасявам да не забравя да редактирам някой документ и да го подам в дневника на покупките.
Опитах при създаването на квит.да не задавам основание за прилагане но ми излиза съобщение че реквизитът е задължителен.
Надявам се да съм успяла да формулирам въпроса си разбираемо!
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2010 5:41 pm    Заглавие: Здравейте Отговорете с цитат

Правилно сте се насочили към създаване на нов тип документ.
Когато го създадете , колоните 'Дн. За покупка Колона" и "Дн. за продажба колона", трябва да са празни. Така нещата ще станат.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Пет Юли 09, 2010 8:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Благодаря Ви за бързия отговор, но освен нов тип документ се наложи да създам и ново основание, защото дори когато колоните в дн.покупки и дн.продажби са празни се изисква основание. Но по този начин се получи идеално решение за нашите цели. Идеята ми дойде след Вашето окуражаване че работя в правилна посока и като използвах основанието Покупки преди 2007, след което си създадох подобно но със ставка 0.
Програмата наистина има невероятна адаптивност към почти всеки бизнес.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum