Unicontsoft

Дискусионни форуми
Проблем с Покупки разход за покупка
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2016 10:02 am    Заглавие: Проблем с Покупки разход за покупка Отговорете с цитат

Здравейте,

За много години

имам проблем с функционалността на Покупки разход за покупка при при последната реализация. В режим редакция в дясното поле не се активира ред за въвеждане. Подобна е ситуацията и с Продажби, за които е разхода за продажба.
Умишлено ли са премахнати или проблема е при мен. Преди имах друг проблем с тези функционалности - разпределяха ми сумите само на база количество и в двата варианта (количество и стойност).

Очаквам Вашия коментар.

Поздрави[/i]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2016 11:05 am    Заглавие: Re: Проблем с Покупки разход за покупка Отговорете с цитат

CHefo написа:
Очаквам Вашия коментар.

Здравейте,

Колегата ще Ви отговори като се върне.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Сря Яну 13, 2016 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

има ли някакво разяснение по въпроса.

Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2016 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В новото издание на Dreem схемата за разпределяне на разходи по придобиване е променена.

Вече разходите за придобиване се разпределят в/у приходните складови документи, а не в/у покупките.

Може да погледнете опцията "Разпределяне на разходи за придобиване", намираща се във формата за въвеждане на покупки -> Меню средства, или от списъка с покупки -> десен бутон -> други средства.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2016 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

видях опцията, идеята е добра да се разпределя направо върху складовите документи, но се работи трудно с нея.
В края на месеца имам фактура за куриерски услуги с един ред в нея и ДДС, но имам приложение към нея с 15-20 и повече товарителници и цена за всяка от нея и стойност, която разпределям към съответните стоки в тази доставка. Доколкото виждам с тази опция това е невъзможно или предполагам трябва да имам във фактурата 15-20 и повече редове с една и съща позиция. И от опит накрая няма да ми излезе сумата или на ДДС или на данъчната основа. Доколкото видях и това ще е трудно, защото прикачения ПСД се прихваща към всички редове от посочената Покупка за транспорт например става едно триене и добавяне и ....
Другия ми проблем, но от същото естество - имам Кредитно към ФПок за транспорт, което би трябвало да намали стойността на транспорта, но като вляза в разпределението не мога да коригирам стойността за разпределение във фактурата.
Честно казано начина на работа с функционалността в предишния вид на мен поне ми е много по лесен за работа.По-лесно ще ми е например - ако функционалността ми позволи да променя стойността за разпределение от Покупката на добавените от мен редове (например 2-3 реда от ПСД) и автоматично добави нов ред със сума за разпределение от същата Покупка, която мога да редактирам, и вкарам примерно още 1-2 реда от ПСД към втората сума за разпределение (но не и да се добавят във всички суми за разпределение) и така докато стойността за разпределение по покупката свърши, т.е. да се получат няколко комбинации като сегашната.

Тази функционалност ми беше много удобна и използвана постоянно, но в този си вариант ми е трудна за използване за съжаление.

Ако се промени малко в посока по-лесно използване ще се радвам, ако ме уведомите.

Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пет Яну 15, 2016 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, към един ред от покупката могат да бъдат свързани множество редове от различни складови документи. Няма разлика от предишната схема, само е променен интерфейса.

По отношение на кредитното известие сте прав. При този случай, единственият вариант е реда в покупката за транспорт да се раздели на две.

Старата схема спираме да я поддържаме, поради технически причини. Новият модел е по-мощен от стария, и ако има някакви недостатъци, то ще работим по него за да ги поправим

Поздрави

\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Пон Яну 18, 2016 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

благодаря за отговора. Не държа на интерфейса и на старата форма, но новата не е лесна за работа.
Ако имам например покупка Транспорт трябва да я разделя на 15-20 позиции Транспорт с различни стойности по приложението с товарителниците към фактурата. Ако избера един или няколко реда от складов документ, те излизат във всичките редове (в случая 15-20 реда) от покупката едновременно, а не в този ред който аз желая. Това може да стане на този етап само ако го изтрия от останалите, в които не трябва да е. И при 15-20 покупки с по няколко реда става сложно и голяма вероятност за грешка.
А при Кредитно - то винаги идва в последствие и при обработката на фактурата това не се знае и след издаването на кредитно трябва да се коригират и покупката и фактурата за да се създадат 2 реда , за да стане както споменахме вече, но ако има възможност да се коригира ръчно сумата за разпределение във формата мисля ще става по-лесно.

Надявам се скоро да коригирате тези недостатъци, за да стане по-лесна за работа. Иначе видях, че новата функционалност дава повече възможности от старата.
С две думи това, което виждам като недостатъци за мен са :
1. Ако може да се избегне да деля една фактура за транспорт с един ред на много редове ръчно, заради разпределянето.
2. Да може ръчно да се коригира сумата за разпределяне при необходимост.
3. Редовете от складовите документи, които вкарвам да влизат в избраните или маркирани от мен редове от фактурата.

Поздрави и лека работа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пон Яну 18, 2016 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Не разбрах защо трябва да разделите фактурата за транспорт на 15-20 позиции с различни стойности?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 18, 2016 7:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, и при мен става:



cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Вто Яну 19, 2016 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

както писах имам една фактура за транспорт от куриерска фирма с 1 ред, както и на филмчето или gif-а. Имам приложение с примерно 20 товарителници и коя колко струва по отделно.
Както може би знаете куриерските фими имат например една цена до 3кг. например 5лв., после една до например 5 или 6кг. - например 8лв. и една до 10кг. -например 10лв. и т.н. Да но по начина както се разпределя сега ще разпредели транспорта пропорционално между всички вкарани редове. А да каже, че имам пратка 7кг. на стойност на стойност 7лв. и пратка 10кг. на стойност 10лв. В сегашното разпределение пратката от 7кг. (която е например от 3 позиции) няма да получи своите 10лв. за пранспорт, а пропорционална мисля е около 8,25лв. За това се налага да я деля.
Да ръчно могат да се коригират редовете от складовите документи, но не и на самия транспорт, защото понякога част от този транспорт е за наши вътрешни услуги - било то за препращане на документи, рекламни материали и др. подобни. И по този начин не мога да го отделя, както се получава и с кредитното. И пак стигаме до там да трябва да си разделя транспорта при вкарването на фактурата, което както вече споменах води да разлики при сбора при данъчна основа и ДДС.
Това имах предвид. Ако транспорта (въпросния червен ред) може да се коригира и програмата автоматично генерира нов с остатъка може би е по-удачен вариант, независимо дали ще се използва.

Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Вто Яну 19, 2016 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

току що се натъкнах на проблем, относно разпределянето на разходите и най-вече записването им в ПСД.
На снимката съм качил разликите. Не помня мисля беше на единична цена, но се различават стойностите в двата документа. От опитите разбрах, че едните стойности са при разпределяне по отчетна стойност.
Стоките от последните 2 позиции са по 2бр. а останалите по 5бр. На всичкото отгоре в ПСД в графата основи са добавени други стойности към себестойността на стоките на 5-та позиция са добавени около 9,73 а доколкото виждам трябва да са 24,32/5=4,86. Разликата между стойността на ПСД и Покупката е 415,36лв., аз съм разпределил 254,26лв. Пробвах и с отчетна стойност, но пак я има тази разлика. Не знам каква е разликата между двете разпределения.
Ако грешката е при мен, кажете какво трябва да оправя.

Поздрави.



Razpredeliane.jpg
 Описание:
 Размер:  386.63 KB
 Преглеждания:  41373 път(и)

Razpredeliane.jpg


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 19, 2016 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

CHefo написа:
А да каже, че имам пратка 7кг. на стойност на стойност 7лв. и пратка 10кг. на стойност 10лв. В сегашното разпределение пратката от 7кг. (която е например от 3 позиции) няма да получи своите 10лв. за пранспорт, а пропорционална мисля е около 8,25лв. За това се налага да я деля.

Това е обяснено доста объркано (от къде идва своите 10лв. за пранспорт?), но доколкото разбирам има едни 3 позиции тежащи 7 кг. за които е направен разход 7 лв. за транспорт. Този транспорт не е нужно да се дели, а както във филмчето по-горе направо се разпределя от формата за разпределяне на разходи.

Тези 20 товарителници със съответните им суми са фактурирани накуп, т.е. ако се въведат като 20 реда в покупката сумата на документа не трябва да има разлики от закръгляване със издадената фактура от куриера или има нещо друго което не знаем?

Така както го виждам аз, в покупката се въвеждат 20-те товарителници на отделни редове и във формата за разпределение са "разцепват" спрямо позициите които са карани. Самите суми от редовете на покупката не е нужно да се цепят повече нито в покупката, нито във формата за разпределяне на разходи (то и не е реализирано).

Нормално е ако искате по-ниско ниво на аналитичност за по-прецизна себестойност нещата да са малко по-сложни и трудоемки. Само не разбирам до момента защо е било по-удобно, аз разлика не виждам.

Edit: Относно последния пост, имайте предвид че така отдалечено нямаме никаква възможност да реагираме без да имаме суровите данни. Имате две опции:
1. или симулирате проблема и го описвате стъпка по стъпка, така че да можем да го възпроизведем
2. или чакате да го оправим при някой друг клиент и да го получите със следващи реализации.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Вто Яну 19, 2016 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

относно проблема, явно е бил при мен. Оправих го някак си, защото ми излязоха сметките.

Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 19, 2016 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвайте във формата за разпределяне на разходи да маркирате редовете с транспорт преди да добавите редове на складови документи така:



От клавиатурата маркирането/размаркирането става с клавиш Insert (като в Total Commander) или със Space ако списъка не е редактируем (в случая Space не е удобно).

Btw, маркирането работи във всички списъци за избор (продукти, контрагенти, продажби, редове на складови док.) също -- ако има маркирани с бутон Избор се избират само маркираните, не избраните. Това е особено удобно когато се ползва и бързия филтър за търсене и маркиране на множество продукти преди да се изберат накуп.

Edit: Сега виждам, че в контекстното меню на формата за разпределение първата опция е Добавяне на редове от ПСД и тя реално маркира и се позиционира в колоната избор на редове от складови док. автоматично.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Вто Яну 19, 2016 10:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

да малко след предния ми пост видях опцията Добавяне на редове от ПСД, за другия вариянт незнаех, но стигнах до нея след доста проби Smile . Този вариант е добре за работа, но може би е хубаво, когато излизат нови опции или промени на стари някъде да се опомене, че сега се получи малко гадаене.

Предната грешка май се беше получила от двойно разпределение на раходите - по стария и новия начин. Единия вариант не блокира другия и малко трудно се проследява, и при свързаните документи почти няма разлика. Честно казано не съм сигурен каква е разликата - единственото, което забелязавам в момента е че при свързаните документи има документ и на Покупки, за които е разхода за покупка и Складови документи, за които е разхода за придобиване при двойно разпределение. Въпреки, че при новия начин на разпределение се изписва като при стария с разликата. че вдясно таблицата не може да се коригира.

Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum