Unicontsoft

Дискусионни форуми
Моля ви помогнете ми

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kacikova



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 8

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 1:13 pm    Заглавие: Моля ви помогнете ми Отговорете с цитат

1.Продавам стока с РСД въвеждам стоката,бройки, цена и когато приключа документа продажните цени които сам вавела се изменят и стават савсем други.Защо??
2.Въведох ПСД по указан от вас път-всичко наред,приключен,а когато го потърсих в Търг.система/Складови док./ видях че, веднаж го има като приключен/с отметка на състояние/ и още два пъти като е разделен на две части -не приключени.
Явно има нещо което пропускам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. РСД е документ който изписва стоката от склада. Тъй като склада работи по средно-претеглена цена, системата автоматично попълва цената в РСД, независимо какво сте въвели. Ако искате да направите продажба пуснете документ за продажба и от него генерирайте РСД. В документа за продажба можете свободно да ценообразувате.

2. Сред като ПСД е неприключен , то той е невалиден док и не се отразява никъде. стои като чернова. ПСД може да бъде разделен при генерация само по една причина, а тя е включена опция за заприхождаване на стоки в складове по подразбиране. За да избегнете това разделяне на складовите документи - винаги когато ги генерирате от покупка посочвайте склада в който искате да влезне стоката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kacikova



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 8

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано не ставам досадна с въпросите си Confused
Много ми е важно!!
Имам доставчик който си приема стоки- брак обратно,съответно-на всяка поредна доставка аз трябва да изкарам от сумата на доставката му сумата на брака които връщам за да остане чиста сума за плащане.
Как да направя това с dreem personal?
Или поне нещо близко до описаното за да може после информацията от записите да е достоверна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бихте ли дали повече информация за вида стоки които му връщате и също така дали доставчика Ви пуска кредитно известия за върнатите стоки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kacikova



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 8

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Стоката е хранителни продукти.
Не не пуска кредитно известие защото не ми пуска фактура а стокова разписка,пуска ми документ-рекламация
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предлагам следния вариант:

1. Получавате стоки от доставчик: Въвеждате документ "Покупка" и от нея генерирате ПСД в склада за да заприходите стоката. Покупката формира задължение към доставчика

2. Връщате стока на доставчика: Въвеждате документ "Кредитен документ за покупка - КДПок" и генерирате ПСД с отрицателен знак за да извадите стоката от склада. КДПок ще намали вашето задължение към доставчика. Тук има една особеност - при въвеждането на КДПок трябва да посочите по коя доставка връщате стоките. Ако доставките са няколко , то трябва да издадете няколко КДПок.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kacikova



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 8

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Имам нов вапрос.Един КДПок ме побърка вече 30 мин. не иска да приключи.Излиза ми балон в който пише че "сумата на количествата във връзки на свързан ред надвишава количеството на сварзания ред".....
а според мен всичко си е ок и в трите колони -Усвоено док.пок.;Усв.свързан док. и Ост.кол.от свързан док. -числата/бр. са едни и същи не би трябвало да има проблем.
И да попитам каде мога да си отговарям на подобни въпроси чрез info за да не ви досаждам тук.
Благодаря за вниманието!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgbr
Петър Братов


Регистриран на: 18 Май 2006
Мнения: 160

МнениеПуснато на: Пон Окт 22, 2007 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако Ви излиза балон с това съобщение то наистина е така. В текущия документ може всичко да ви изглежда наред, но системата проверява и за други свързани документи.

Например:
Имате продажба за 100 бройки от даден продукт. Тази продажба може да бъде фактурирана на няколко пъти. За примера ще я фактурираме 3 пъти и тогава във връзки ще имаме следните записвания:
- За първата ф-ра 30 - 30
- За втората ф-ра 40 - 40
- За третата ф-ра 40 - 30

Забележете, че в третата ф-ра от страната на покупката можем да напишем максимум 30 бр, защото ако надвишим тази бройка ще фактурираме повече отколкото сме продали.

Мисля че при вас случая е аналогичен но КДПок.


Относно въпросите, не се притеснявайте да задавате въпроси тук - форума е за това!!!


Поздрави
\\PGBR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Unicontsoft Форуми -> Потребителски форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове
Можете да сваляте файлове


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group; Translation by Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme by DEVPPL HTML Forum; Images by DEVPPL Photoshop Forum