Unicontsoft

Дискусионни форуми
[Решен] ОПР, Баланс, ОПП, ОСК

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitrov_m



Регистриран на: 22 Сеп 2018
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Съб Сеп 22, 2018 4:09 pm    Заглавие: [Решен] ОПР, Баланс, ОПП, ОСК Отговорете с цитат

Здравейте,
от скоро разглеждам програмата, доста въпроси имах в началото, но с ровене започнах да схващам, начина на работа и настройване на програмата. Всичко ок до момента, в който днес забелязах, че няма ОПР, Баланс, ОПП, ОСК. Тъкмо бях се зарадвал, че намерих програмата, която ще отговори на това, което искам като счетоводна програма, до момента в който не видях тази огромна липса.
Прочетох за проблем с предишен опит за отчетите.
Не е ли възможно да се заложат отчетите със стандартни изчисленя, както има заложен и стандартен сметкоплан в програмата, и който иска да може да си направи редакция ако му е нужна?
Това днес направо ме удари като с чук по главата. В 21 век сме, за една счетоводна кантора, а и не само, завършването на дейноста е със тези отчети и да почвам да пиша на ръка малко несериозно ми изглежда, особенно пред клиенти.
Предвижда ли се това да се направи, и ако да кога, ако не то тогава да продължавам търсенето на продукт?
Странното е, че изобщо и не предполагах, че счетоводна програма, няма да има такива отчети, и толкова време не се сетих да погледна, а правих тестове на осчетоводявания и настройки на програмата за да е разбера как работи. Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 22, 2018 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dimitrov_m написа:
Странното е, че изобщо и не предполагах, че счетоводна програма, няма да има такива отчети, и толкова време не се сетих да погледна, а правих тестове на осчетоводявания и настройки на програмата за да е разбера как работи.

Няма проблем да ги направим като доработка на комерсиалната версия. За колко лиценза става дума?

Нали разбирате как работи freemium модела на разработка на софтуер? Това че някаква функционалност липсва в безплатната версия означава, че в комерсиалната версия никой не го е поискал и финансирал.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimitrov_m



Регистриран на: 22 Сеп 2018
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Нед Сеп 23, 2018 8:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко ми заприличахте на тези от протрамата, която искам да сменя, т.е. продаваме счетоводен софтуер ама не точно. За да стане по точно плащай. Няма проблем, ама тогава значи не продавате счетоводен продукт и става залъгване на клиентите.
Според описанието ви за реклама, това е завършен счетоводен продукт и срещу 25€ на месец, ако правилно съм разбрал, получавам завършен счетоводен продукт за многофирмено счетоводство. Сега излиза, че това не е така.
Защо не сте написали, че липсват тези неща и те могат да се доработят срещу определена сума. Второ тази доработка, какво значение има за колко бази е... правите една доработка...как изчислявате тази доработка, не знаете ли каква е цената за това?
Аз не разбирам от програмиране, ама явно и вие не разбирате от счетоводство щом тези неща ги няма в програмата, а те са част от нашата работа. И когато имате претенции за продукта, поне направете го както трябва.
Да искам нещо наистина специално за доработка, разбирам, плащам и ще получа, но да ми кажете, че в счетоводна програма ще трябва да си платя и за “прищявката” да имам опр баланс опп оск сда, мойте уважения към вас, но това вече е несериозно.
Говоря така, защото програмата взе да ми похаресва, но се оказва, че е осакатена и няма да мога да е използвам в този вориант.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimitrov_m



Регистриран на: 22 Сеп 2018
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Нед Сеп 23, 2018 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да добавя, за да не стане да бъда обвинен, че пиша нарочно така, и за да избегнем писаниците и губенето на време, моля за телефон на който да се свържа с вас и да разговарям по този въпрос и още няколко, които имам за сега, за да направя преценка за себе си.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2018 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
dimitrov_m написа:
Малко ми заприличахте на тези от протрамата, която искам да сменя, т.е. продаваме счетоводен софтуер ама не точно. За да стане по точно плащай. Няма проблем, ама тогава значи не продавате счетоводен продукт и става залъгване на клиентите.

Нямам представа за коя програма става дума, но ние не продаваме счетоводен продукт, а по-скоро предлагаме като услуга бизнес софтуер с възможности на ERP, но на супер изгодна цена.
dimitrov_m написа:
Според описанието ви за реклама, това е завършен счетоводен продукт и срещу 25€ на месец, ако правилно съм разбрал, получавам завършен счетоводен продукт за многофирмено счетоводство. Сега излиза, че това не е така.

Нямам представа за какво описание за реклама говорите. Със сигурност свободната версия може да се свали и да се разгледа и да се види какво има и какво липсва, за да не се получи, че *след* като платите разбирате че нещо е обещано само на приказки. Или аз нещо не разбирам, някой от макетинг да Ви е обещавал звездите?
dimitrov_m написа:
Защо не сте написали, че липсват тези неща и те могат да се доработят срещу определена сума. Второ тази доработка, какво значение има за колко бази е... правите една доработка...как изчислявате тази доработка, не знаете ли каква е цената за това?

Не сме написали още много други неща, които липсват. Просто не е разумно да наблягаме на нещата, които липсват в системата. Открити сме, че всякакви доработки се заплащат -- това не е тайна и мисля че Ви предупреждавам на достатъчно ранен етап.
dimitrov_m написа:
Аз не разбирам от програмиране, ама явно и вие не разбирате от счетоводство щом тези неща ги няма в програмата, а те са част от нашата работа. И когато имате претенции за продукта, поне направете го както трябва.

Да, имаме претенции за продукта и той е на достатъчно добро ниво според нашите разбирания. Може наистина да му липсват справки и да има определени бъгове, но принципно сме доволни от работата ни.
dimitrov_m написа:
Да искам нещо наистина специално за доработка, разбирам, плащам и ще получа, но да ми кажете, че в счетоводна програма ще трябва да си платя и за “прищявката” да имам опр баланс опп оск сда, мойте уважения към вас, но това вече е несериозно.

Съжалявам, но безплатни доработки в свободната версия не предлагаме. Опитваме се да сме максимално сговорчиви с потребителите на безплатната версия и разумни предложение и бъгове оправяме без да издребняваме, но пак Ви казвам, че нямаме практика да имплементираме сравки/функционалности безплатно.
dimitrov_m написа:
Говоря така, защото програмата взе да ми похаресва, но се оказва, че е осакатена и няма да мога да е използвам в този вориант.

Осакатена е силна дума и със сигурност не ни е приятно да губим потенциални клиенти, но. . . cest la vie! Можем да се срещнем по-нататък в този живот, затова гледаме да сме умерени в приказките си, нали?
dimitrov_m написа:
Само да добавя, за да не стане да бъда обвинен, че пиша нарочно така, и за да избегнем писаниците и губенето на време, моля за телефон на който да се свържа с вас и да разговарям по този въпрос и още няколко, които имам за сега, за да направя преценка за себе си.
Благодаря предварително.

Звънете на 02 9523511 през нормално работно време (днес няма да стане) и търсете Петър Братов за оферта, цени и други търговски разговори.

cheers,
</wqw>

_________________

- Чат каналът изисква Регистрация
Документация на Dreem - Как да стартираме
ERP, лесно е! - Блог за Dreem
Active Tickets - По какво работихме
Trello - По какво работим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimitrov_m



Регистриран на: 22 Сеп 2018
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2018 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за телефона, така ще е по-добре да разговарям с вас за да няма засегнати тук във форума, че много често като се пише, някой може да не те разбере правилно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum