Unicontsoft

Дискусионни форуми
Изписване на стоки

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vartex



Регистриран на: 29 Дек 2011
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Дек 29, 2011 11:02 pm    Заглавие: Изписване на стоки Отговорете с цитат

Здравейте , ползвам продукта Ви от скоро и срещам някои затруднения - имам следния проблем : осчетоводявала съм фактури за продажба в търговската система, но не ми е била настроена сметка 304 и стоките не са се изписвали автоматично, сега искам да коригирам фактурите в търговската система, но ми дава че копието съществува в счетоводството , няма ли друг начин да се коригира , без да се изисква да трия първо с в счет система и тогава да редактирам в търговската , просто искам да сложа отметката за изписване на МЗ при приключване , ако има по - лесен начин ще съм ви много благодарна да ми помогнете , защото става въпрос за доста фактури и големи количества. Благодаря Ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1890
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 30, 2011 12:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

От фактурата в търговската система, в раздел Свързани документи от контекстното меню върху свързани счетоводните документи можете да изберете Изтриване. Системата запазва текущия номер на операция в счетоводството и го използва при повторното генериране.

Друг вариант е един по един да унищожите счетоводните документи и после накуп да ги изтриете от списъка със счетоводни документи и една по една да осчетоводите фактурите.

Пробвахте ли функционалност Счетовоство | Изписване на МЗ по ф-ри от склад дали ще свърши работа?

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vartex



Регистриран на: 29 Дек 2011
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2012 11:01 pm    Заглавие: Изписване на стоки Отговорете с цитат

Здравейте благодаря за бързия отговор , първия вариант проработи , само че сега имам следния проблем , изтривам от търговската система , давам приключване и чеквам изписване на МЗ, но когато отида на справка в счетоводството и проверя в дневник на сметка , не ми се отразява изписването - какво не правя както трябва?! Едни са се изписали, но повечето не са Sad нещо не съм направила както трябва , ще съм ви благодарна , ако ми помогнете.
Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1890
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2012 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

За фактурата в търговската система отворете свързаното счетоводно копие и погледнете дали имате неизвестни осчетоводявания в първата или втората статия на документа. Търсете сметка N/A в редовете на статиите.

Най-вероятно не е настроен коректно автоматичния осчетоводител, но това е отделна (дълга) тема.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vartex



Регистриран на: 29 Дек 2011
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2012 1:13 pm    Заглавие: Изписване на стоки Отговорете с цитат

Благодаря отново за отговора , почти се справих , само че сега имам друг проблем , стоките взеха да се изписват , само че имам фактури за продажби, количествата стоки на които са заприходени в следващия месец пример :
имам фактура за продажба през м 08,2011 ; фактурата обаче за продадената стока е заприходена през м 09,2011, но самата фактура е от м.08,2011, осчетоводила съм я в покупки : дата на док. м 08, отчетна дата м 09, като изписвам стоката в дебита на сметка 702 ми излиза 0,00, количествено се изписва , а ст-стно не, какво да направя ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1890
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2012 2:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В понеделник ще Ви отговорят колегите от счетоводния отдел.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
acc
Стефан Янков


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 45

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2012 12:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Понеже ф-рата за покупка е с отчетна дата м.09, системата заприхождава стоките по дебита на 304 в м.09. При изписването на стоките системата не ги намира в м.08 и затова ги изписва в 702 само количествено, без стойност, в от 304 с количество нула и стойност нула. (Това между другото е опция на системата. Може да се избира покакъв начин да се изписват. Има опция тези които нямат количество в 304 изобщо да не се изписват, но по този начин ще стоят количества в 702) Има два варианта да се справите с проблема:
1. Създавате си Приходен складов документ в м.08 с количествата и цената на стоките от ф-рата, която е включена в м.09. Счетов.записване примерно ще бъде 304/499. Когато осчетоводявате ф-рата счетоводното записване ще бъде 499/401;
2. Въвеждате и осчетоводявате ф-рата с дата м.08, но без да я включвате в дневника за м.08. Счетоводното записване ще бъде: Дт 304, Дт 4535 (например ДДС покупки по ф-ри включени в следващи периоди), Кт 401. Правите копие на счетоводното записване на ф-рата, променяте отчетната дата на м.09, въвеждате ръчно ДО и ДДС за дневника, а счетоводната статия ще бъде Дт 4531/ Кт 4535 със стойността на ДДС-то. Когато при приключването състемата Ви пита дали да начисли ДДС и да запише стойностите за дневниците, избирате навсякъде "Не".
Надявам се, че успеете да се справите!
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum