Unicontsoft

Дискусионни форуми
Промени в партида на продукт

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Сря Сеп 20, 2023 8:49 pm    Заглавие: Промени в партида на продукт Отговорете с цитат

Здравейте.
От продукти, допълнителни е премахната задължителна партида и е заменена с партида по подразбиране.
За стоки втора употреба използвам задължителна партида.
Иначе ми усреднява цената, на която съм купил стоките Примерно тази седмица съм купил стоки на 5 лева за брой, другата седмица още от същите стоки по 10 лева за брой. После като ги продавам и не избера партида ми изкарва че съм ги купил по 7.50 за брой и ми вади неточна справка от меню мениджмънт, марж и рентабилност, марж стоки втора употреба. Която справка я даваме на НАП за облагане с ДДС на маржа.
Защо променихте тази полезна функция и как да не ми усреднява покупната цена на отделните партиди от един и същи продукт.
Не разбирам новата функция партида по подразбиране как се ползва? Въведох някакви цифри на партида по подразбиране при покупка, но при продажба не ми иска за въведа тези цифри в колона партида?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 21, 2023 7:42 am    Заглавие: Re: Промени в партида на продукт Отговорете с цитат

Кольо написа:
Защо променихте тази полезна функция. . .

Тази функционалност е доработена за да може да се указва дали да изисква задължителна партида по типове документи -- отделна настройка за покупки, продажби и склад.

В атрибути на продукти търсете група Задължителни партида и дата на годност, в която вече са тези нови настройки на продукта.

Атрибут Партида по подразбиране не е нов и работи както е работил досега, по-скоро не Ви трябва да го ползвате.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Чет Сеп 21, 2023 6:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи за продуктите, за които искам задължителна партида въвеждам документи за покупка и документи за продажба да има задължителна партида и ще изчислява цената както преди?
Без да усреднява покупната цена.
За да не търся в документацията, ако може обобщено да напишете редът за допълнителната партида какво се ползва тогава, че ми стана интересно.
Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 21, 2023 7:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еквивалентно на предишната опция Задължителна партида: Да е да включите задъжителна партида само на склад. Мисля че предишната опция не работеше за продажби и покупки (не спираше прикл. на продажба/покупка ако не е въведена партида на съответния продукт).

Вижте в някой стар продукт във вашата база как тези настройки са мигрирани към последната реализация. Новите продукти трябва да ги правите както са в момента стари продукти за да нямате проблеми.

Атрибутът е Партида по подразбиране (не допълнителната партида), който нито е документиран, нито се използва за нещо смислено. Само при отпечатване на продажба/фактура в колона Партида на отпечатъка слага тази стойност ако на реда не е въведено нищо.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Чет Сеп 21, 2023 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Още преди няколко години, когато дойдох на индивидуално обучение как се работи с Dreem Personal, бях посъветван да продавам и купувам с документи за покупка и продажба. А не с нов складов документ.
От настройки на продукт, в колона допълнителни включих задължителна партида и на покупка, и на продажба. Ред складови документи го оставих по подразбиране на "няма" партида.
Направих пробна покупка и продажба и изглежда всичко работи както трябва, включително справката за маржа от продажби на стоки.
И преди, и сега не мога да продам, ако не съм избрал партида в документа за продажба (при активирана опция за партида).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1892
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 21, 2023 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, най-лесно е да погледнете в някой стар продукт във вашата база как тези настройки са мигрирани към последната реализация, но доколкото виждам всички (продажби, покупки и склад) се вдигат на стойност Задължителна партида - първата след (Няма) в падащия списък.

Принципно също можете да създавате нов продукт като го изкопирате от някой стар продукт със "съвместими" стойности на атрибутите. Така няма да се налага да правите тези настройки всеки път като правите нов продукт.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кольо



Регистриран на: 08 Фев 2017
Мнения: 107

МнениеПуснато на: Пет Сеп 22, 2023 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, това за копирането на продукт е добро. Слагам и на складови документи задължителна партида, освен на документи за покупка и продажба.
Cheers, макар за тези, които не сме native speakers това да звучи повече като наздраве.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum