Unicontsoft

Дискусионни форуми
Начални салда на с/ка 702 и с/ка 304

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
CHefo



Регистриран на: 08 Яну 2009
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Пон Мар 26, 2012 2:20 pm    Заглавие: Начални салда на с/ка 702 и с/ка 304 Отговорете с цитат

Здравйте,
иаз имам един въпрос относно началните салда на с/ка 702. Водя я аналитично по признак, както си е направена сметката в програмата. Обаче когато генерирах начални салда ми генерира салда с количества, но без стойностти. Предполагам от къде идва, тъй като имах подобни проблеми с други сметки но там го оправих с количествата, а тук няма да е коректно мисля да е по същия начин. Осчетоводявам го по следния начин (например):
ФПок 411/702 1бр. Вода 5лв.
РСД 702/304 1бр. Вода 4лв.
МО 702/123 1бр. Вода 1лв.
и предполагам, че 2х1бр. в дебит и 1х1бр. в кредит, като разлика 1бр., който се генерира като начално салдо. Като ги водя по признак няма как да не сложа количесва. Ако сложа сумата на количества като сметките от група 6 ми иска и някаква мярка.
Как мога да го оправя това за да не се генерират начални салда? Предполагам, че може и в някои от справките да ми дава грешни данни тогава. Какъв ще е най-коректния начин да се избегне това.

Подобен проблем ми се появи и със с/ка 304
обработвам във фактурата всичко:
ФПок 304/401 200бр. Вода
ФПок 304/301 200бр. Вода/ 1бр. транспорт
ФПок 304/301 200бр. Вода/ 1бр. например обработка митнически документи
и в справките ми показва 600бр., след като ги продам
ФПрод 702/304 200бр. Вода и по справките в счетоводството излиза, че имам 400бр., досега не съм обращал внимание, но тази година като използвах функцията за генериране на начални салда излезе и там проблема. Явно от там ми излизат и странни средни цени в счетоводството. Понеже аз си ги обработвам по реалните цени и началните салда, които съм обработил на ръка, като крайна обща сума не се различават от генерираните, но понеже бройките са повее в генерираните и средните цени на бр. са по-малки

Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum