Unicontsoft

Дискусионни форуми
Проблем сподаване на декларация 1 и6

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lucaltdbulgaria@gmail.com



Регистриран на: 27 Сеп 2023
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2023 10:31 am    Заглавие: Проблем сподаване на декларация 1 и6 Отговорете с цитат

Здравейте,
имам следният спешен проблем.Доега с модул ТРЗ подавах декларация 1 засамоисиг се лизе.От този месец трябва да подамв и декларация 6 но Нап ме отхвърля е не приема декларациите с основанието че информацията в придружаеващото писмо не съотвества на декларациите.И така от 24,09. се боря.Можете ли да ми поясните как става подаването на декларация 1 и 6 едновременно и как се изготвя писмото.Прави ми впечатление е че при експорт на данни не мога да маркирам едновременно двете деклараци,а се налага поотделно да ги експортирам.Моля за спешна помош за начините на експорт на тези 2 декларации.Да не би проблема да е още при изготването на профила на служителя.
Предварително благодаря за бързата реакция
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
phn
Пламен Николов


Регистриран на: 28 Юни 2013
Мнения: 156

МнениеПуснато на: Пет Окт 13, 2023 1:45 pm    Заглавие: СОЛ и личен труд Отговорете с цитат

Здравейте!

Към настоящия момент РПВ на самоосигуряващо се лице в Dreem се използва само за експорт и подаване на Декл.1.Не можете да направите РПВ на самоосигуряващо се лице, което полага личен труд и му се удържа данък.

Колегите заобикалят проблема по следния начин:
При експорта на Д1 можете ръчно да въведете в таблицата кл.31 - месечния облагаем доход на СОЛ, а в кл.31А данъка.
При експорта на Д6 се избира вид плащане 8 и в кол.18 се записва данъка.

Експортите стават поотделно за двете декларации. Генерират се два различни файла, които в последствие се подават към НАП.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum