Unicontsoft

Дискусионни форуми
Осигуровки

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nrnikolova



Регистриран на: 05 Юни 2009
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Съб Сеп 05, 2009 5:46 pm    Заглавие: Осигуровки Отговорете с цитат

Здравейте,

как бих могла да си създам нов вид плащане в референтните номенклатури, за да мога да си настроя лице, работещо по извънтрудово правоотношение Smile Липсва ми код 550140, но точно в тази номенклатура не виждам как мога да добавям нови неща.

Благодаря ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 06, 2009 9:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

С коя версия/реализация на Dreem Personal работите?

При мен в Референтни номенклатури -> ТРЗ -> Кодове за вид плащане има код 550140, а също така може да се добавя/редактира в списъка, ако е пропуснато.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nrnikolova



Регистриран на: 05 Юни 2009
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Нед Сеп 06, 2009 11:24 am    Заглавие: Re Отговорете с цитат

Здравейте,

най-новата версия съм си сложила.
Но въпроса си май не го зададох правилно Smile Всъщност мога да добавям вид плащане, а и този вид плащане наистина го има. Но не мога да го включа във вид осигуровка. В номенклатурата на осигуровките, където ми трябва да го създам, за да мога после да му сложа и проценти в следващата номенклатура на процентите, не мога да създавам. Изпращам ви две картинки с екраните, на които се вижда как в едната номенклатура може да се добавя, а в другата не.
Smile
Дано ме разбрахте и можете да ми помогнете.



2.jpg
 Описание:
Тук мога да си добавям :)
 Размер:  279.79 KB
 Преглеждания:  20903 път(и)

2.jpg



1.jpg
 Описание:
Тук не мога да добавям, а трябва да си избера вида плащане и да укажа, че това ще е "Пенсии" граждански договор, примерно.
 Размер:  247.92 KB
 Преглеждания:  20903 път(и)

1.jpg


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nrnikolova



Регистриран на: 05 Юни 2009
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Вто Сеп 08, 2009 7:16 pm    Заглавие: ? Отговорете с цитат

Никой ли неможе да ми помогне.
как се добавят нови записи в номенклатура Осигуровки? Sad
Това, което мога да правя е да заместя с някоя вече съществуваща, не мога ли да си добавя нова осигуровка ?
Виждам, че така е и в номенклатури Видове болнични документи и Видове документи за отпуска.
Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 08, 2009 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оказа се, че това наистина е проблем в Dreem Personal, който отстранихме в последната реализация. Добавени са две позиции Фонд "Пенсии"- извънтрудови правоотношения в ТРЗ -> Осигуровки, които досега липсваха.

Можете да свалите реализация 2009.9.8 на Dreem Personal от нашия Download Center.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nrnikolova



Регистриран на: 05 Юни 2009
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Сря Сеп 09, 2009 6:55 pm    Заглавие: Извънтрудово правоотношение Отговорете с цитат

С новата версия всичко е ОК и успях да си настроя лице по граждански договор, но почти Smile Сигурно вече съм досадна, но някой знае ли как да го настроя да маха 25% от брутната заплата и да начислява осигуровките върху облагаемия доход след приспадане на полагаемите разходи по извънтрудово правоотношение. Аз съм го настроила с посочена брутна заплата, минимален осигурителен доход съм посочила 0-ла, но не виждам къде бих могла да укажа процент полагаеми разходи.?
Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni
Гост





МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
в Dreem Personal все още не е заложена цялостна схема за изчисление на възнаграждение за лица с граждански договори. В процес на изработка е.
Има начин да се реализира със сегашната версия, но изисква намеса от страна на потребителя:
1. От Референтни номенклатури->Удръжки/Надбавки си добавяте нова облагаема удръжка за 25 % и още една фиктивна надбавка - необлагаема, без дължим данък ДОД, с нулеви процент и сума
2. В номенклатурата на служителя добавяте удръжката : Списъци->Удръжки/Надбавки
3. След добаване и запазване на РПВ с този служител, сумата за полагаемите разходи по извънтрудово правоотношение ще ви излезне в колона Облагаеми удръжки.
4. Трябва да въведете тази сума на ръка : от колона на РПВ Удр./Надб./Обезщ./Отпуски->панел Удръжки/Надбавки, избирате фиктивната надбавка и въвеждате сумата.

Поздрави,
Антония
Върнете се в началото
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Пет Окт 29, 2010 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
При мен възникна подобен проблем в Референтни номенкл. - ТРЗ - Осигуровки липсва вид плащане 550108 за лица работещи до 40 часа месечно, осигурени за пенсия за инвалидност, оз, ...съгл.чл.4, ал.2 КСО с код за вид осигурен 11.
Какво мога да направя за да включа във ведомостта лице назначено на такъв договор?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni
Гост





МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2010 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
В следващата реализация на Dreem Personal ще я има тази осигуровка.
Поздрави,
Антония
Върнете се в началото
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2010 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря,
Надявам се че ще разгледате и проблема с дохода за изчисляване на здравна осигуровка за обезщетение за вр.нетр. и непл.отпуск на работещите на 4 и 6 часа.
Още веднъж благодаря и приятен ден!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aktivvna



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 128

МнениеПуснато на: Чет Ное 11, 2010 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново,
По проблема с дохода от който се изчислава здр.вноска за обезщетение за вр.нетр. установих че при прехвърляне на данните в Д1 е отразен правилно и за работноците на 4 часа, например за 10.2010 за 5 дни вр.нетр. в Д1 излиза 100 лв по 4.8%, но в рекапитулацията е отразено 2.40 лв. Дано да съм била полезна и скоро и в рекапитулацията да се прехвърля 4.80 лв.
Приятен ден!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum