Unicontsoft

Дискусионни форуми
Справка покупки-продажби

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
goro



Регистриран на: 25 Сеп 2008
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Нед Ное 23, 2008 8:04 pm    Заглавие: Справка покупки-продажби Отговорете с цитат

Може би тъп въпрос ана как мога да си извадя справка за калкулираната печалба за даден период.
Или поне справка в една таблица за всички покупки и продажби за даден период
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пон Ное 24, 2008 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Справката за печалбата се казва "Марж и рентабилност на приходите от продажби" и се намира в "Мениджмънт". Тази справка Ви показва маржа м/у продажните цени на стоките и средно-претеглените цени в склада.

За да е коректна справката , преди това функцията "Преизчисляване на склада", намираща се в "Контролен панел". Тази функция се пусна 2 пъти, веднъж за прихода на склада, и веднъж за разхода. При пускането на функцията, задължително трябва да бъде включен чекчето "Запис на калкулираните цени".

Ако до сега не се пускали преизчисляването, пуснете го за целия период в който се работили със системата.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
goro



Регистриран на: 25 Сеп 2008
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Вто Ное 25, 2008 7:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря намерих я, но имам проблем с ДДС-то. Фирмата ни не е регистрирана по ДДС затова и всички продажби ги отразявам без ДДС (по някакъв член 113 май беше) но покупките ми идват с ДДС защото ги купувам от регистрирани по ДДС търговци. Проблема е че справката като доставна цена ми смята цената без ддс а за ме това не е така аз ддс-то не го възтановявам.
Някъде във форума се споменаваше нещо че се маркирала фирмата ползвател като нерегистриран по ДДС, но не намерих къде и как аз проста не съм въвел ДДС номер
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Сря Ное 26, 2008 3:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато въвеждате покупки, за да избегнете начисляването на ДДС, във клетката "Основание за прилагане", изберете основание : "Без право на ДК или без данък, Доставки и внос". След това цените в покупката трябва да ги въведете с ДДС.

Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 26, 2008 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Също, за да не се налага да избирате постоянно тези основния за прилагане, можете да ги маркирате като основания по подразбиране.

Това става във функционалност Номенклатури->Референтни номенклатури в Счетоводство->Основания за плащане в списъка в дясно сортирайте по код и намерете за покупките код 1-09-1 (Без право на ДК или без данък: Доставки и внос) и маркирайте в последната колона "По подразбиране". Също и за продажбите код 2-99 (Неначисляване на ДДС по чл.113, ал.9) пак маркирайте "По подразбиране".

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goro



Регистриран на: 25 Сеп 2008
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Чет Ное 27, 2008 9:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря и на двама ви Smile - перфектен отговор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goro



Регистриран на: 25 Сеп 2008
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Пет Ное 28, 2008 9:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново
Сега след като активирах "Без право на данъчен кредит...." когато въвеждам "Продукт/Материал" в документ за покупка от ценоразписа ми взема цената без ДДС и трябва ръчно да я сменям (т.е като избера продукта цената и цената с ДДС са коректни, но след като натисна Ентер за да го добави в таблицата на документа Покупка цената с ДДС се преравнява на тази без ДДС). Опитах при въвеждането на цената на материала в Ценоразписа да цъкна "ДДС в цената на стоката" тогава всичко е наред с цените, но не ми дава да генерирам фактура от документа за покупка - "Няма свободни количества......"

И още нещо - не мога да се оправя с ценоразписа при продажба. При покупка като изпбера Контрагент и Стока щом имам "Доставни Цени" за тази стока и този Контрагент при въвеждане на документ за покупка цените се попълват автоматично, но това не се случва при продажба. Продавам на Контрагент за които имам "Оснвна" ценова листа с продажна цена за продукт-а но при въвеждане в документ за продажба цената не се въвежда автоматично .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqw
Владимир Висулчев


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 1889
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 28, 2008 6:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така както разбирам, има сериозни проблеми при работа без начисляване на ДДС. Откровено казано, не сме обръщали сериозно внимание на тези проблеми и засега не виждам удобно решение.

Това което е най-големия проблем (т.нар. show-stopper), e че при покупките Вие получавате фактури с цени без ДДС, със сума на реда без ДДС, а трябва да ги отразявате в ДПок със ДДС еднакви в двете колони Цена и Цена с ДДС. Това означава, че трябва да смятате на ръка и заради закръгленията винаги ще имате разлики от няколко стотинки в общата стойност на документа.

Ще се консултирам със счетоводителите и ако измислим нещо елегантно ще пиша.

cheers,
</wqw>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum