Unicontsoft

Дискусионни форуми
бонус точки доставки

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
petyrnikolov



Регистриран на: 15 Сеп 2009
Мнения: 52

МнениеПуснато на: Вто Сеп 15, 2009 9:05 pm    Заглавие: бонус точки доставки Отговорете с цитат

има ли възможност за въвеждане на ретро бонуси по доставки?
Пример:
Купувам от даден доставчик стока за стойност 1000 лв - при достигане на този минимум той ще ми даде допълнителна отстъпка от 2% в края на месеца с кредитно известие което ще приспадна от текущо плащане по банка/ а може и в брой/ как да го отразя това ?
Shocked [/b]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Сря Сеп 16, 2009 9:34 am    Заглавие: Здравейте Отговорете с цитат

Най-лесният начин за отразяване на подобобен случай е, кредитното известие, да сe въведе в системата като се укаже, че е от тип "бонус оборот".

Този тип кредитни известия, не е задължително да бъдат обвързвани с покупки.

Сумата на кредитното може да се прихване направо с неплатените ф-ри и по този начин ще се намали задължението към доставчика. Прихващането става като се издаде протокол за прихващане намиращ се в касови документи.

В справката Марж и рентабилност този тип кредитни известия илизат като 100% печалба, защото цената на стоките в склада не се променя.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petyrnikolov



Регистриран на: 15 Сеп 2009
Мнения: 52

МнениеПуснато на: Нед Сеп 20, 2009 8:34 pm    Заглавие: Нов въпрос Отговорете с цитат

Първо благодаря за инфото !

Може ли да ме упътите как да направя продукт който да черпи от два или три материала, които вече съм заприходил в склада като такива и при извършена продажба да не ми казва че в склада няма такава наличност а да си взема необходимото количество от използваните материали ?

И още нещо :
за календарния месец заприхождавам стоката като покупки по фактури с партиди и в края на месеца искам да си осчетоводя продажбите, като за целата имам заприходена стока "А" в 4 доставки по 20 бр и в карая на месеца когато изписвам продажба и искам да продам стока "А" 80 бр ми казва в скалда няма достатъчно количество а аз виждам разполагаемото че е 80 бр - това бъг ли е или аз не се справям както трябва ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Сря Сеп 23, 2009 10:57 am    Заглавие: Здраейте Отговорете с цитат

В системата могат да бъдат настройвани съставни продукти.

Това се прави във формата за въвеждане и редакция на продукт, панел "Списъци", "Съставни продукти".

Във формата настройване текущият продукт от какви компоненти се състои и разбира се какво количество от всеки компонент.

Компонентите трябва да бъдат въведени предварително като продукти.

Ефекта при настройката на такъв продукт е, че при продажба, системата изписва от склада компонентите, а на съставния продукт.

За вторият Ви въпрос:
Няма бъг в системата, симулирахме вашият случай при нас и всичко изглежда да е наред.

Системата показва общата наличност на склада във формата за избор на продукти, но вътрешно следи партидите по които са направени доставките. Наличностите по партиди можете да ги видите, като натиснете бутона с трите точки на колона "Партида" в документа за продажба.

Има един малко известен факт, че при вкарване на складов документ в редакция (респективно продажба към която има складов док.) ,системата запазва количества в склада във връзка с тази продажба. Възможно е при вас да има такъв случай. Тогава вие виждате наличните количества в склада, но те са блокирани във връзка с продажба.

Проверете в Номенклатури/Запазени количества дали има записи и ако има го изтрийте. Така ще разблокирате количествата от склада и ще може да ги изпишете.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petyrnikolov



Регистриран на: 15 Сеп 2009
Мнения: 52

МнениеПуснато на: Сря Сеп 23, 2009 7:53 pm    Заглавие: Има един малко известен факт, че при вкарване на складов док Отговорете с цитат

нямам запазени количества и ето какво се случва:
отварям продажбата в редакция и искам да я преключа?


Моля помогнете !!! Idea



problem.JPG
 Описание:
и след това
 Размер:  177.78 KB
 Преглеждания:  20298 път(и)

problem.JPG



problem-1.JPG
 Описание:
това се явява първи проблем
 Размер:  168.05 KB
 Преглеждания:  20298 път(и)

problem-1.JPG


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 23, 2009 11:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Колко склада имате настроени в системата? Уверете се, че тази наличност е в Централен склад. Във формата за избор на продукт има падащ списък, с който се контролира от кой склад е наличността. Над редовете на продажбата също има падащ списък със склад за наличността. При приключване на продажбата генерирайте складовия документ в Централен склад.

В списъка с редове на продажбата можете да покажете колона Партида (десен клик на някое заглавие на колона->Настройки изглед) и да видите дали няма въведена някаква партида на този ред. От същата тази колона използвайте бутона с трите точки, за да разгледате наличните 2.44 как са разпределени по партиди ако в покупките случайно е въведена такава.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petyrnikolov



Регистриран на: 15 Сеп 2009
Мнения: 52

МнениеПуснато на: Чет Сеп 24, 2009 4:51 am    Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Първо искам да ви благодаря за отделеното време
и ето как изглеждат нещата при мен :

- ползвам системата от доста време/счетоводна/ а със складови наличности работя от скоро и все още не мога да си оправя наличностите

- имате ли някакво разписано ръководство "стъпка по стъпка" в е-вариант, ще ми бъде от голяма полза

- предполагам че проблемите при мен идват от непознаване на системата а не от бъгове в нея Confused

Благодаря предварително !



partidi.JPG
 Описание:
а ето и партидите - вярно ли ще бъде ако се изписва продукта по партиди или системата си дърпа количествата по системата - първа входяща - първа изходяща, като в повечето случаи така се работи
 Размер:  163.33 KB
 Преглеждания:  20287 път(и)

partidi.JPG



nali4nost.JPG
 Описание:
това са ми наличностите
 Размер:  147.7 KB
 Преглеждания:  20287 път(и)

nali4nost.JPG



priklu4vane.JPG
 Описание:
имам склад "магазин" който е централен - така е зададен преди 2 години в системата и не съм го сменял
 Размер:  156.96 KB
 Преглеждания:  20287 път(и)

priklu4vane.JPG


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 24, 2009 9:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това изяснява ситуацията че наличните 2.44 кг са по две партиди. Ако желаете в продажбата да останат на един ред генерирайте складовия документ в редакция (без отметка Приключване) и добавете втори ред за втората партита като коригирате съответно количествата на двата реда. Допълнително във връзките с продажбата трябва да свържете добавения ред с реда от продажбата за този продукт, така че двата реда в складовия документ да са свързани с единия ред от продажбата.

За съжаление в момента няма възможност партидите автоматично да се водят в складовите документи на принципа FIFO/LIFO, което би било най-удобно във Вашия случай.

Също за съжаление, не сме готови с достатъчно подробно how-to за работа със ситемата, но можете да разгледате наличните статии.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petyrnikolov



Регистриран на: 15 Сеп 2009
Мнения: 52

МнениеПуснато на: Чет Сеп 24, 2009 6:57 pm    Заглавие: Още един въпрос ? Отговорете с цитат

Само още едно нещо?
- как да направя така, че при документ за продажба да не се генерира фактура за продажба а отчет продажби по касов апарат ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 24, 2009 8:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-лесно е да генерирате документа в редакция и да промените типа преди да го приключите.

Голяма част от потребителите в края на деня използват Средства->Генериране на фактура от продажби, за да генерират само един опис за целия ден.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum