Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] Помощ при повторно въвеждане на стоки

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2017 10:55 am    Заглавие: [Решен] Помощ при повторно въвеждане на стоки Отговорете с цитат

Здравейте,
Нов съм с програмата, ходих на курсове за обучение почасово, но сега като въвеждам стока в меню "търговска система"/"складови документи" пак изникна въпрос. Става въпрос за фирма в търговията, нерегистрирана по ДДС, стоките се зареждат от вносител и се води елементарно складово стопаство с продажби и издаване на фактура, когато клиента иска. Базата данни ми е празна, тоест няма нужда да правя нов документ начално салдо, въведох направо в един нов документ тип ПСД 20-тина стоки. Сега искам пак да въведа други нови стоки и още броики от някой вече въведени. Моля за малко помощ как стъпка по стъпка да стане? Да намеря вече създаденият документ ПСД и да кликна на редакция и да добавя новите стоки и още количество на вече вписаните стоки или с нов документ тип ПСД? Тези дни най-късно трябва да съм го направил това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2017 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

И двата варианта са възможни -- направете го както Ви е най-удобно.

Ако създавате нов ПСД най-вероятно ще трябва да му пипнете датата, да е примерно 1.1.2017 или от когато сте започнали работа.

Ако вече имате РСД за продукти, които ще завеждате със задна дата, трябва да преизчислите цените в склада, за да коригира средно-претеглената цена (СПЦ) на продуктите в тези РСД (няма да стане автоматично).

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2017 4:37 pm    Заглавие: - Отговорете с цитат

Аз го направих като отворих стария ПСД/средства/редакция и то по подразбиране е датата на която съм създал стария ПСД. Надявам се че не съм "оплескал"?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum