Unicontsoft

Дискусионни форуми
ИМАМ НУЖДА ОТ ИНСТРУКЦИИ 1

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitrova
Гост





МнениеПуснато на: Чет Мар 08, 2007 12:16 am    Заглавие: ИМАМ НУЖДА ОТ ИНСТРУКЦИИ 1 Отговорете с цитат

Здравейте. Много ми помогнаха отговорите на въпросите на elpera. Въпросите са много смислени и интересни и затова ще помоля и аз за помощ пак/възползвам се от предложената ми такава/.
Искам малко разяснения относно автоматичния осчетоводител.Може ли да се настройва например за:
1.плащане на фактури по банков път
2.плащане на фактури през касата
3.получаване на суми по фактури от продажби по банков път, съответно по касов, и всичко това като отделни "операции"-начини на плащане, т.е да се избира желаната "сложна операция" според случая, който ни се налага да "обработим". Ще съм благодарна на подробни разяснения и обяснения относно работата, възможностите, смисъла и найстройките на автоматичния осчетоводител.Приемам и "корекции" на въпроса ми?
За сега е това /че малко ли е/.Много приятно съм изненадана от коректния и бърз отговор на първия ми /макар и "тъп"/ въпрос.Бъдете готови за още въпроси.....to be continue Twisted Evil Laughing
Върнете се в началото
Admin
Иван Братов


Регистриран на: 16 Май 2006
Мнения: 85
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 08, 2007 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile хммм
Автоматичния осчетоводител. Think

Сега..., настройките на автоматичния осчетоводител се извършват по следния начин. Мисля, че един визуален пример ще е по-добрия отговор.



    1. Фактури за Продажба, Кредитни и Дебитни известия за продажба (ФПрод, ДИПрод, КИПрод) - настройва се водеща сметка по Тип Контрагент и Кореспонденции по Тип Продукт/Матреиал.
    2. Фактури за Покупка (ФПок, ДИПок, КИПок) - същото като при Продажбите.
    3. Банка (БИ) - настройва се водеща сметка по банкова сметка без да се задава Дт/Кт и кореспонденции по Основания за плащания.
    4. Каса (ПКО, РКО) - осчетоводяването на касата не изисква настройки по автоматичния осчетеводител. Единствената настройка се намира в Администрация - Настройки - Група Счетоводни настройки - Ред Генерация на плащане (По подразбиране в системата е заложени 501). Това е водещата сметка, а кореспонденцията я взема от Фактурата към която е плащането. (в конкретния пример 401 и 411).

_________________
Отдел за работа с клиенти
Unicontsoft, Sofia, Bulgaria

http://www.unicontsoft.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum