Unicontsoft

Дискусионни форуми
ПРОБЛЕМ при създаване на архив с новата версия от 13.3.12

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mkanchev



Регистриран на: 09 Дек 2009
Мнения: 45

МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2012 8:58 pm    Заглавие: ПРОБЛЕМ при създаване на архив с новата версия от 13.3.12 Отговорете с цитат

Здравейте,
Вчера актуализирах старата версия с новата от 13.3.12. Когато обаче създам архивен файл в папката "Back up" там не се създава BAK файл , а ZIP такъв с размер 23,5 МБ. Когато обаче се опитам да възстановя базата данни от новосъздаденения ZIP файл , излиза съобщението " Невалиден архив. В компресирания файл липсва архив на базата данни. Моля изберете съществуващ файл на архив".
Предположих че трябва да разархивирам ZIP файла за да се появи BAK файл с база данни, но когато се опитах да го разархивирам излезе съобщение "Windows не може да отвори папката. Компресираната със ZIP папка е невалидна. " Опитах да разархивирам и с programata "7 ZIP" , но излезе съобщение "Компресираната със ZIP папка е празна".
Рестартирах програмата , а после и компютъра - никакъв ефект.
Въпросът ми е как да създавам архивите си от сега нататък ?
Предваря Ви предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 17, 2012 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Явно не сме отстранили проблемите със компресираните архиви.

Това което можете да пробвате е като избирате файл за архив да укажете BAK файл така



cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mkanchev



Регистриран на: 09 Дек 2009
Мнения: 45

МнениеПуснато на: Съб Мар 17, 2012 1:21 pm    Заглавие: Всичко е ОК. Отговорете с цитат

Здравейте,
Аз си мислех че трябва да направя първо BAK файл в папката Backup на Dreem Personal, след което да го копирам на флашка. Така работех с предишната версия на програмата и ставаше, тъй като с нея не можеше да се създаде BAK файл директно на флашка.
Сега с новата версия всъщност е станало обратното. Не може да се създаде BAK файл в папка Backup, а в последната като се прави архив той винаги е ZIP файл , който не може да се разархивира (не знам защо) и да се извлече BAK файл.
Но затова пък при новата версия може да създаде BAK файл навсякъде другаде, само не и в папка Backup по начина който ми показахте в отговора Ви. За някои това може да е неудобство, но с новата версия проблема ми е решен - аз вече мога да правя архивен BAK файл директно на флашка, без да се налага като при предната версия първо да го създавам в папка Backup , след което да го копирам на флашка.
В заключение: Много благодаря за отговора , проблема ми е напълно решен. Както и за невероятния продукт Dreem Personal.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2012 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Каква грешка Ви дава като архивирате в BAK файл в Backup папка?

Странното е, че архивиране на преносимо/мрежово устройство (като флаш памет) първо прави архива в Backup папката и после копира файла на устройството. Все още работим по въпроса със ZIP файловете, които са по-удобни, защото са в пъти по-компактни.

Между другото можете да пробвате "на ръка" да компресирате BAK архивите до ZIP файлове, които после можете да ползвате директно при възстановяване на база от компресиран архив.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mkanchev



Регистриран на: 09 Дек 2009
Мнения: 45

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2012 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Първо. Като поискам архива да е в Backup но да е BAK файл ми дава грешка:
"Вие нямате разрешение да записвате на това място. Обърнете се към администратора за да получите разрешение. Искате ли вместо това да запишете в папката (посочва папката на името на което е регистриран Windows) ? ". Ако настроя за ми създаде архива като ZIP файл , не ми дава грешка и записва ZIP файл, който обаче не може после да се разархивира и да се извлече от него BAK файл. Не може и да се възстанови база данни директно от ZIP файл.
Второ. „Странното е, че архивиране на преносимо/мрежово устройство (като флаш памет) първо прави архива в Backup папката и после копира файла на устройството. Все още работим по въпроса със ZIP файловете, които са по-удобни, защото са в пъти по-компактни“ . Явно не сте ме разбрали. Предишната версия на програмата не можеше да прави BAK файл на флашка, а правеше на флашката ZIP файл с много малък размер от 4кб и очевидно няма как вътре да има BAK файл с размер около 30 МБ. Така че аз първо създавах BAK файл в папка Backup, след което аз ръчно си го копирах на флашката. Т.е аз ръчно копирам файла от папка Backup във флашката , а не програмата прави това автоматично.
След като инсталирах последната версия от м. март в папката Backup като архивирам се създаваше не BAK файл, а ZIP такъв. A когато опитах да създам BAK файл директно на флашката – стана (за разлика от предната версия на програмата).
Трето. При мен проблема всъщност е че не мога от ZIP файл да „възстановя база данни от архив“, тъй като ми излиза грешка „Невалиден архив. В компресирания файл липсва архив на база данни.“ . Не мога също и да разархивирам ZIP файла до BAK файл , тъй като пак ми излиза грешка че не може да се разархивира ZIP файла (той е с размер около 23МБ). Поради това гледам да създам по някакъв начин BAK файл, тъй като със ZIP файла всъщност не създавам никакъв архив.
Четвърто. „Между другото можете да пробвате "на ръка" да компресирате BAK архивите до ZIP файлове, които после можете да ползвате директно при възстановяване на база от компресиран архив.“. На мен всъщност това ми е проблема – не мога от създадения ZIP файл директно да възстановя база данни от архив. Може би ZIP файла който се създава има някакъв проблем.
Пробвах да създам от BAK файла ZIP файл, след което да възстановя базата данни , но отново ми дава същата грешка.
Всъщност аз не мога да възстановя база данни от ZIP файл директно, а само от BAK файл.
Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum