Unicontsoft

Дискусионни форуми
ТРЗ и максимален осигурителен праг

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
MuTkO



Регистриран на: 03 Дек 2009
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Чет Дек 03, 2009 6:56 pm    Заглавие: ТРЗ и максимален осигурителен праг Отговорете с цитат

Здравейте,

Съвсем нов потребител съм на вашия продукт, не съм счетоводител и по тези причини може повредата да е в "моя телевизор" Smile

Проблема е следният: в месец с 21 работни дни служител е ползвал 4 дни платен отпуск и 3 дни болнични. Възнаграждение за отработено време ситемата изчислява на 2362 лв. Смята си там възнаграждение за отпуската, първия болничен ден за сметка на работодателя и т.н., както си му е редът. Резултат - брутна заплата 3094.26 и осигурителен доход 1809.52.

Въпросът ми е за тези 1809.52. Така като го сметна на ръка ми прилича да е изчислено като от максималния осиг. праг 2000 лв са извадени двата дни болнични. Но при положение, че дори и с болничните неговото възнаграждение е повече от 2000 лв то не би ли трябвало осигурителния доход да си се смята 2000, а не 1809.52.

Благодаря

PS: Поздравления за продукта. И за добрата инициатива да дадете на хората да опитат напълно работеща версия преди да купят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni
Гост





МнениеПуснато на: Пет Дек 04, 2009 10:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
2000 лв. е максималният осиг. доход за всички дни в осигуряване. За двата дни болнични се дължат здравни осигуровки в/у осиг. доход, изчислен пропорционално от мин. осиг. доход за самоосигуряващи се лица - 260 лв. За останалите 19 дни - осиг. доход, изчислен пропорционално от 2000 лв.

Поздрави,
Антония
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum