Unicontsoft

Дискусионни форуми
Проблем с начално салдо на сметка - ПОМОЩ!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
novator



Регистриран на: 06 Фев 2012
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Сря Дек 17, 2014 12:14 am    Заглавие: Проблем с начално салдо на сметка - ПОМОЩ! Отговорете с цитат

Здравейте,
Имам следния проблем с началното салдо на сметка 411 и оборотната ведомост. Не мога да открия откъде въобще излиза този проблем. Значи ползвам програмата от 2012 г. и тогава съм въвела начално салдо (да кажем, че е Дебитно салдо 4000 за по-лесно). За 2013 г. оборотите и всичко ми е ок. Като направя оборотна ведомост с начална дата 2014 г. в колоната “Салдо в началото на година“ си ми излиза вярното салдо (примерно 100). Обаче, в колоната “Салдо в края на годината“ тази сума 4000 ми се пренася като Дебитно салдо отново. Не мога въобще да схвана какъв е проблемът. Моля, помогнете!!! Реших, че ако просто въведа ръчно ново салдо за сметка 411, ще се оправи, но тогава пък се губи вярното салдо в началото на годината - 100.

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Сря Дек 17, 2014 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Погледнете справката "Оборотна ведомост с признаци". От там може да проследите оборотите на 411-та сметка.

Също така може да ползвате "Дневник на сметка", за да огледате оборотите в детайли.

Крайното салдо e резултативна величниа и системата винаги го смята динамично (т.е при пуснкате на оборотката). тези 4000 лв са оборот.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
novator



Регистриран на: 06 Фев 2012
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Сря Дек 17, 2014 1:54 pm    Заглавие: Тотално объркване Отговорете с цитат

Здравейте,

Благодаря ви за отговора, но нещо тотално се обърках и не мога да открия проблема. Пробвам с функцията салда по документи за 411 и ми дава въпросната сума 4000 като начално салдо, която очевидно се образува от следното: когато започнах да работя с програмата през 2012 г. съм въвела фактурите от 2011 г., които са останали като вземания от клиенти и изглежда, че дори и след като тези фактури са платени през 2012 г., те все още стоят като незанулени и съответно в оборотната ведомост излизат като вземания от клиенти - защо се получава това и ако може да помогнете да разреша проблема Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Сря Дек 17, 2014 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,

тези фактури за 4000 лв, които са начално салдо, с какъв документ сте ги въвели и къде?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
novator



Регистриран на: 06 Фев 2012
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Сря Дек 17, 2014 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Въвела съм ги като фактури за продажба от 2011 г. и въз основа на тях генерирах начално салдо на 411.

Странното е, че този проблем не ми възниква за 2013 г., а сега се появи при оборотната ведомост за 2014 г.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Сря Дек 17, 2014 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,

Така ми е много трудно да идентифицирам проблема. Може би е нещшо дребно..

Единственият начин да ви помогна е с Team Viewer сесия.
Ако желаете обадете се на тел 02 952 35 11 или на телефоните в офиса и ще ви помогнем.

Поздрави
Петър Братов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
novator



Регистриран на: 06 Фев 2012
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2014 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за отзивчивостта. Някак си успях да оправя нещата и - аз не знам как точно, но стана. Smile Весели празници!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum