Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Изписване на стока от склада, която е разход за продажба

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mupcku



Регистриран на: 22 Авг 2019
Мнения: 216

МнениеПуснато на: Сря Мар 18, 2020 2:42 pm    Заглавие: [Решен] Изписване на стока от склада, която е разход за продажба Отговорете с цитат

Здравейте, имам следния въпрос: от даден доставчик закупуваме стока, която заприхождаваме в склада, но тази стока освен, че се продава отделно, служи и за подаръци към определени поръчки. Разбрахме как да я свържем, като документ за разход за продажба, но самата стока не се изписва от склада. Как е редно да я изпишем в случая?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 18, 2020 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля, че трябва да третирате подаръците като разход за продажба. Най-лесно е подаръците да ги продавате на нулева цена в самата продажба. Така те си се изписват на средно-претеглена от склада автоматично.

Имайте предвид, че по този начин ще формирате счетоводна загуба за тези подаръци, а принципно ДДС се дължи по модул от разликата межда покупна и продажна цена (функция ABS в Excel)

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mupcku



Регистриран на: 22 Авг 2019
Мнения: 216

МнениеПуснато на: Чет Мар 19, 2020 7:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно ви разбирам, че логиката ми бяга от идеята на самата функция в софтуера, но моята мисъл е такава - аз искам да мога в последствие да извадя справка, в която реално да видя какви са ми разходите по продажбата, по простата причина, че клиента в повечето случаи е закупил продукта, защото към него има подарък. Реално на мен този подарък ми идва разход, също както куриерската услуга и всичко останало, като в същото време този подарък си е стока, която се продава и отделно. Благодаря ви все пак, имате право, че не е редно да се третират по този начин, но мисля, че ще нагодим системата да работи в наша полза Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 19, 2020 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В системата при нас принципно когато купувате нещо имате разход, а когато продавате нещо имате приход. Когато Ви върнат стока това също е приход, но с отрицателен знак, т.е. това се отразява с ПКО (Приходен касов ордер) с отрицателен знак, но много хора бъркат и при сторно операция правят РКО, а идеята е РКО да се пуска само при плащане по покупки само.

В системата както може да има приход с отрицателен знак, така може да има и разход с отрицателен знак. Затова по справките в касата има два тотала -- сума на приходите и сума на разходите, от които се формира салдо/наличност.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum