Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] проблем със самоосигуряващ се

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eldincheva



Регистриран на: 13 Фев 2018
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Вто Фев 13, 2018 5:17 pm    Заглавие: [Решен] проблем със самоосигуряващ се Отговорете с цитат

Здравейте,
опитвам се да създам запис за самоосигуряващ се собственик, който не получава заплата, осигурява се над стойността на МОД и не е в трудови правоотношения сам със себе си, но срещам затруднения защото ми начислява осигуровки, които не трябва да ги има, например код "здравни вноски по трудов договор на осигурител". Моля да ме насочите къде греша:
1.създавам го в "Служители", като за трудово правоотношение давах и двата варианта - трудов и граждански договор, което на практика няма как да е вярно, не ми позволява да го оставя празно или да пиша нещо друго в полето.
2. Въвеждам данните в "Допълнителни", които касаят самоосигуряващо се лице. Ако въведа в "Заплата" стойността върху която желае да се осигурява, ми начислява ДОД и ЗО от работодател. Ако го оставя 0, съответно имам само ЗО от работодател.
3. В "Списъци" въвеждам съответните показатели за самоосигуряващ се, върху които желае да се осигурява.
При създаването на РПВ когато заплатата е 0 начислява върху 510, което е МОД, а аз искам по-голяма стойност.
Предполагам, че тези начисления идват от това, че е в трудови правоотношения, но няма как да ги премахна.
Моля за съвет!
Благодаря!

PS Работя с последната версия, която изтеглих преди 2 дни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
phn
Пламен Николов


Регистриран на: 28 Юни 2013
Мнения: 156

МнениеПуснато на: Вто Фев 13, 2018 5:40 pm    Заглавие: осигуровки СОЛ Отговорете с цитат

Здравейте!

Трябва в "Допълнителни" в картона на служителя да намерите опцията "Самоосигуряващ се" и да я коригирате.
Коригирайте и "Вид осигурен" с код 12. Премахнете опцията за "Клас прослужено време".
Видът трудово правоотношение няма значение, но по-добре да е "Трудов договор".
Изтрийте реда за това СОЛ в РПВ и го въведете отново.

Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eldincheva



Регистриран на: 13 Фев 2018
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Вто Фев 13, 2018 7:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря! Оказа се, че не съм обърнала внимание, че срещу "Самоосигуряващ се" стои "не"
Embarassed Embarassed
Промених го и всичко вече е наред!
Clap
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum