Unicontsoft

Дискусионни форуми
Филтър - код на продукта

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Сря Юни 30, 2010 10:27 am    Заглавие: Филтър - код на продукта Отговорете с цитат

Здравейте,

Не мога да открия как да въвеждам стоките чрез кода им в документ продажба в търговската система, тъй като при използване на зададения филтър име е бавно въвеждането. Например блуза 1 блуза ..., докато стигна до блуза 22 съм преминала през 22 позиции в списъка.
Възможно ли е директно да въведа само код Б22 и да ми излезе стоката или поне да излезе списъка, но на позиция блуза 22.
Опасявам се че зададох въпроса си непрофесионално и неточно, но се надявам да ме разберете и да получа отговор!

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 30, 2010 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Пробвайте в колона Продукт в редовете на документа да въведете /Б22, т.е. трябва да сложите / преди кодовете и // преди баркодовете.

За да не се налага да слагате префикси можете да включите По 'Име' търси в код в раздел Контроли на форма Средства | Настройки... (Alt+P) от контейнера. Така като напишете Б22 ще търси и в код направо.

В същия раздел има и други интересни настройки на бързото търсене като По 'Име' търси съвпадение навсякъде за да не слагате всеки път * при търсене по част от името на продукт или контрагент.

Също опция Винаги показва форма за избор ако искате при бързо търсене от редовете да показва Форма за избор на продукт за да проверите наличното количество преди да добавите новия ред.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Сря Юни 30, 2010 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много Ви благодаря за светкавичния отговор. Получи се идеално, но възникна друг проблем този път с ценовите листи.
Когато се опитам да създам клиентска ценова листа на контрагент не ми позволява да избера клиент, а стои нашата фирма, опитах няколко пъти но ме допуска до списъка и каквото и да избера пак остава нашата фирма. Моля насочете ме къде може да съм объркала настройките!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 30, 2010 3:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

След като създадете вашите ценовите листи можете да зададете по коя ценова листа работите с всеки контрагент от реквизит Ценова листа в раздел Основни на Форма за редакция на контрагент. Например можете да настроите половината контрагенти да работят по Основна ценова листа, а другата половина по Преференциална.

Ценовите листи са два вида -- клиентски и доставни. Клиентските ценови листи винаги са на вашата фирма като системата поддържа неограничен брой типове ценови листи. Доставните ценови листи винаги са от тип Доставна, но можете да имате ценови листи на много доставчици.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Сря Юни 30, 2010 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много, много Ви благодаря!

Извинявам се за многото въпроси но правя опит да прехвърля една от най-големите си фирми с около 1500 артикула 40 ДМА, 300 клиенти от Ажур към Dreem. Надявам се да успея въпреки че до сега с Dreem съм водила счетоводството само на една съвсем малка фирма.
Още веднъж Ви благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum