Unicontsoft

Дискусионни форуми
Отчетни регистри по ЗДДС

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ghostbird



Регистриран на: 14 Дек 2012
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2012 11:24 am    Заглавие: Отчетни регистри по ЗДДС Отговорете с цитат

Здравейте. Нов съм и 80% от нещата не ги разбирам, за това питането ми може да се стори глупаво, но все пак ...

Когато искам да направя експорт на отчетни регистри за отчетен период 30/11/2012 - стандартни отчетни регистри по ЗДДС в раздел Г ми се попълва клетка 70 вместо клетка 71 ... защо ?

Започнал съм да вкарвам данни в програмата от 11 месец 2012г.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2012 3:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В кл. 70 се записва приспаднат данък (примерно възстановяване от предишни месеци), а в кл. 71 обикновено седи кл. 50 минус кл. 70 ако данъкът е платен към датата на подаване. Ако нищо не е платено кл. 71 я оставяте празна.

Системата предлага цялата сума от кл. 50 в кл. 70 информативно. Това би била ситуацията ако излезете на 100% възстанявяване през периода. Грижа на счетоводителя е да оформи кл. 70 и кл. 71 на база на суми за възстановяване (които дори да са отразени в системата трудно можем да разберем колко са) и на база на ефективно платен данък към дата на подаване на декларацията (системата не може да автоматично да допуска, че кл. 71 е кл. 50 - кл. 70, защото не знаем колко от данъка е внесен)

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum