Unicontsoft

Дискусионни форуми
Допълнителна мярка и отстъпка от доставчик
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 3:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Станало е объркване от наша страна.

Задачата отново е отворена за доработка и ще я направим по-удачно за следващата реализация.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря,
за разбирането, в очакване съм!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 25, 2010 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В новата реализация 2010.9.25 е доработен task #594.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви много,
Получи се точно както ни е необходимо! Започваме да въвеждаме документите и при нов казус ще сигнализирам веднага.
Още веднъж благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Чет Дек 16, 2010 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново,

При изписване на МЗ по ф/ри от склад не по документи, а общо ми излиза съобщение Arguments are of the wrong type, are out of acceptable range or are in confilct with one another. Коя настройка съм пропуснала? Възможно ли е проблемът да е в това че 702 е с отметка синтетично в авт.осчетоводител? Предварително спускам преизчисл. на склада и ми дава 0 записа.
Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2010 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

От няколко дни се опитвам да изпиша стоката от Изписване по ф/ри от склад, но не успявам, днес поднових версията, но единствената разлика е че не излиза съобщение за грешка а празна справка. Поради това направих експеримент и изписах една фактура без отметката синтетично в Авт.осчетоводител и нямаше проблем за тази фактура. Така че стигнах до извода че към момента ако 702 се води синтетично не може да се ползва изписване по МЗ от счетоводството. Въпросът ми е има ли някакъв шанс това да се случи? Защото при завеждане сме приели политика стоката да е с отчетна дата 30(31) число и бих желала да мога да изписвам на тази дата, а към момента при осчетоводяване на продажби се осчетоводява с дата на фактурата.
Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2010 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Ще помоля някой от счетоводители при нас да вземе отношение по въпроса, но това може да стане най-рано в понеделник.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Пет Дек 24, 2010 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много, Много Ви благодаря,

При нас няма проблем с времето, защото още прехвърляме и набираме данните в търг.с-ма. Но като счетоводител мисля че проблема /с това че при синтетичното изписване (когато в Авт.осчетоводител има отметка) не може да се изписва от Изписване на МЗ в счетоводството/ няма да може да бъде решен само от счетововодител.

Весели празници!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Вто Дек 28, 2010 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет отново!

Ще разясня малко как работи системата по отношения на 70-та група.

1. Ако системата работи с аналитичен признак в 70-та група ето как изглеждат записванията:

Начисление 1 статия:

411 / 702 Признак 1
411 / 702 Признак 2
411 / 702 Признак n

Изписване за всеки признак по една статия:

702 Признак 1 / 304 Признак 1
702 Признак 2 / 304 Признак 2
702 Признак n / 304 Признак n

Важно е да уточня, че статиите за изписване могат да бъдат създадени като 2-ра, 3-та и т.н. статии към фактурата, но също така могат да бъдат като отделни статии в друг документ, например РСД.
Когато е включен чека "Изписване на МЗ" при издаването на фактурата, то статиите се създават автоматично като поредни статии във фактурата.

Поради факта, че не винаги покупките се обработени по време на създаването на фактурите за продажба, сме създали схема за изписване на стоките в последствие. Те. Правим фактури за продажби, без да изписваме стоки. В края на месеца стартираме функционалността за "Изписване на МЗ по фактури" Тук също имаме 2 опции:

Изписване по документи - ако използваме тази опция за всяка кореспонденция 411/702 системата прави статия 702/304 със съответните признаци. Статиите се съставят като 2-ра, 3-та и т.н. статии в счетоводния документ на фактурата.

Изписване общо - при тази опция системата съставя нов счетоводен документ за всяка група стоки, като за всяка стока има статия 702/304 със съответния признак.

И в двата случая системата третира признаците на 702. Ако 702 се води синтетично - тази опция не може да се използва.


2. Ако настроите сметка от 70-та група, в случая 702 да се води без признаци, то при осчетоводяване на фактурите за продажби се губи аналитичността - какви продукти и услуги са продадени. По този повод направихме специална доработка при осчетоводяването на фактура със вдигнат чек "Изписване на МЗ" стоките от 304 да се вземат от документа в търговската система.

За проблема, който поставяте виждам няколко решения:

1. Да промените политиката при въвеждането на документи за покупка и да ги отнасяте винаги към 1-во число на месеца. След това в края на месеца да пускате преизчисляване на 304. В този случай трябва да внимавате да нямате количества които са излезнали на минус през месеца

2. Да добавим дата на изписване на МЗ при генериране на счетоводното записване. Тази дата може да бъде 30(31)-во число на месеца в който е издадена фактурата. В този случай пак ще трябва да преизчислявате 304

3. Във функционалността "Изписване на МЗ по фактури", да добавим опция изписването да стане с една статия, при съставянето и, системата да взема продуктите и материалите от документите в търговската система. Тази възможност обаче може да породи неволни грешки. Например въведена фактура за продажба директно в счетоводната система ще бъде изпусната.

Не знам кое е най-удачното решение. Може би за всяка организация е различно.

Чакам вашия коментар

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Вто Дек 28, 2010 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Много Ви благодаря за светкавичната реакция.

Изпробвах новата доработка, като от Скл.документи влизам в създаден и след това изтрит РСД /или от ПСД/и от генериране избирам генериране на РСД продажби, маркирам продажбите от 01-31.01 /документите продажба са приключени без да са създадени РСД/ и съответно всички стоки включени в тях, след което задавам дата 31.01 и при счет.записване 1 статия. Предварително добавих в авт.осчетоводител РСД водеща 702. Получи се точно както ми трябваше една статия с дата 31.01 и изписани всички стоки 304 аналитично. Единствено ме притеснява че може да се случи да изпишем стока, която я няма, тъй като по време на създаване на документа за продажба не се създава РСД и не знам дали системата има друг начин да следи наличността на стоката.

Относно решение 2, което предлагате не мога да разбера къде трябва да преизчислявам 304 и какъв би могъл да е проблема ако в търг.с-ма и счет. датите и самите документи са еднакви.
Решение 3, ми изглежда почти безпроблемно, защото мисля че или ползваш търг.система или не. Вариант при който използваш частично търг.система ми звучи несериозен и рисков и към момента. Разбира се при този вариант според мен е висш пилотаж ако има възможност Изписване на МЗ по фактури, тъй като може да се се прецени в края на месеца коя опция да се използва /общо или по фактури/. Защото ако не ти хареса по фактури - изтриваш счет.документ и изписваш отново общо. Но тази възможност би била супер екстраSmile

Още веднъж благодаря за всички възможности!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново,

След като пробвахме няколко варианта на изписването на стоката се спряхме на варианта със запазване на стоката без изписване и след това генериране на 31число на месеца на обща РСД от всички продажби. Към момента работи почти безпроблемно дори при генериране на счет. записване преизчислява ср.цена на изписваните стоки спрямо завежданията в склада (ако има разлика).

Искам да попитам ще има ли възможност при продажбите, касовите и банковите документи да се въвежда отчетна дата различна от тази на съотв.документ, както е в покупките в момента. По този начин всички документи ще си имат собствена дата и обща отчетна дата, за да е по- удобно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2011 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,

Не знам дали е правилно от счетоводна гледна точка отчетната дата и датата на издаване на платежните документи да се различни.

По принцип, в момента може да промените отчетната дата на всеки документ в счетоводството.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2011 12:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От счет. гледна точка няма проблем, ако в счет.политика е приет такъв начина на работа. Към момента 90% от счет.програми работят по този начин с една отчетна дата на всички документи от месеца.
За нас е невъзможно да влезем в 400 документа на месец, за да сменим отчетната дата. Тъй като правим много проверки, защото при генериране на документите към счет. и склада се появява текущата дата и при смяната и се явиха доста случайни грешки/вместо 01 - 10 и пр./. Обмислям варианта да забраняваме останалите периоди и когато работим в януари разрешения период да е само януари.
Ще се радвам ако има възможност за една отчетна дата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2011 1:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега говорим за платежни документи, а при фактурите за продажба отчетната дата също ли зависи от счет. политика?

Ако в плащанията имаме валути, то средният курс на валутата, по коя дата трябва да се изчислява: 1) - по дата да док, 2) - по отчетна дата?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2011 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за бързите отговори!
Към момента не работим със сделки във валута и не бих искала да се изказвам неподготвена.
Относно фактурите за продажба, платежни в лева, ведомости и др.документи, които реално се предоставят в счетоводството в края на месеца и съответно се осчетоводяват тогава, според данъчните е препоръчително отчетната дата да е края на месеца.
И да според мен счет.политика позволява отчетната дата да е различна от датата на документа при продажби и платежни, поне ние в нашата практика до момента сме работили така и не сме имали проблем или забележка от разни проверяващи.
Ще съм благодарна ако ме насочите към норматив, който регламентира по-подробно въпроса с отчетната дата, за да се коригирам ако съм в заблуда.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum