Unicontsoft

Дискусионни форуми
ДНЕВНИЦИ ПО ЗДДС

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitrova
Гост





МнениеПуснато на: Вто Мар 20, 2007 10:23 pm    Заглавие: ДНЕВНИЦИ ПО ЗДДС Отговорете с цитат

Имам следния проблем:Искам да направя експорт на отчетни регистри по ЗДДС,но в крайните файлове няма нищо записано.Зададения отчетен период е правилен, имам фактури за покупки за месеца, за които ползвам ДК, но във файла DEKLAR има само един ред и той не се чете-т.е. йероглифи и не виждам декларацията да е оформена във някъв табличен или друг вид.Ползвам Dreem Personal и предполагам, че заради безплатната версия не всичко е "достъпно".Моля ви да ми помогнете и да ми обясните какъв е точно "проблема" и как се експортират дневниците по ЗДДС.Иначе ми се отваря двойна работа, ако трябва да въвеждам фактурите за месеца в едната програма и в програма само за дневници.
Надявам се, че ще ми помогнете.Много благодаря.
Върнете се в началото
Admin
Иван Братов


Регистриран на: 16 Май 2006
Мнения: 85
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2007 10:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
След като сме въвели всички фактура за покупки и продажби в системата и сме приключили документите, трябва да извършим следните операции. Wink
    1. Избираме Експорт на отчетни регистри от менюто.
    2. В помощника на първата страница натискаме бутона Напред.
    3. На втората страница избираме отчетен период. Обикновено се задава последния ден на месеца, за който желаеме да експортнем дневниците. (пример: 28.2.2007). Избираме и опцията Стандартни отчетни регистри по ЗДДС, ако не е избрана. Бутона Напред.
    4. На третата страница въвеждаме Декларатор, ЕГН и Длъжност и чекваме Представлявам лицето.... Задаваме коефициент по чл. 73, ал.5 от ЗДДС, ако е различен от 1. Бутона Напред.
    5. На четвъртата страница. Попълването на клетките тук зависи от случая. 70, 71, 80, 81, 82 - това са номерата на клетките в Справка-Декларация. Пример: Ако имаме ефективно внесен данък Х пари, то го записваме в клетка 71. Тук вече избираме бутона Преглед, за преглед и печат на Справка-Декларация. Dance След което избираме Напред.
    6. На петата страница, трябва да окажем в кое устройство ще експортнем дневниците (по подразбиране А:\). Тук бутона Напред, вече се казва Експорт. След натискането му, системата експортва дневниците на избраното устройство.

Системата извежда 3 файла, в общия случай - DEKLAR.TXT, POKUPKI.TXT, PRODAGBI.TXT. Тези 3 файла се използват от данъчната програма. Ако ги отворите, да ще виждате най-вероятно маймуници, тъй като това са файла за разглеждане под DOS Crying or Very sad и трябва да пуснете специфичен енкодинг за да прочетете кирилица. Справка-Декларация се извежда на екрана и се отпечатва преди експорта на дневниците. Wink Very Happy

За съжаление нашата държава все още работи с технологии от миналия век. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Успех!

_________________
Отдел за работа с клиенти
Unicontsoft, Sofia, Bulgaria

http://www.unicontsoft.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2007 3:28 pm    Заглавие: Re: ДНЕВНИЦИ ПО ЗДДС Отговорете с цитат

dimitrova написа:
но във файла DEKLAR има само един ред и той не се чете-т.е. йероглифи и не виждам декларацията да е оформена във някъв табличен или друг вид.

Това е нормално! Това е необходимото съдържание по съответното приложение от правилника за прилагане на ЗДДС. Този файл не е предназначен за отпечатване. Информацията в него се предава на НАП в електронен вид.

dimitrova написа:
Ползвам Dreem Personal и предполагам, че заради безплатната версия не всичко е "достъпно".

Всичко е достъпно в Personal версията, освен подсистемата за сигурност.

dimitrova написа:
Моля ви да ми помогнете и да ми обясните какъв е точно "проблема" и как се експортират дневниците по ЗДДС.

Проблемът е, че Вие очаквате в този файл да намерите Справка-декларация по ЗДДС, а неговото предназначение не е такова. Както Admin е обяснил, тази справка може да се отпечата през помощник за Експорт на отчетни регистри. Също от там се отпечатва и VIES денкларация ако търгувате с контрагенти от ЕС. Системата създава автоматично и файл VIES.TXT на дискетата, ако имате такива сделки. Справките за дневници за покупки/продажби можете да отпечатате от съответните функционалности в подсистема Счетоводство.

Ако се затруднявате да скалирате Дневник за покупките до размер A4, можете да запишете справката в PDF формат и да отпечатате със скалиране от Acrobat Reader или друга програма за преглед на PDF файлове. Dreem поддържа печат със скалиране само на принтери, чиито драйвери поддържат скалиране -- например повечето HP принтери. Обикновено стандартните драйвери на Microsoft не поддържат скалиране.

dimitrova написа:
Иначе ми се отваря двойна работа, ако трябва да въвеждам фактурите за месеца в едната програма и в програма само за дневници.

Това би било абсурдно! Допълнителна възможност върху която в момента работим е автоматично попълване на Интрастат справка.

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimitrova
Гост





МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2007 11:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

МНОГО,МНОГО БЛАГОДАРЯ!
Не обърнах внимание на бутона Преглед.Точно това търсех да видя.Много готино сте го наравили.Бяхте доста изчерпателни и много отзивчиви.
С отпечатването нямам проблеми /да го"прилъжа"през pdf/.
Върнете се в началото
bojidar



Регистриран на: 21 Фев 2009
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Имам следния въпрос.

Има ли възможност да се импортират дневниците по ЗДДС в Dreem Personal 1.5 RC3 и да се разпечатат от нея?

Дневниците с които разполагам са правени на програмата от НАП v 7.2

Тя извежда следните файлове:

BUYING.TXT
DDSDKL.TXT
SELLING.TXT

Проблема ми е, че не мога да ги разпечатам през програмата на НАП.

Благодаря!


Последната промяна е направена от bojidar на Съб Фев 21, 2009 6:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление няма възможност за импорт в Dreem (засега). Пробвайте с тази програма.

Има е по-нова версия 7.3 на DNEV07 на сайта на НАП където нещо май са доработвали печата.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bojidar



Регистриран на: 21 Фев 2009
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

wqw написа:
За съжаление няма възможност за импорт в Dreem (засега). Пробвайте с тази програма.

Има е по-нова версия 7.3 на DNEV07 на сайта на НАП където нещо май са доработвали печата.

cheers,
</wqw>


Благодаря за бързия отговор!

Пробвах и с PDDS, но ми дава гршка:

Направо съм отчаян с тези дневници!
трябва да ги разпечатам, а излизат само маймуни! Sad
Моля Ви ако имате друг съвет как да ги разпечатам на лазарен принтер да ми кажете!



errorr_pdds.JPG
 Описание:
Грешка при стартиране на програмата ПДДС
 Размер:  6.97 KB
 Преглеждания:  40064 път(и)

errorr_pdds.JPG



errorr_pages_pdds.JPG
 Описание:
Ето така изглежда страницата след първата гршка. Няма данни за печат!
 Размер:  74.61 KB
 Преглеждания:  40064 път(и)

errorr_pages_pdds.JPG


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bojidar



Регистриран на: 21 Фев 2009
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 6:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрах къде ми е грешката. Ако администраторите на форума смятат, че е уместно мога да споделя опита си в кратък "HELP" за програмата ПДДС и разпечатването на дневниците... ще го направя!

ПОЗДРАВИ!
Божидар
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 7:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че най-удачно е да опишете съветите в download.bg точно под самата програма, за да има полза за следващите й потребители.

Иначе за конвертиране на DOS кирилица можете да ползвате AConvert v1.3.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bojidar



Регистриран на: 21 Фев 2009
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Нед Фев 22, 2009 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

wqw написа:
Мисля, че най-удачно е да опишете съветите в download.bg точно под самата програма, за да има полза за следващите й потребители.

Иначе за конвертиране на DOS кирилица можете да ползвате AConvert v1.3.

cheers,
</wqw>



ОК! Ще го направя в download.bg!

Благодаря за линка!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum